Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka


baskecior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Problem dotyczy mojego traktora. Doszedłem już do tego , że woda leci z 2 małych otworów na okrągłym elemencie plastikowym, na który z jednej strony nachodzi gumowy wąż , a drugi jego koniec wędruje do wycieraczki.

Zauważcie na zdjęciu nr PICT0014.jpg -

z otworów , które widać leci płyn - niestety nie leci on na szybę - leci do środka ? Macie jakieś pomysły ? Czy ten otwór powinien być zamknięty (zaślepiony) ?

Tutaj fotki:

http://www.planet-security-polska.info/zdjecia/a4spryskiwacz-tylniej-szyby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj go ześlepić i sprawdź czy pomoże.

Zastanawiam się czy nie mam tego samego problemu, od pewnego czasu nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby,muszę tam zajrzeć do srodka co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, polecam to http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2593

Jesli koncowka spryskiwacza kreci sie razem z wycieraczka to masz ukrecona rurke. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, nie ma sprawy mam to samo. Oczywiscie patrz tu na gorze, mam nadzieje ze zle mnie nei zrozumiales. :mrgreen:

Na poczatku jak pryskalem na tylnia szybe to zawsze woda leciala po calej szybie, a jak sie okazalo byl to poczatek ukrecania sie rurki.

Silniczek wyczyszczony, a rurka zaslepiona. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, a to juz stwierdziles przyczyne :?:

Znaczy co Ci mam opisac dokladnie :?:

Bo jak juz sie dostaniesz sie do samego silniczka to nie trzeba tam w sumie nic wiedziec, a Ty to napewno sobie poradzisz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, no jak Ci napisalem to po sprawdzeniu, czy sie kreci sprysk z wycieraczka juz wszystko jest jasne. Tylko jedno Cie czeka kupic zestaw naprawczy i naprawic.

No jak juz chcesz sobie to rozebrac to sciagasz wycieraczek, raczej sciagacz potrzebny.

Pozniej caly mechanizm z silniczkiem, ktory jest chyba na 3 sruby odkrecasz i wsio masz w reku.

Pozostaje odkrecic 6-8 torksow nie pamietam dokladnie.

W srodku ukarze Ci sie piekny syfik :mrgreen: .

Fota na ktorej kawalek widac:

1.jpg

[ Dodano: 07-12-2006, 22:19 ]

Dodam jeszcze, ze pasowaloby zajzec do silniczka i sprawdzic stan szczotek.

Ale i tak chyba go trzeba rozebrac jak sie nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, jak cos to sie odwdzieczysz przy rozebraniu i anprawie oparcia kierowcy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeheh kolejna typowa bolączka naszych niuń mam to samo czyli niedziałająca tylna wycieraczka półroku temu już to robiłem problem był w szczotkach w silniczku teraz mam nadzieję ze też a nie nic poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, jak cos to sie odwdzieczysz przy rozebraniu i anprawie oparcia kierowcy. :mrgreen:

Do usług. :mrgreen:

Weź tylko parę bronków , przydadzą się ... to rozbieranie foteli to żmudna i długa robota :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko parę bronków , przydadzą się ... to rozbieranie foteli to żmudna i długa robota

Bedziesz mogl tak sam pic :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie a mianowicie ukręcony spryskiwacz (rurka) - awaria z przed tygodnia

zestaw naprawczy w serwisie to koszt 140zł (tyle mi powiedziano)

niby nie można wymienić tej rurki samej jak się to robi np. w VW tylko trzeba razem z ośką na którą się zakłada wycieraczkę (jakoś trudno mi w to uwierzyć) choć po rozebraniu na szybko silniczka nie dałem rady wyrwać tej pękniętej rurki z ośki

jak ktoś ma może jakieś tańsze sposoby rozwiązania problemu to można napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, tez myslalem o tanszym sposobie.

Pierwszy jaki mi przyszedl to polaczyc jakims wezykiem ta ukrecona rurke.

Ale po dluzszym namysle tam ta rurka jest tak spasowana, ze nic nie wejdzie.

Drugim pomyslem jaki mi przyszedl to dorobic druga taka sama rurke i jakos ja wgrzac w ten plastikowy kruciec na zdjeciu od baskeciorka, ale jak usunac z krucca stara.

Jest jeszcze jednen problem jak wyciagnac rurke z tej oski :?:

Pewnei jakims sposobem da rade to zrobic ale napewno nei domowym. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He a w mojej był taki sam problem. ale mam znajomego mechanika który zna tą przypadłośc tych silniczków i wie jak to rozwiazać.

Nie mógł wyciagnąc rurki to rozwiercił ośkę. Do środka założył jakiś wąż paliwowy (wymiar taki że tolerancję ma większą jak poprzednia rurka) i całość wypełnił smarem. Wąz trochę poddaje się ruchom ośki i widać przy spryskiwaniu że spryskiwach trochę chodzi z tym wężem, jakieś 5-10 stopni. Kosztowało mnie to 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez mam ten problem ze nie dziala mi spryskiwacz tylnej szyby, bralem sie za to ale za chiny nie udalo mi sie tapicerki sciagnac.. jak to zrobic odkrecilem 3 srubki no i znalazlem 2 zatrzaski reszty jakos tak mocno szlo ze predzej bym polamal plastkiki, a drugi rpoblem juz opisywalem na forum... ze musialem pilnie pojechac wiec wcislem spowrotem te zatrzaski i zamknelem klape teraz jej nie moge wogole otworzyc ani centralnym ani z kluczyka, slychac ze centralny silniczek dziala z tylu ale nic to nie daje, jedeynie na uchwycie, gdzie sie ciagne ta klameczka do otwierania klapy jak jest zamkniety to chodzi luzno, a jak otworze central to ma opor ale nie moge otowrzyc klapy, moze ktos wie jak sobie z tym poradzic??

bylbym wdzieczny za pomoc w pierwszej najwazniejszej sprawie jak otworzyc klape,a potem jak sciagnac tapicerke

pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...