Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolewka płynu chłodniczego


sadu25

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Mam problem ponieważ dzisiaj zauważyłem że brakuje mi trochę płynu chłodniczego ok 1 cm pod kreskę min. i teraz mam dylemat bo nie wiem jakiego płynu dolać i czy w ogóle można dolewać. Samochód był niedawno sprowadzony i serwisowany do końca w ASO a płyn jest koloru różowego, rozumiem, że borygo nie wystarczy ??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Ci ubyło tego płynu? Bo jeśli się skurczył w obniżonej temperaturze, to pamiętaj żeby nie lać do max., bo jak się rozkurczy po rozgrzaniu to ci korkiem wywali:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą bardzo często występuje taki problem, że wsiadasz do auta, odpalasz i pojawia się komunikat, że masz niski poziom płynu chłodniczego. Wszystko przez to że te płyny kurczą się w niskich temperaturach, co wynika z ich składu chemicznego. Oczywiście nie masz "ubytku" o 1 litr, ale spadek jest nawet widoczny. Potem sytuacja wraca do normy po rozgrzaniu się płynu. Więc jak wyjściowo miałeś poziom na minimum (bo przecież płyn też lekko odparowuje po jakimś czasie) i temperatura spadła to całkowity poziom obniżył się poniżej minimum. Sprawdź tylko czy nie masz wycieków - widać to na wężach, bo powstaje biały zaciek w miejscu wycieku...no albo zaczyna się najgorsze, czyli płyn zaczyna powoli uciekać z powodu pękniętej uszczelki głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej dolać ten sam kolor , w tej chwili Dynagel robi czerwone płyny chłodnicze i jest on mieszalny z innymi, febi robi płyny typowo pod grupę vw, więc też można go śmiało zastosować, napewno nie stosuj borygo bo ten akurat do naszych chłodnic nie za bardzo się nadaje, a jeśli nie jesteś pewien co do sprawności swojego płynu ( nie wiesz jaką teraz ma temperaturę zamarzania ) warto zastosować koncentrat są takie mieszalne również ze wszystkimi innymi płynami ( najlepiej tego samego koloru lub bezbarwny ) wtedy uszlachetnisz swój płyn...

A po dolewce oczywiście obserwacja....czy nadal nie ubywa płynu w szybkim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z odpowiedzią dawid2300, dlaczego nie Borygo??? dziś własnie zauważyłem że mam nieco poniżej min. płynu i zamierzałem dolać właśnie borygo, obecnie mam płyn koloru różowego. Czyli Borygo lepiej nie dolewać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z odpowiedzią dawid2300, dlaczego nie Borygo??? dziś własnie zauważyłem że mam nieco poniżej min. płynu i zamierzałem dolać właśnie borygo, obecnie mam płyn koloru różowego. Czyli Borygo lepiej nie dolewać??

Dolej Borygo, bo przecież 30 zeta za 1.5l fabrycznego koncentratu G13, to rozbój w biały dzień :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np dynagel 2000 wczesniej był niebieski a teraz jest różowy? a może nadal oba występują ;). oba są oparte na glikolu i są między soba (a takze innymi plynami opartymi na glikolu) mieszalne. tak więc kolor to kolor - nie zawsze się nalezy sugerowac.

ps. jakby ktos dolal niebieskiego do rozowego to prawdopodobnie po krotkiej jezdzie w zbiorniczku bedzie taki smieszny pomaranczowo-rdzawy. po dluzszym dystansie wszystko wraca do normy - rozprowadzi sie po ukladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są . Chłodnice do automatow mają nieco większą pojemność a co za tym idzie większą skuteczność chłodzenia.Dobrze oblukaj swoją jakie ma mocowania węży( szybkozłącze lub wąż na cybant -objemkę lub mix tych połączeń) i zmierz szerokość (grubość) . Większość sprzedawców dobiera w/g modelu. Mogę polecić sprzedawcę Szarmach ze Starogardu Gdanskiego Allegro. Ma dobre zamienniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...