Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu


krzysku27

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli jest klima to są 3 paski i 2 rolki napinające jedna mała przy klimie druga w napinaczu co do rozrządu INA to niezapominajmy ze jest tylko hurtownikiem/pakowaczem w środku mogą byc rózne firmy czesto siedzi tam właśnie SKF choć nie zawsze jeżeli chodzi o tą pompę wody to fakt trzeba zdejmowac pasek rozrządu żeby ją zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ina skf i fag to jedna firma także nie mów że ina to pakowacz bo masz wybite na rolkach logo firmy-ina, pakowaczem jest np ruville czy febi. A paski w sumie są 4 zresztą są już opisane w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Adr nie trzeba sciągąc rozrządu by wymienić pompę wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie chyba jakieś silniki z kosmosu pompe w adr wymieniałem już 3 razy i nigdy nie tykałem rozrządu.... na forum jest też manual w dziale zrob to sam :)

owszem tzreba sciągnąć zderzak chłodnice pościągać paski klinowe itp itd ale paska rozrządu nie Tykałem nigdy bo w niczym nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie, gdyż chcę wymienić rozrząd w swoim adr 125km 92kw 1995r 8D2 OC4 a jestem zielony w tym temacie.

Ile jest rodzai rozrządów w tych silnikach (ilość zębów) i czy każdy posiada tłumik drgań? proszę się nie śmiać - pytam poważnie! gdyż chciał bym zrobić wymianę dość kompleksowo a nie pasek i 2 rolki.

czy np. ten rozrząd INA będzie dobry?

ROZRZĄD KPL Z PASKIEM AUDI A4 A6 VW PASSAT WROCŁAW (3307451731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

+ pompa wody i tłumik drgań

czy może potrzebny jest nr VIN żeby mieć pewność jaki pasek mam?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw rozrządu to:

w nowym zestawie jest bodajże 153 zęby (kiedyś były 152) - ale to niech ktoś ci potwierdzi

są dwie rolki napinająca i prowadząca

tłumik drgań niby można użyć ponownie stary ale ja polecam kupić nowy

odrazu warto wymienić uszczelniać wałka bo jak zacznie lecieć to potem problem a koszt wymiany to ok 20zł

pompa wody to nie koniecznie ja tam nie wymieniałem pompa nie jest na rozrządzie i jak ktoś ma zręczne ręce to wymieni ją w razie czego bez ściągania rozrządu :)

Zestaw INA jest dobrej jakości ja na nim jeżdżę + pasek GATES i problemów nie ma :) najlepiej to nie kupuj na aledrogo tylko idź do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego doradzą ci i zapewne taniej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd zamówiony z allegro po nr VIN

komplet zawiera: 530036710

pasek rozrządu INA 536025010

Ilość zębów: 153

Szerokość [mm]: 25

rolka napinacza INA 531052020

Szerokość [mm]: 26.55

Średnica [mm]: 72

rolka prowadząca INA 532016110

Szerokość [mm]: 29

Średnica zewnętrzna [mm]: 28,5

napinacz hygraulicznt INA 533003220

pompa wody RUVILLE 65474

Dałem za to 412zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał taki komplet:

-pasek rozrządu Conti

-rolka napinacza Ina

-rolka prowadząca Ina

-pompa wody Ruville

Co jeszcze potrzebuję do mojego AFN-a???:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd zamówiony z allegro po nr VIN

komplet zawiera: 530036710

pasek rozrządu INA 536025010

Ilość zębów: 153

Szerokość [mm]: 25

rolka napinacza INA 531052020

Szerokość [mm]: 26.55

Średnica [mm]: 72

rolka prowadząca INA 532016110

Szerokość [mm]: 29

Średnica zewnętrzna [mm]: 28,5

napinacz hygraulicznt INA 533003220

pompa wody RUVILLE 65474

Dałem za to 412zł

pozdrawiam

Dokładnie, zestaw bardzo dobry, ja chyba tylko miałem Contictech paski, raz na tyle tysięcy km można wydać 400 stówki i mieć spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd zamówiony z allegro po nr VIN

komplet zawiera: 530036710

pasek rozrządu INA 536025010

Ilość zębów: 153

Szerokość [mm]: 25

rolka napinacza INA 531052020

Szerokość [mm]: 26.55

Średnica [mm]: 72

rolka prowadząca INA 532016110

Szerokość [mm]: 29

Średnica zewnętrzna [mm]: 28,5

napinacz hygraulicznt INA 533003220

pompa wody RUVILLE 65474

Dałem za to 412zł

pozdrawiam

Dokładnie, zestaw bardzo dobry, ja chyba tylko miałem Contictech paski, raz na tyle tysięcy km można wydać 400 stówki i mieć spokój :)

Czyli do swojej listy powinienem dopisać jeszcze napinacz hydrauliczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ty masz diesla a w tym wątku poruszany jest silnik 1.8 benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "stomi" ale po co mam zakładać nowy wątek?

Może ktoś się orientuje jak to jest w 1.9 TDI i coś podpowie jak nie to trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was chłopaki i dziewczęta (jeśli takowe są)

Ja jestem tutaj świeżakiem, jak i po mazdach mam pierwsze audi ...

I tutaj chciałbym zaczerpnąć informacji, a że Wy bardziej doświadczeni to szukam pomocy :)

Mianowicie mam silnik 1.8 20v ale za cholery nie wiem czy to adr czy jakieś inne coś, jak i gdzie to sprawdzić... bez tego w sklepie nie dobiorą mi rozrządu :( auto przyciągnięte z niemiec i nie wiele o nim wiadomo... nawet nie wiem jaki olej do niego wlać (przebieg 260tyś) zakupiłem filtry, amory i przeguby, bo to podlega wymianie... rozrząd też ale gdzie ten kod silnika znajdę ?? pomocy.

A czy polecacie jakiegoś dobrego mechanika z okolic Olesnicy/wrocławia?? zdaje się, że silnik ma parę mankamentów...

Za jakies info z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika będziesz miał jak ściągniesz pokrywę z silnika to znajduje się on (jak patrzysz na przód samochodu) z przodu po prawej stronie :) Zaznaczone kółkiem na zdjęciu :)

f05qf1r8jeio.jpg

---------- Post dopisany at 18:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

i chyba na tabliczce gdzieś musi być ale gdzie to już nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu jak już wymieniasz to proponuję wymienić wszystkie filtry tzn. kabinowy, paliwa i powietrza, oraz oring pod chłodniczką oleju bo jak kupiłeś to nie wiadomo kiedy był wymieniany a ten oring czasami potrafi naprzykrzyć życie jak pęknie :) Co do oleju to się nie wypowiadam bo jak ci napiszę to zaraz następny temat będzie spamowany że to niby ten najlepszy itp.:) Kiedyś pewien kolega z forum napisał że dawniej nie było takich olei jak teraz i też te silniki pracowały bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...