Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec z jazda na światłach mijania przez cały rok


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie komu to przeszkadzało - wprowadzili i wszyscy jeździli na światłach - zaraz będzie obowiązek jazdy w dzień na lewym świetle i posiadania z przodu światła stop. Bezsensowne działanie pod publikę :angry: nic innego :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie w czym to przeszkadza :mysli:

kolejny nakaz,a czlowiek ma juz taka nature,ze to go :wallbash:,

jakos to nie wplynelo na zmniejszenie ilosci wypadkow,wrecz przeciwnie,prosy przyklad:prosa droga,zza wzniesienia wylaniaja sie dwa aua,pierwsze ma wylaczone swiala,drugie wlaczone,kierowca jadacy z naprzeciwka szykuje sie do wyprzedzania,wyglada,nauralnie lepiej widzi auto na swiatlach,nie skupia juz uwagi i nie zauwaza auta bez swiatel(wychodzi z zalozenia ze przeciez wszyscy jezdza na swiatlach) ,wyprzedza i ...,

moim zdaniem jedyne co moglo by wplynac na zwiekszenie bezpieczenswa,to wprowadzenie obowiazkowych okresowych

badan kierowcow(szczegolnie wzrok i refleks),tylko jak to zrobic,bo bedzie jak z badniami technicznymi samochodow,kasa i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie w czym to przeszkadza :mysli:

kolejny nakaz,a czlowiek ma juz taka nature,ze to go :wallbash:,

jakos to nie wplynelo na zmniejszenie ilosci wypadkow,wrecz przeciwnie,prosy przyklad:prosa droga,zza wzniesienia wylaniaja sie dwa aua,pierwsze ma wylaczone swiala,drugie wlaczone,kierowca jadacy z naprzeciwka szykuje sie do wyprzedzania,wyglada,nauralnie lepiej widzi auto na swiatlach,nie skupia juz uwagi i nie zauwaza auta bez swiatel(wychodzi z zalozenia ze przeciez wszyscy jezdza na swiatlach) ,wyprzedza i ...,

moim zdaniem jedyne co moglo by wplynac na zwiekszenie bezpieczenswa,to wprowadzenie obowiazkowych okresowych

badan kierowcow(szczegolnie wzrok i refleks),tylko jak to zrobic,bo bedzie jak z badniami technicznymi samochodow,kasa i wszystko gra.

równie dobrze można to historyjkę tłumaczyć w drugi sposób - a w mocnym słońcu to świetny wzrok i nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, 99% rowerzystów oraz 100% pieszych nie uzywa w dzien swiatel, no i jak takiego dostrzec, no jak ? :blink::tongue4:

Panowie czy światła włączone czy nie nic nie zastapi MYSLENIA oraz ODPOWIEDZIALNOSCI za kierownica. Howgh! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie,że to nie wpłynęło na spadek wypadków jest kompletnym kretynizmem ponieważ np. jakby nie było obowiązku jazdy na światłach to wypadków w ostatnim roku mogłoby byc znacznie więcej niż kiedyś. Przecież z miesiąca na miesiąc samochodów przybywa,a drogi są coraz gorsze. Statystyki pokazują,że ogólna liczka wypadków wzrasta więc jakbyśmy nie jeżdzili na światłach to byłoby znacznie gorzej.

Jestem zdecydowanie za światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy światła włączone czy nie nic nie zastapi MYSLENIA oraz ODPOWIEDZIALNOSCI za kierownica. Howgh!

Bardzo dobre podsumowanie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za jazdą na światłach przez cały rok. Moim zdaniem poprawia to jakoś bezpieczeństwo i wg. mnie nawet samochody z włączonymi światłami lepiej wyglądają :good:

Tyle, że jak nie było tego obowiązku to kierowcy przed manewrem wyprzedzania wypatrywali z przeciwka samochodów, a teraz zamiast samochodów wypatrują świateł, a może być tak, że ktoś zapomni o ich włączeniu- oczywiście nie wszyscy kierowcy, ale jakaś grupa napewno. Może ktoś uzna to co napisałem za śmieszne ale tak uważam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być jak kto uważa, ja jestem za rocznym oświetleniem, wiele razy uratowało mi to d*pę, i wydaję mi się że ten artykuł ma się nijak do rzeczywistości nie da się stwierdzić jednoznacznie czy więcej wypadków i ofiar to wina jazdy na światłach czy może zwiększającej się liczby złomu na naszych drogach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kiedy nie było obowiązku jeżdżenia na światłach wkur...... mnie jak jechały pieprzone Tiry bez świateł.

Jedzie całą Polskę i świateł nie włączy - to jest dopiero bezmyślność.

Bardzo dobrze, że mamy obowiązek jazdy na światłach.

W małych miastach faktycznie można by z tego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak będzie wyglądała statystyka wypadków w przyszłym roku

może ktoś zrozumie, że zwiększona liczba wypadków jest spowodowana złomem z zachodu (nie mówię o wszystkich, ale sporo aut to złomy), oraz złym stanem dróg

jestem za jazdą na światłach cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście światła przez cały rok . Zrobiłem bryką ponad milion km i światła pomagają, a na pewno nie przeszkadzają i to jest wystarczający powód żeby ten przepis zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie juz przyzwyczaiłem i odruchowo wlaczam :good: Wlaczone w dzien napewno nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jeździłem, jeżdżę i jeździć będę na światłach niezależnie od przepisów... taki odruch bezwarunkowy jak zapinanie pasów :wink4: w mieście może to i nie ma większego znaczenia ale poza miastem na 100% poprawia bezpieczeństwo i niejednokrotnie miałem sie okazję o tym przekonać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sie chyba nudza juz totalnie w tym rzadzie albo sprawa ma sie do tego ze sami nie prowadza i nie bardzo wiedza z czym maja do czynienia :evil: nie raz wlaczone swiatla pokazywaly sie na tyle predko aby mozna bylo wychamowac lub przeciwnie!jestem za jazda na swiatlach(i na kolach :polew:)przez caly rok!co do miasta to nie wszedzie sa korki,przeciez sa pewne odcinki drog gdzie jezdzimi ponad 50km/h.nie wiem jak mozna oszczedzac zarowki w zamian za bezpieczenstwo :no:

Statystyki mowia ze liczba wypadkow nie zmalala ale niech zrobia statystyke ile od momentu wprowadzenia obowiazku jazdy na swiatlach przybylo uzytkownikow drog :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki statystykami , a moze zwiekszona liczba wypadkow jest spowodowana, zwiekszona ikloscia pijanych kierowcow. Ostatecznie swiatla caly rok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...