Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie o Filtr Paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w którym miejscu znajdę w 1.8 T a4 b6 filtr paliwa ?

Opublikowano

W avancie kolo zbiornika paliwa zaplacilem119zl:facepalm: , umnie byl taki z czterema wyjsciami musialem wymieniac w sklepie bo dali mi z trzema

Opublikowano
W avancie kolo zbiornika paliwa zaplacilem119zl:facepalm: , umnie byl taki z czterema wyjsciami musialem wymieniac w sklepie bo dali mi z trzema

Mają burdel w katalogach bo mi też dawali ten z trzema a jak im dałem nr. to mówili że to do 4.2 :grin: Filterek jest koło prawego tylnego wahacza pod takim małym plastikiem :wink:

Opublikowano

Witam,

wymiana we własnym zakresie bez podnoszenia auta jest możliwa? Jeśli tak to czy jest to bardzo skomplikowane?

Opublikowano

Bez podnoszenia chyba się nie obejdzie :wink: no ewentualnie leżanka i pod auto ale i tak trzeba unieść troszkę. Po za tym nie wiem czy przyjemnie będzie na leżąco wyjmować filtr i jeszcze jak zacznie kapać na twarz bo nie będzie dało się ponakładać wężyków.

Ogólnie zabieg prosty, troszkę łapki trzeba pobrudzić a jak nie chcesz to zapłać mechanikowi 30/40 zł i Ci wymieni.

---------- Post dopisany at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

W avancie kolo zbiornika paliwa zaplacilem119zl:facepalm: , umnie byl taki z czterema wyjsciami musialem wymieniac w sklepie bo dali mi z trzema

Mają burdel w katalogach bo mi też dawali ten z trzema a jak im dałem nr. to mówili że to do 4.2 :grin: Filterek jest koło prawego tylnego wahacza pod takim małym plastikiem :wink:

Kto ma to burdel to ma :grin:, albo taki sprzedawca. Troszkę wiedzy i popatrzeć by wiedział że tam w 1,8 T jest na 4 wężyki,. z trzema jest do :quattro:

Opublikowano
Bez podnoszenia chyba się nie obejdzie :wink: no ewentualnie leżanka i pod auto ale i tak trzeba unieść troszkę. Po za tym nie wiem czy przyjemnie będzie na leżąco wyjmować filtr i jeszcze jak zacznie kapać na twarz bo nie będzie dało się ponakładać wężyków.

Ogólnie zabieg prosty, troszkę łapki trzeba pobrudzić a jak nie chcesz to zapłać mechanikowi 30/40 zł i Ci wymieni.

---------- Post dopisany at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

W avancie kolo zbiornika paliwa zaplacilem119zl:facepalm: , umnie byl taki z czterema wyjsciami musialem wymieniac w sklepie bo dali mi z trzema

Mają burdel w katalogach bo mi też dawali ten z trzema a jak im dałem nr. to mówili że to do 4.2 :grin: Filterek jest koło prawego tylnego wahacza pod takim małym plastikiem :wink:

Kto ma to burdel to ma :grin:, albo taki sprzedawca. Troszkę wiedzy i popatrzeć by wiedział że tam w 1,8 T jest na 4 wężyki,. z trzema jest do :quattro:

Bzdura :whistling: ja mam z czterema i mam quattro :whistling:

Opublikowano
Witam,

wymiana we własnym zakresie bez podnoszenia auta jest możliwa? Jeśli tak to czy jest to bardzo skomplikowane?

Cięzko bo trzeba jedną osłonę zdejmować:kwasny:

Opublikowano
Bez podnoszenia chyba się nie obejdzie :wink: no ewentualnie leżanka i pod auto ale i tak trzeba unieść troszkę. Po za tym nie wiem czy przyjemnie będzie na leżąco wyjmować filtr i jeszcze jak zacznie kapać na twarz bo nie będzie dało się ponakładać wężyków.

Ogólnie zabieg prosty, troszkę łapki trzeba pobrudzić a jak nie chcesz to zapłać mechanikowi 30/40 zł i Ci wymieni.

---------- Post dopisany at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

W avancie kolo zbiornika paliwa zaplacilem119zl:facepalm: , umnie byl taki z czterema wyjsciami musialem wymieniac w sklepie bo dali mi z trzema

Mają burdel w katalogach bo mi też dawali ten z trzema a jak im dałem nr. to mówili że to do 4.2 :grin: Filterek jest koło prawego tylnego wahacza pod takim małym plastikiem :wink:

Kto ma to burdel to ma :grin:, albo taki sprzedawca. Troszkę wiedzy i popatrzeć by wiedział że tam w 1,8 T jest na 4 wężyki,. z trzema jest do :quattro:

do B6 1.8T sa dwa rodzaje filtrów

ten na 4 przewody ma wewnątrz regulator cisnienia

Opublikowano

Ok - dzięki Panowie...

Wymienię zatem przy okazji wymiany oleju jak będę miał dostęp do kanału. Tylko jeszcze jedna kwestia. To z iloma wężykami mam ten filtr kupić? Z 3 czy 4? Napęd na jedną ośkę...

Opublikowano

Musisz sprawdzic po nr VIN

Opublikowano

jezeli masz mozliwosc dosc szybko zamowic/nabyc odpowiedni filtr to podjedz autem na jakispodjazd badz podnies na podnosniku tylną prawą stronę auta wykręc tą krótką osłonę przy kole i sam spojrz na ile masz 3/4 wyjscia swój filtr powietrza. Ja zamawialem z allegro filtr MANN po nr fabrycznym czesci tak jak było w oryginalne montowane i nie mialem niespodzianki. w moim przypadku okazalo sie,że auto odkad wyjechało z fabryki w lipcu 2001r to nie mialo wymienianego filtra bo widniala na nim data czerwiec 2001r. Po wymianie chyba troche autko ozywiło się ale może to tylko mylne odczucie było. Wymiana na pewno nie zaszkodziła :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.