Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[all b8] a4 b8 1.8 tfsi, 2008


booncol

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty masz TDI

no tak... :hi: tfsi ma inna charakterystykę i czasami marzy mi się oktan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "legendarna" oszczędność TFSI jest przereklamowana. Jasne ze przy emeryckiej jeździe do 80-ki spaliła mi tyle:

20130317732.jpg

ale normę mam dychę, i to tez przy stosunkowo spokojnym przemieszczaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy D7? ja tam mam eko-sygnalizator zmiany biegów :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wóz, fotki, kombinacja kolorów wew/zew no i nawet drewno fajne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ci pali zwlaszcza w trasie mój 2.0 tfsi pali mniej a mam jeszcze dodatkowo quattro

turdzi ale wy tam w tej Norwegii nie możecie przekroczyć 100km/h na autostradzie a poza to chyba 80 bo was zaraz jakiś norek sprzeda na policji :kwasny: więc ekodriving na maksa - nie ma co porównywać - jak mi kiedyś to napisałeś to się też przestraszyłem że tak mało ci pali ale jak zobaczyłem jakie wy tam macie ograniczenia i na dodatek jeszcze to że Norki się kablują nawzajem to zrozumiałem dlaczego

ja do 100km/h to mam nawet 5 z przodu a nawet 4 w zależności od warunków, tylko co to za jazda :wink:

---------- Post dopisany at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

średnio 8,5l 50/50 trasa/miasto i prędkości powyżej 120km/h

ograniczenia sa , ale w praktyce i tak po autostradzie jezdzi sie 120 wyprzedza sie i normalnie jezdzi ale oczywiscie bez takich szalenstw jak w PL ze po normalnej jednopasmowej drodze wyprzedzasz kogos 160 czy 180.Wido ze wtedy 6 litrow nie pali ale nie sa to jakies wielkie roznice to poprzedniego TDI jakie mialem , na trasie wychodzi mi litr w miescie 2 litry wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ci pali zwlaszcza w trasie mój 2.0 tfsi pali mniej a mam jeszcze dodatkowo quattro

turdzi ale wy tam w tej Norwegii nie możecie przekroczyć 100km/h na autostradzie a poza to chyba 80 bo was zaraz jakiś norek sprzeda na policji :kwasny: więc ekodriving na maksa - nie ma co porównywać - jak mi kiedyś to napisałeś to się też przestraszyłem że tak mało ci pali ale jak zobaczyłem jakie wy tam macie ograniczenia i na dodatek jeszcze to że Norki się kablują nawzajem to zrozumiałem dlaczego

ja do 100km/h to mam nawet 5 z przodu a nawet 4 w zależności od warunków, tylko co to za jazda :wink:

---------- Post dopisany at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

średnio 8,5l 50/50 trasa/miasto i prędkości powyżej 120km/h

ograniczenia sa , ale w praktyce i tak po autostradzie jezdzi sie 120 wyprzedza sie i normalnie jezdzi ale oczywiscie bez takich szalenstw jak w PL ze po normalnej jednopasmowej drodze wyprzedzasz kogos 160 czy 180.Wido ze wtedy 6 litrow nie pali ale nie sa to jakies wielkie roznice to poprzedniego TDI jakie mialem , na trasie wychodzi mi litr w miescie 2 litry wiecej.

No bo te TFSI są oszczędne ale tylko w przypadku spokojnej jazdy - gdy ciśniesz to jest piekło a w dieslach jest mniejszy przyrost spalania w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalnie spalaniem ale zauwaz 80% miasto to twoj ecu nie ma szans by sie dostosowac w jakis szybki sposob do jazdy na trasie to wymaga czasu albo reset ecu przed trasa, kolega ma tsi w skodzie a to ten sam silnik prawie i nadprawde jezdzi same trasy a spalanie ma na poziomie 7 litrów i ponizej

---------- Post dopisany at 09:12 ---------- Poprzedni post napisany at 09:11 ----------

w moim starszym 1.8 w Q b7 spalanie przy normalnej jezdzie to 7,7 do 8,5 jak go pogonie troszeczkę, natomiast jazda emeryta bez wyprzedzania 90 km nawet mi na 6,8 zeszło wg fisa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ci pali zwlaszcza w trasie mój 2.0 tfsi pali mniej a mam jeszcze dodatkowo quattro

turdzi ale wy tam w tej Norwegii nie możecie przekroczyć 100km/h na autostradzie a poza to chyba 80 bo was zaraz jakiś norek sprzeda na policji :kwasny: więc ekodriving na maksa - nie ma co porównywać - jak mi kiedyś to napisałeś to się też przestraszyłem że tak mało ci pali ale jak zobaczyłem jakie wy tam macie ograniczenia i na dodatek jeszcze to że Norki się kablują nawzajem to zrozumiałem dlaczego

ja do 100km/h to mam nawet 5 z przodu a nawet 4 w zależności od warunków, tylko co to za jazda :wink:

---------- Post dopisany at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

średnio 8,5l 50/50 trasa/miasto i prędkości powyżej 120km/h

ograniczenia sa , ale w praktyce i tak po autostradzie jezdzi sie 120 wyprzedza sie i normalnie jezdzi ale oczywiscie bez takich szalenstw jak w PL ze po normalnej jednopasmowej drodze wyprzedzasz kogos 160 czy 180.Wido ze wtedy 6 litrow nie pali ale nie sa to jakies wielkie roznice to poprzedniego TDI jakie mialem , na trasie wychodzi mi litr w miescie 2 litry wiecej.

No bo te TFSI są oszczędne ale tylko w przypadku spokojnej jazdy - gdy ciśniesz to jest piekło a w dieslach jest mniejszy przyrost spalania w takim przypadku

Niby tak ale jeżdżę bardzo często ns trasie Kraków -Częstochowa i zazwyczaj jest mało samochód które mnie wyprzedza a mimo to nigdy nie mialem spalania w obie strony wyższego niż 10L a zazwyczaj mam dużo mniej gdzie dla przykładu w STI na tej samej trasie jak go pogodnie to ciężko zmieścić sie w 15l.

Faktem jest ze te silniki bardzo nie rowno palą znajomy ma identyczną B8 i pali mu podobnie jak mnie a kolega w pracy w A5 z tym samym moyorem ma spalanie średnio o 2 l większe.

---------- Post dopisany 21-03-2013 at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany 20-03-2013 at 17:00 ----------

Zeby nie bylo ze opowiadam jakies pierdoly.

Filmik z dzisiaj.Srednia ktora skasowalem na poczatku to srednia z trasy w przeciwna strone ok.80 km droga ekspresowa z predkoscia 120-140 bez zwracania uwagi na spalanie.Moj fis przeklamuje ok.0.2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre spalanie:thumbup1:. Ja mojego przetestuje na trasie do PL zobacze ile u mnie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci faktycznie LPG nie trzeba:decayed: U mnie wskazówka rzadko spada poniżej 160, wiec na drugim display`u 9,2L :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu spalania pojechałem dziś do serwisu wymienić świece zapłonowe, gdyż nie mam pojęcia czy były w ogóle wymieniane przez poprzedniego właściciela (w książce w żadnej pozycji nie było zaznaczone wymiana świec). Po wyjechaniu z serwisu reset licznika.

Trasa do domu ok 20km, w sznurze aut czyli jakieś hamowania i przyspieszania, kilka postojów na czerwonym świetle, skrętów w lewo na skrzyżowaniach, parę przejazdów kolejowych itp. Prędkość do 90km/h. Temperatura jak widać -2'C.

Wynik:

803n7krwefbo.jpg

Może to przypadek, ale taki wynik przed wymianą świec wydawał mi się nie do uzyskania nawet w trasie.

p.s.

kilka sekund przed zrobieniem zdjęcia było 6.6l/100km.

płyn do sprysków już dolałem :P

---------- Post dopisany 12-04-2013 at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany 22-03-2013 at 14:57 ----------

Dziś przyszedł mały zestawik do pielęgnacji wnętrza. Mam już zajęcie na weekend :)

knbj4vyn4ors.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tych 2.0 tfsi są długie biegi, u mnie w 2.0 tdi przy 120 km/h prędkość obrotowa silnika jest chyba nawet taka sama, więc spalanie też powinno być mocno zbliżone, hehehe a dieslowi jak sie dociska to też wskazówka z paliwa leci na łeb, na szyję :kox:

...więc następny samochód to chyba raczej w benzynie (a4 2.0 t Q :) ), bo i przebiegi niższe niż w dieslach a moment obrotowy w szerszym zakresie fajnie rozłożony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne autko, mamy podobny gust, moj tez ma jasne wnetrze i te same felgi.

Zycze wielu kilometrow dajacych duzo frajdy z jazdy.

Co do spalania, to moj 3.0 tdi q przy stalej 120 kmh spalil 5,4 l/100, a przy stalej 160kmh pali ok 7 l/100km. Niestety autko kusi do szybszej jazdy i 180kmh+ to najczestrza przelotowa - wtedy spalanie dobija pod wiatr nawet do 9 l/100km.

Miasto 8,3-9, w Pl prawie dycha.

Ma za to inne wady - cena zakupu czy koniecznosc wypalania filtra dpf przy jezdzie w miescie.

Auto stricte na autostrade i do tego je kupilem. Gdybym musial nim jezdzic codziennie po miescie to zdecydowanie wybral bym 1,8 lub 2.0 tfsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne autko, mamy podobny gust, moj tez ma jasne wnetrze i te same felgi.

Zycze wielu kilometrow dajacych duzo frajdy z jazdy.

Co do spalania, to moj 3.0 tdi q przy stalej 120 kmh spalil 5,4 l/100, a przy stalej 160kmh pali ok 7 l/100km. Niestety autko kusi do szybszej jazdy i 180kmh+ to najczestrza przelotowa - wtedy spalanie dobija pod wiatr nawet do 9 l/100km.

Miasto 8,3-9, w Pl prawie dycha.

Ma za to inne wady - cena zakupu czy koniecznosc wypalania filtra dpf przy jezdzie w miescie.

Auto stricte na autostrade i do tego je kupilem. Gdybym musial nim jezdzic codziennie po miescie to zdecydowanie wybral bym 1,8 lub 2.0 tfsi.

Greg jak Ci się udaje palić do 10 w mieście, ja mam od 10 do 12, tak samo było przed podniesieniem mocy. Może mam za ciężką nogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.. Dochodzi do tego styl jazdy - w pl u mnie jakis litr wiecej. Tu w Berlinie szybko przyspieszasz ruszajac razem z poprzedzajacymi autami ale potem sie toczysz 60kmh do nastepnych swiatel czesto zdejmujac noge z gazu, w pl sie gna na wariata do konca i hamuje na max bo przeciez nie wpuscisz nikogo przed siebie... Tu Ci nikt nie wiezdza przed nos.. To robi ogromna roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...