Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda zestaw kosmetyków spory to ostatnio skupiam się tylko na wnętrzu, żeby było w idealnej czystości. Do wizualki z zewnątrz straciłem siły... Ile razy bym nie umył i nawoskował czy to na mokro czy tradycyjnie to spadnie z nieba białe gó.... albo deszcz i cały rytuał od nowa, bo już nie ma efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matthew100 napisał:

Co prawda zestaw kosmetyków spory to ostatnio skupiam się tylko na wnętrzu, żeby było w idealnej czystości. Do wizualki z zewnątrz straciłem siły... Ile razy bym nie umył i nawoskował czy to na mokro czy tradycyjnie to spadnie z nieba białe gó.... albo deszcz i cały rytuał od nowa, bo już nie ma efektu...

Co? Wosk Ci z deszczem spływa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u mnie pada jakiś skażony deszcz, ale jak wyschnie np. Na dachu albo masce to zostawia bialo zielony osad. Nie zejdzie inaczej jak myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, matthew100 napisał:

Może u mnie pada jakiś skażony deszcz, ale jak wyschnie np. Na dachu albo masce to zostawia bialo zielony osad. Nie zejdzie inaczej jak myciem.

No i co mycie musisz wosk nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, matthew100 napisał:

Może u mnie pada jakiś skażony deszcz, ale jak wyschnie np. Na dachu albo masce to zostawia bialo zielony osad. Nie zejdzie inaczej jak myciem.

A czy Ty dobrze oczyściłeś i przygotowałeś lakier pod ten wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 22:50, matthew100 napisał:

Może u mnie pada jakiś skażony deszcz, ale jak wyschnie np. Na dachu albo masce to zostawia bialo zielony osad. Nie zejdzie inaczej jak myciem.

Oddaj jednorazowo auto do porządnego studia detailingowe, na taki zabieg z woskowaniem i potem zobacz czy tak samo będzie sie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do pierwszego woskowania na wiosnę świeżo zakupionego Audi :) Czytałem kilka poradników i ten temat, ale tych produktów jest tak dużo, że nie sposób się zorientować jaki produkt do jakiej czynności.. 

Prosiłbym o kolejność postępowania, od mycia szamponem do woskowania.

Czy w pierwszej kolejności po myciu auta jest użycie glinki, czy clinera, czy po każdej czynności umyć porządnie auto, czy tylko spłukać.. a może nic nie robić i nakładać wosk???

Audi mam ciemno-granatowe, polecacie czarny Soft99 Fusso czarny czy Collinite, jaki numer na 13letnie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prezes548 napisał:

Witam. Przymierzam się do pierwszego woskowania na wiosnę świeżo zakupionego Audi :) Czytałem kilka poradników i ten temat, ale tych produktów jest tak dużo, że nie sposób się zorientować jaki produkt do jakiej czynności.. 

Prosiłbym o kolejność postępowania, od mycia szamponem do woskowania.

Czy w pierwszej kolejności po myciu auta jest użycie glinki, czy clinera, czy po każdej czynności umyć porządnie auto, czy tylko spłukać.. a może nic nie robić i nakładać wosk???

Audi mam ciemno-granatowe, polecacie czarny Soft99 Fusso czarny czy Collinite, jaki numer na 13letnie auto?

A nie lepiej oddać to komuś ogarniętemu? Nie koniecznie jakieś profesjonalne studio, które weźmie krocie, jest dużo pasjonatów, którzy zrobią to z sercem, zgodnie ze sztuką, mniej oficjalnie ale dużo taniej..

Glinką możesz narobić trochę bałaganu i sam cleaner raczej tego nie usunie... 
Może warto byłoby pomyśleć o powłoce zamiast wosku?

Przemyśl sprawę, jak coś to pytaj śmiało tutaj, pw lub w jakiejkolwiek - jak znajdę czas to zawsze odpowiem, koledzy zapewne też.

EDIT: źle odczytałem - myślałem że to nowe auto. Jeśli jest to 13 latek to będzie ciężko o szybkie ogarnięcie tematu. One-step może pomóc, ale osobiście celowałbym w dwu lub trzy-etapową korektę. 
Jak chcesz zadbać na miarę swoich możliwości, to kup sobie dwa wiadra i rękawicę do mycia. Umyj autko jakimś dobry szamponem (np. FX Protect lub inne) metodą na dwa wiadra i po myciu zarzuć jakiś QD (np. ADBL QD1).

Edytowane przez krzysg101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...