Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Regeneracja odbłyśników

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Może to śmieszne ale ja poradziłem sobie z odbłyśnikami taśmą aluminiową używaną do KOMINKÓW!!!!. Niektóre taśmy są uwaga ... do 350 stopni i można je dodatkowo wypolerować prawie na lustro!!! Tu na zdjęciach jest taśma nie polerowana! Powiem szczerze że jakość świateł znacząco się poprawiła, a już miałem przed samochodem ciemne placki.

Efekt końcowy zależy od przyklejenia taśmy - należy małymi kawałkami żeby było jak najmniej załamań. Ale mimo wszystko poprawa jest zauważalna. Mam nadzieję że komuś to pomoże. Pozdrawiam

1f59ff2083411d0b.jpg

26674c49b803569b.jpg

5f38895682586c8c.jpg

Opublikowano

super sposób ja próbowalem chromem malować ale na chwilę pomogło a potem znowu...

Opublikowano

Awaryjnie ok ale czy nadając sobie roboty żeby wymontować odbłyśniki nie lepiej kupić używane odbłyśniki w stanie jak nowe za śmieszne pieniądze bo już nawet za 50 zl komplet można wyrwać i mieć zrobione raz a porządnie? :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Ja szukałem soczewek prawie dwa miechy, sporo lamp na części z soczewami a to jedna, a to coś tam... No i kupiłem używane "sprawne" i jak przyszły się załamałem..."u mnie swieciły..., było dobrze..." Wyjęcie soczewki z lampy - 5min roboty, wyjęcie lampy... chwila. Ważne że jest sprawdzona alternatywa... Wiadomo najlepiej to nową lampę kupić........... Pozdrawiam

Opublikowano

Witam.

Polecam regenerację odbłyśników w profesjonalnym zakładzie.

ja zrobiłem to 3 lata temu w niżej opisanej firmie, przjechałem ponad 80 tys km i wszystko gra, zero problemów z ustawienie świateł zero jakichkolwiek dziwnych plam na jezdni, odblaski jak nowe.

Hubert Cugier

ul.Szkolna 46 , Turew

64-000 kościan

tel 695-642-141

Regeneracja reflektorów samochodowych Hubert Cugier Turew | Regeneracja reflektorów samochodowych

Pozdrawiam

Opublikowano

jesli ktos ma prosty i szybki sposob na wyciagniecie soczewek z a4 b5 prosil bym poniewaz na moich soczewkach jest z 1mm takiego kuzu przyklejonego i chcial bym sb jewyciagnac i wyczyscic ale za zadne skarby nie moge ich wyciagnac :/ dodam ze mam ori xenony :)

Opublikowano
  • Autor

Ja jedną lampę mam Depo D2S a drugą zwykłą Tyc. Przy lampie trzeba taki mały próg ściąć nożykiem (zdjęcie), rozkręcić soczewkę i wyjmować odbłyśnik, przesłonę i soczewkę. Przy odbłyśniku trzeba pokombinować i troszkę przez siłę, czymś podwadzić, mocowanie żarówy zaprzeć o górę, a dół odbłyśnika wyciągniesz przez ścięty próg - nie wiem czy jasno się wyraziłem. Mi się tak udało. Pierwszy raz trochę ciężko... powodzenia

lampa.jpg

Opublikowano

mysle ze sie uda dzieki :D

Opublikowano

A jak jest z rozklejeniem lampy żeby ją nieco przyciemnić? Robił ktoś coś takiego?

  • 1 rok później...
Opublikowano

na forum piszą żeby do piekarnika dać , klej rozmięknie i fajnie się otwiera

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

Chyba klosze a nie odbłyśniki.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

Chyba klosze a nie odbłyśniki.

Odblysniki! Tak jak wyżej napisalem, tak do do blachy i polerka efekt jak po regeneracji.

Pozdrawiam.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Wypolerowałem odbłyśnik, ale to nie to, efekt jest lepszy, ale jak po regeneracji na pewno NIE. Roboty dużo, a efekt... - nie taki jak oczekiwałem. Jedna lampa z polerowanym odbłyśnikiem, a druga stara ale nie wypalona (górne zdjęcia prawy odbłyśnik - początek wątku), różnica taka że wypolerowany daję ok <30% światła mniej.


4509032853d770ddgen.jpg

43b9b3fb92aadb32gen.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Słuchajcie, mam problem ze słabymi światłami, ale nie mam ksenonów...

Ogólnie to w sedanie przedlifcie miałem mega mocne światła, jazda w nocy to sama przyjemność! A tutaj w polifcie to jakaś kpina, nie wiem co za debil wymyślił soczewki które ledwo co świecą...

Myślałem, że może napięcie za małe i podpiąłem żarówki na krótko od aku - efektu zero.

Wytarłem soczewki szmatką, ale miały niewielki nalot tylko - nic to nie dało.

Obkleiłem na próbę jeden odbłyśnik sposobem pokazanym powyżej, ale nic to nie dało, a nawet jest lekko gorzej według mnie...

Nie wiem co zrobić z tymi światłami, wstyd, żeby audi taki badziew zrobiło.

Klosze są lekko zmatowiałe, ale to chyba nie powinno mieć aż takiego wpływu? Co ztym robić?

Ogólnie jak patrzy się od strony maski na zapalony reflektor to to kółko światła nie jest jednolicie żółte tylko ma takie ciemne kształty na sobie. nie wiem czy tak powinno być?

Edytowane przez Emejcz

Opublikowano
  • Autor

Może masz jakieś lipne żarówy?, moim zdaniem soczewka z żarówką to bardzo złe połączenie... zakładaj ksenony max 6000k i po sprawie...

Opublikowano

Heh, żarówki przełożyłem od sedana, bo świeciły tam przezajebiście - zwykłe osramy.

Jutro pojadę kupić osramy 120%, zobaczę czy będzie jakaś różnica.

Xenony to pewnie duży wydatek...

Opublikowano

O kurde... taka tanizna? Korzystasz z tego może? Ciekaw jestem jak się to sprawuje.

Zregeneruję odbłyśniki i jeszcze bym takie coś wsadził, ciekawe jakby to świeciło. Ten zestaw to w cenie żarówek osrama, ale czy to podziała?

Opublikowano
  • Autor

Ja korzystam 3,5 roku, koleś co kupiłem od niego auto też trochę lat na nich jeździł (jedynie co zmieniłem ja to żarniki bo były 8000k - kaszana, wszystko na niebiesko... a jak deszcz popadał... kaplica) do tego mam założony moduł do dziennych w długich światłach (ponad 2 lata). dokładnie ten : http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-do-jazdy-dziennej-drl01-gnd-i5898331948.html Nawet się nie zastanawiaj...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.