Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjnie na stacjach benzynowych


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś ma lepsze doświadczenie. czy faktycznie auto myjnie na stacjach niszczą lakier? przed b7 jeździłem starym nissanem i jakoś nie zwracałem na to uwagi ale często słyszę że nie jest to zdrowe dla lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sam sobie, na myjnie wjeżdżają zagibane błotem auta jedno za drugim. Strumień wody podawany na szczotki z nóg nie zwala. Ruch obrotowy szczotek i woda pozwalają na usunięcie części piasku, a co się dzieje z resztą? Pasy i szczotki z biegiem czasu tracą swój kolor zielony/ czerwony i robią się szare, czarne. Stanowczo odradzam korzystania z tych myjni. Sam 80`tką je odwiedzałem, ale od jakiegoś czasu jeżdżę wyłącznie na ręczną :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj wszystkie szczotki z daleka.

IMG_7655.jpg

IMG_7657.jpg

IMG_7665.jpg

Nowa myjnia na orlenie...mysle OK - nowa wiec co moze sie stac ;) aaa jednak stało sie :/ niczego nie bylo widac na pierwszy rzut oka. Dobrze ze po myjni tankowałem a ze byla kolejka to autko na sloncu mialo czas wyschnac....to co wyszlo na tylnym zderzaku nie tylko mnie zaskoczylo... Niestety myjnia do niczego sie nie poczuwala :/sprawa zgloszona do obezpieczalni myjni - mega zdziwieni ze cos takiego sie stalo a ze nikt inny nie zglosil takiego przypadku to odrzucili :/ Lakierownie tylu poszlo z mojej kieszeni :/

Tak wiec uwazajcie na wszystkiego roszaju myjnie... ja wole latac na bezdotykowa i sam sobie wymyc furke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie lipa ja mam auto z Włoch więc rysek mam od chu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie lipa ja mam auto z Włoch więc rysek mam od chu....

przy wielickiej na parkingu OBI jest dobra myjka bezdotykowa , dwa stanowiska z lancą + szczotka więc dobrze się myje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezdotykowe też nie robią dobrze lakierowi. w fazie mycia z wodą leci proszek myjący, który dla lakieru nie jest zbyt bezpieczny. myślę, że nie muszę tłumaczyć czemu, bo każdy kto ma trochę wyobraźni zrozumie. najgorsze jest spłukiwanie błota pod dużym ciśnieniem bez uprzedniego zmiękczenia go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce w krk otworzyć własną myjnie ale ciężko o miejscówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to kraj prowizorką stojący, więc wszędzie czynione są oszczędności. Szczotki w myjniach powinny być regularnie wymieniane, aby zachować właściwości czyszczące i nie "rysować" lakieru. A jaki jest koń - każdy widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale na stacji umyję za 15 zł a na ręcznej muszę dać 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taniej wychodzi myjnia ręczna z wiaderkiem w dłoni. :naughty:

A tak serio - nie każda myjnia automatyczna to syf. Ja jeżdżę na nowy automat i jestem zadowolony. Za 11 zł mam czyste auto.

11 zł to sporo:) ostatnio byłem w Pl i za 6 zł umyłem całego "paszteta" kombi na myjni bezdotykowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć, a umyć to też różnica. jeden się zadowoli szczotkami, drugi bezdotykówka, a trzeci będzie siedział pół dnia z pędzelkiem w ręce i czyścił każdy zakamarek. prawda jest taka, że ani na bezdotykówce, ani na szczotkach nie da się dobrze umyć samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć, a umyć to też różnica. jeden się zadowoli szczotkami, drugi bezdotykówka, a trzeci będzie siedział pół dnia z pędzelkiem w ręce i czyścił każdy zakamarek. prawda jest taka, że ani na bezdotykówce, ani na szczotkach nie da się dobrze umyć samochodu

Zgadzam się z Tobą; szczotki nie umyją zakamarków a poza tym najczęściej rysują lakier (zwróćcie uwagę na sytuację w której szczotki myją koła, wtedy duże szczoty stoją i w jednym miejscu szorują po lakierze), natomiast po umyciu bezdotykową wydaje się że jest czysto a wystarczy przejechać palcem po lakierze i wychodzi na to że jednak auto nadal jest brudne :kwasny: Szczotki odradzam wogóle, a bezdotykowe myjnie są dobre wtedy kiedy potrzebujemy odświeżyć zakurzone autko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...