Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki profil opony


S2PABLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupić felgi 17" szerokość 8" i do tego oponke 215, do a4 b5, tylko zastanawiam się jaki profil wziąć? czy lepiej 45 czy 50? I jak wygląda sprawa z miejscem? Co bardziej polecacie? Mile widziane foto jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałbym profil 40 ale decyzja nalezy do Ciebie a wiec ..ja mam 17stki z et35 szerokie na 8.5 cala z oponkami 225/40/zr17 do tego gwint w dół i wyglada to nastepujaco....z tułu nic nie ociera a z przodu czasem na poprzecznej zapadłości na drodze coś tam przytrze ...ale nie ma tragedii,oto fotki

sam_0736_2_min.jpg imgp4403_min.jpg sam_0737_1_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.6 max 205/50 jak założysz szersze to zrobi się straszny muł

A jak felg nie kupiłeś jeszcze to szukaj takiej 7 albo 7,5"

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma 1.6 to raczej do powolnej jazdy ...a do pełnego lansu dobra fela musi byc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma 1.6 to raczej do powolnej jazdy ...a do pełnego lansu dobra fela musi byc.....

A jaka to jest dobra fela? :eusathink:

Niech założy 8,5 albo 9" i do tego kapeć 235 to ten silniczek zajedzie i nawet tico go wyprzedzi :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli taka która ladnie pasuje w nadkole czyli w tym prrzypadku minimum 17stka i szersza czyli koło 8 cali ;P ...audi na oponach 195 albo 205 wyglada jak wózek w tesco czyli wogóle nie wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 6,5 cala felga jak się ma? Przy oponce 205/50 lub 205/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nie u każdego musi być szerzej niżej i jak największe koło. Nie każdy ma warunki żeby jeździć na takich felach. Do 17' weź 45, oszczędzisz tym felgę, niby mała różnica ale znaczenie ma. Chyba że masz drogi jak stół :wink:

Ja chyba mam felgę 6,5 calową albo 6' i to w skromnych 15' ale na tak wąską felgę max 195, szerszej opony nie założę bo byłby niezły balon. A jak Ty chcesz 17 calową to najlepiej 8' ET45 i felga ładnie się prezentuje na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie ma szału z 1,6, ale takie auto mam i już... Kopa wielkiego nie ma ale do normalnej jazdy starcza. Jak się zaoszczędzi, to będzie nowsze i mocniejsze, ale nie odbiegam od tematu. Obecnie mam na lato 205/60 R15 i auto średnio na tym wygląda ;/ Chce poprawić jego wygląd przez większe felgi i obniżenie i dlatego napisałem co byście polecili a nie po to, żeby mówić ze tico mnie wyprzedzi, bo jakoś mi to jest obojętne. Dla mnie auto ma fajnie wyglądać i rzucać się w oczy, wtedy mało kogo obchodzi czy tam jest 1,6 czy 2,8 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez zbędnego pitolenia, kup sobie tą 8" jak Ci się podoba, zakładaj opony 215/45/17 i będzie :thumbup1: dobrze się prowadzi, muła z 1,6 nie zrobisz za bardzo i na 8" guma fajnie sie ułoży.

Mam 8" i przód 205/50, choć naciągnięty nie wygląda tak jak tył 225/45 dlatego szukam 215/45 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem na forum to felga 17" 8J Et35 z oponką 215/45 powinna w miarę wyglądać i nawet 1,6 da radę :decayed: Są tutaj tacy co przy tym silniku mają pozakładane 235 (za co podziwiam) i też jeżdżą :decayed: Tak więc chyba mogę zacząć działać, bo przez chwilę miałem już rezygnować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :wink: tylko Ci mówię jakie są minusy że autko straci na dynamice, ale za to będzie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodzi, żeby wpadało w oko :wink:

:thumbup1: czego się nie robi dla wyglądu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...