Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Brak mocy - opinia o mechaniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

Przeczytałem już parę wątków o braku mocy i rzeczach które mogą je powodować ale chciałbym zweryfikować to co mi mechanik przekazał po diagnostyce. Otóż, silnik przechodzi w błąd, ale nie zawsze, po przekroczeniu 120km/h tzn. na trasie 300km okolo 4razy (czasami dziala normalnie i można jechać złoty osiemdziesiąt) byłem u mechanika który podpioł to do VAGa i mówi że nie może jednoznacznie wskazać problemu. I tutaj moje pytanie (ponieważ nie chce się wkopać w duże koszty) czy ten VAG wskazuje dokładnie co się dzieje czy to wina nie wiedzy mechanika (lub chęci naciągnięcia). Z tego co mówił to przepływomierz jest ok. Parę tygodni temu wymieniłem taki biało/czarny zawór powietrza bo się zapchał sadzą.

A i jeszcze mam przejechane 240 000tys.

Opublikowano

Jak wygladało to podpiecie vag'a? Robił logi dynamiczne?

Opublikowano
silnik przechodzi w błąd

czyli co się dzieje ?

vag-com to narzędzie... w jednych rękach dużo powie o motorze, a w innych to będzie tylko gadżet.

Postaraj się zrobić pełną diagnostykę i logi wrzuć na forum, ktoś pewno pomoże.

(jak się robi masz podpięte w innym dziale)

Parę tygodni temu wymieniłem taki biało/czarny zawór powietrza bo się zapchał sadzą

acha..... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

odnośnie robienia logów VAGiem to podpiął do samochodu odpalił powciskał gaz i tyle. Niestety nie mam VAGa a nie wiem czy mechanik może dać mi te logi ( czy to w postaci wydruku czy w np. elektronicznej).

Co do tego zaworu to wyglądał tak:

6192_A_M.jpg

Opublikowano

Jak miał wątpliwości to powinien badać VAGiem podczas jazdy.

Podjedź na diagnostykę do mechaników polecanych w klubie...

Zrobią Ci fachowo - a te 100-150 PLN przebolejesz...

:szukaj: "notlauf"

Pozdrawiam,RS

Opublikowano

VAG 1551/1552 nie ma możliwości zapisywania logów, można patrzeć w ekran.

Vag-com to troszeczkę inne urządzenie.

Z obu nie widać co jest w takim przypadku zepsute. Odnalezienie uszkodzenia w największym stopniu zależy od umiejętności interpretacji błędów a także wskazywanym parametrów przez mechanika.

I w tym miejscu zgadzam się z nim, że mógł nie mieć możliwości jednoznacznego stwierdzenia, co jest problemem.

Opublikowano
  • Autor

kry2503 - co masz na myśli z moim profilem ? mam wpisane A4 b6.

Czytałem postów na temat "notlauf" i wynika z nich że przyczyn może być wiele.

Spróbuje wymienić rurki wysokiego ciśnienia oraz przeczyścić EGR (ponieważ jest trochę spocony) może sadza w nich zatyka/zakłuca pracę układu i silnik wchodzi w błąd.

Na co mogę jeszcze zwrócić uwagę jak będę to robił. Przeczyścić elektrozawory, sprawdzić turbosprężarkę?

Opublikowano

witam,

podepne sie pod temat bo tez walcze z niemocą.. podmienilem wczoraj N75 i przestal wogole ciagnac (zbieg okolicznosci??), po odpieciu przeplywki jedzie tak samo jak z podlaczona. Mozna zatem wywnioskowac bez logow ze to na bank przeplywka?

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.