Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dwie kontrolki się świecą


raf-a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas manewórw na parkingu zapaliła mi się kontrolka ABS + miga kontrolka układu hydraulicznego - kółko a w środku wykrzyknik ((!)), dodatkowo po przekręceniu zapłonu 3x słychać sygnał dźwiękowy.

Sprawdzałem co to może być w książeczce obsługi Audi i z tego co udało mi się wyczytać to migająca kontrolka może oznaczać zbyt małą ilość płynu hamulcowego. Sprawdziłem i jest poziom max (nic nie ubywa z układu). Hamulce jak hamowały tak hamują (nie zauważyłem spadku jakości działania)

Co to może być, miał już ktoś podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x sygnał+ kontrolka (!) oznacza, że masz słaby akumulator i prawdopodobnie podczas uruchamiania silnika spadło napięcie a przy tym, mógł wyskoczyć błąd, który został zarejestrowany przez komputer. Naładuj akumulator i usuń błąd za pomocą VAGa.

-aaa...ABS ?- sorry, myślałem o kontrolce AirBag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wyskakiwały te kontrolki abs i (!) I też przy zapalaniu miałem trzy sygnały dźwiękowe i to nie była wina akumulatora, bo wydaje mi się ze on daje sygnały dźwiękowe żeby poinformować o usterce. Pojechałem podpiąć auto pod komputer wykazało błąd prawego przedniego czujnika okazało się ze się przetarł kabel i po naprawie kabla kontrolki już się nie zapalają i nie ma sygnałów dźwiękowych a akumulatora nie ładowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te kontrolki nijak się mają do akumulatora

kółko a w środku wykrzyknik ((!)), dodatkowo po przekręceniu zapłonu 3x słychać sygnał dźwiękowy , to akurat jak najbardziej słaby akumulator :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpiełeś pod VAGa to napewno pokazało błąd. 30zł zapłaciłeś za ... za zesztukowanie przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalająca sie na krótko po włączeniu zapłonu kontrolka z wykrzyknikiem i 3x dźwięk to w 95% wina po stronie akumulatora tak wynika z książki ETZHOLTA " Sam naprawiam samochód. Jesli spadek napięcia wynosi poniżej 11V zaczynają się tego typu cuda bo w momencie przekręcenia kluczyka i uruchamiania rozrusznika powstaje dodatkowy spadek napięcia. Zdarzają sie oczywiście uszkodzenia przewodów czujników itd. Ale bardzo sporadycznie. Jeśli autko jest sprawdzone i nie ma nigdzie nieszczelności to nawet przy wskazaniach oleju hydraulicznego na "min". nie powinno się nic dziać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...