Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec z jazda na światłach mijania przez cały rok


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

o ile pamietam to zawsze jezdzilem na swiatlach caly i nie ukrywam, ze bylo kilka takich momentow w ktorych to ze ktos mial tez wlaczone swiatla mi pomogly i zawsze to bylo pod slonce, ale nie da sie ukryc tez mojej gluptoy, ze bralem sie za wyprzedzanie w takich warunkach. zawsze bylem za wlaczonymi swiatlami caly rok, ale im wiecej jezdze tym bardziej widze, ze ten przepis nie jest potrzebny. tak jak ktos tam wczesniej powiedzial, ze to nie zastapi myslenia i nie ma co popadac w rutyne i liczyc na czyjes swiatla, wyjedziesz za granice a tam ..... zonk, nie jezdza na swiatlach. ludziom pala sie zarowki, wydaja kse na lampki zamiast na lepsze opnki, etc... niech lepiej zrobia porzadne drogi i skrzyzowania, napewno poprawi sie bezpieczenstwo. ten pomysl z obowiazkiem jazdy na swiatlach to mydlenie oczu, nabijanie kasy firmom produkcyjnym, us itd... nota bene paliwa tez sie spala ciut wiecej, w "milionach" aut to jednach jest jakis przychod do budzetu panstwa. jak kierowce kaza za brak wlaczonych to wykonawcom drog powinni kazac zrywac asfalt i profilowac drogi i klasc od nowa, a nie wspomne juz o dbalosc, bezpieczenstwo itd. szkoda slow, od kierowcow wiecej sie wymaga niz od zarzadcy drog.

jeszcze kiedy nie było obowiązku jeżdżenia na światłach wkur...... mnie jak jechały pieprzone Tiry bez świateł.

Jedzie całą Polskę i świateł nie włączy - to jest dopiero bezmyślność.

Bardzo dobrze, że mamy obowiązek jazdy na światłach.

W małych miastach faktycznie można by z tego zrezygnować.

no to mnie kolega rozbawil :polew: :polew: :polew:

no nie pie..... zebys tira nie zobaczyl.

oj zeby z rutyny, robot sie z nas nie zrobil :gwizdanie:

nie ma swiatel z przeciwka - ogien, sa swiatelka jedziemy grzecznie :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie kolega rozbawil :polew: :polew: :polew:

no nie pie..... zebys tira nie zobaczyl.

oj zeby z rutyny, robot sie z nas nie zrobil :gwizdanie:

nie ma swiatel z przeciwka - ogien, sa swiatelka jedziemy grzecznie :JC_fan:

ja zobacze, ale niedzielny dziadek w skupiaczu uwagi moze nie zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zniosą ten obowiązek to będą ładować mandaty za włączone światła Art 88 K.W. od 20-500zł :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zniosą ten obowiązek to będą ładować mandaty za włączone światła Art 88 K.W. od 20-500zł :polew:

to jest Polska nic mnie juz nie zdziwi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii to było tak, że złapali posła bez świateł i wlepili mu mandat, więc postawił na swoim i doprowadził do tego, że znieśli ten obowiązek.

Co do badań, statystyk to:

Nie spotkałem jeszcze nigdy wyników zestawień wypadków, które by były podliczone tylko w okresie letnim i procentowo był uwzględniony przyrost pojazdów. Wtedy byśmy wiedzieli czy liczba wypadków wzrosła czy zmalała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii to było tak, że złapali posła bez świateł i wlepili mu mandat,

Chyba bezprawnie to zrobili,bo posłowie mają przecież immunitet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zniosą ten obowiązek to będą ładować mandaty za włączone światła Art 88 K.W. od 20-500zł :polew:

Art. 88. K.W. "Kto na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania prowadzi pojazd bez wymaganych przepisami świateł lub pozostawia pojazd bez wymaganego przepisami oświetlenia, podlega karze grzywny."

YATES nie pisz bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy go zatrzymali legalnie. W każdym bądź razie to go wkurzyli samym mandatem że stanął na głowie i dokonał swojego. Udowodnił, że to nie poprawia bezpieczeństwa (co do wyników to dla mnie są troszke wątpliwe ze wzgledu na sposób przeprowadzania tych badań) i doprowadził do głosowania w parlamencie i ... przeszło. Już nie muszą świecic w dzień światełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie trzeba. Dopiero wniosek jest w sejmie a droga długa. Rozpatrzenie przez komisje itp. itp. itp. a potem głosowanie a potem podpis prezydenta a potem 30 dni mij a potem ukazuje się w Monitorze i wtedy już możesz wyłączyć. Ale myśle, że nie będzie to wcześniej niż 1 październik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zniosą ten obowiązek to będą ładować mandaty za włączone światła Art 88 K.W. od 20-500zł :polew:

Art. 88. K.W. "Kto na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania prowadzi pojazd bez wymaganych przepisami świateł lub pozostawia pojazd bez wymaganego przepisami oświetlenia, podlega karze grzywny."

YATES nie pisz bzdur.

Ja pisałem w kontekście jak zmienią ten art 88 KW. Pewnie zapis będzie brzmiał ;" Kto na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania prowadzi pojazd w dzień z zapalonymi światłami podlega karze grzywny." :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś cisza z tym zniesieniem obowiązku jazdy na swiatłach :gwizdanie: ciekawe czy umarło całkowicie czy myslą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze jezdzilem na swiatlach caly rok i bede jezdzil

i nadal jestem zdania ze to zwieksza bezpieczenstwo na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania że trzeba wyeliminować najsłabsze ogniwo-kierowcę.

Dopóki auta nie będą w pełni automatyczne i komputery nie będą sterowały ruchem, to nie unikniemy kolizji,wypadków itp.

Na nic się zdadzą głupie ograniczenia prędkości, jazda na światłach, czy kamizelki dla kierowców jednośladów.

30 do 50 lat i będzie to realne :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...