Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do czego służy ten plastik????


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj wymieniłem uszczelkę w chłodnicy oleju i w niej znajduje się taki plastik:

USZCZELKA CHŁODNICZKI OLEJU VW AUDI SEAT SKODA ORG (3117768052) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ułamał mi się i nie zamontowałem go,uznałem ze i tak nie ma to sensu i teraz zastanawia się do czego jest ten plastik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o odpowiednie ukierunkowanie przepływu oleju przez pakiet chłodnicy, celem zmaksymalizowania jej wydajności :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o odpowiednie ukierunkowanie przepływu oleju przez pakiet chłodnicy, celem zmaksymalizowania jej wydajności :eusathink:

Ale olej leci przez środek i czego nie widać na tym zdjęciu jedną rurką(mowa o tej bocznej)bo druga jest zaślepiona..

Pytanie czy to jest istotna cześć????Słyszałem ze usuwa się chłodniczke i nie ma z tym problemów:eusathink::eusathink::eusathink::eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wysoką temperaturą oleju może się pojawić przy temperaturach rzędu 25 i więcej st.C na plusie i dużym obciążeniu silnika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nast tyg biorę sie za szukanie tego plastiku używki:wink:

Fakt co fabryka dała to czasem pomaga:decayed:

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany 23-03-2013 at 20:39 ----------

Wiec dzwoniłem do ASO wg tego co tam mają to nie ma tam żadnego plastiku :facepalm:

Może ja mam chłodniczkę od czegoś innego:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze to jest potrzebne jak kolega wyzej napisal reguluje przeplyw oleju,a pomysly typu usuwanie chlodniczki oleju z silnika z turbina zostawiam bez komentarza,chyba ze ktos ma duzo kasy na remonty silnika.zagotownie oleju w silniku de facto znaczy jego zatarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym usunięciem chłodniczki to jest tak ze jak nie dajesz w palnik to większych problemów nie ma ale i tak nie zrobiłbym tego mojemu aucie:wink:

Poszukam używki lub spiszę nr i podzwonię po innych aso.

---------- Post dopisany 06-04-2013 at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2013 at 15:05 ----------

Podjechałem do kolesia który handluje częściami i znaleźliśmy z trudem ten plastik,nawet juz wiem jak go umiejscowić:wink:

Za 10 zł nię bedę ryzykował,w nast tyg wymiana:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...