Jump to content
0
dziako

Jaki preparat do mycia silnika?

Recommended Posts

Dobre APC w proporcji 1:2 i powinno wystarczyć jak nie to czystym APC... do tego zostanie Ci uniwersalny środek do mycia wszystkiego tylko w różnych proporcjach trzeba rozrabiać.

Np. Bilt Hamber Surfex HD, Meguiars APC, ValetPro Citrus PreWash,

Z tańszych i mocnych - do usuwania smaru czy zapoceń z silnika Tenzi Truck daje radę, jest dostępny w litrowych opakowaniach nawet :)

chłopaki, a jeżeli chodzi o mycie wszystkiego pod maską, jest pełno takich środków do spryskania całości i zlania myjką ciśnieniową, ale czy to jest bezpieczne? szczególnie pytam pod tym kątem, że mam instalację LPG, mogę pryskać tą chemią po całości bez obawy o wszelkie przewody LPG elektrykę i tym podobne rzeczy?

Zakryj i zaklej te wszystkie elektroniczne podzespoły, komputer, lpg, alternator, rozrusznik, akumulator można wyjąć Do zakrycia dobrze się sprawują worki spożywcze :)

a czy IronX nadaje się do silników ?

k5x6V52.jpg

Motoryzacja to nie tylko samochody , to ta magiczna więź łącząca kierowcę z jego samochodem....

a gdzie dostanę te środki na allegro bo chyba nie w supermarketach :naughty:

na allegro jest tego od groma

Ja zawsze byłem silnik Dimerem i było elegancko

,,Masz wrogów? To dobrze. Przynajmniej o coś w życiu walczyłeś"
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/257325-b5-ahu-skromny-avantador-by-xbladexnowe-mody-gleba-kublyaktu-foty-str5/ Mój avant..zapraszam do komentowania.

uzywam najczesciej K2 AKRA ...myłem kilka razy swojego diesla , brata diesla, kumpla diesla.. swojego benzyniaka co sezon myje 3 widlaki i nigdy nic nie zakrywałem..wazne jest, zeby umyc silnik jak jest ciepły..wtedy wszystko ladnie szybko wyparuje ..odpalic i cieszyc sie czystościa pod maska

Castrol bike cleaner wart swojej ceny myłem Audi 80 B4 silnik oraz maskę od środka wszystko było ożygane od oleju z płynem chłodniczym poradził sobie bez problemu, oraz A4 pod maską nie sprawiła mu problemu, nie niszczy plastików, a czyści wspaniale. Wart swojej ceny:wink:

Spryskać, przetrzeć gąbką i spłukać, wysuszyć kompresorem:wink:

Tenzi Truck i tyle w temacie, Dimer też może być.

z690Z7r.jpg

wazne jest, zeby umyc silnik jak jest ciepły..wtedy wszystko ladnie szybko wyparuje ..odpalic i cieszyc sie czystościa pod maska

:facepalm: kolego nie dawaj takich rad bo ktoś może wziąć twoją poradę zbyt dosłownie i będzie problem :decayed::wink:

---------------------------------

U mnie Tenzi Truck można dostać na myjniach bezdotykowych, sprzedawany z automatu.

daj Boże jak będzie ciepły :wink:, gorzej jak będzie miał temperaturę pieca hutniczego :decayed::grin:

daj Boże jak będzie ciepły :wink:, gorzej jak będzie miał temperaturę pieca hutniczego :decayed::grin:

A co tam, od razu psikać Karcherem na rozgrzanego ślimaka! :polew:

z690Z7r.jpg

no tak, przecież tyle się mówi o tym żeby po ostrej jeździe "schłodzić turbinę" :grin::polew:

OK, ale nikt z was nie zauważył że po umyciu silnika i całego tam osprzętu ( rurki klimy itp ) takim mocnym środkiem, to po pewnym czasie od umycia zaczyna korodować ( utleniać ) się aluminium i różne elementy ocynkowane ? Jak ktoś miał do czynienia z większą ilością mytych silników to wie o co chodzi, silnik potraktowany ostrą chemią - a po jakimś czasie niemal że wszystko koroduje. Z mocną chemią trzeba ostrożnie, czasami lepiej oszczędzić mu takich zabiegów. pozdr

Apc w odpowiednim stężeniu krzywdy nie wyrządzi...

Tapnięte z SGS III

Płyn w carsie 4maxa lub kagera w focie do mycia silników za***ista sprawa.

OK, ale nikt z was nie zauważył że po umyciu silnika i całego tam osprzętu ( rurki klimy itp ) takim mocnym środkiem, to po pewnym czasie od umycia zaczyna korodować ( utleniać ) się aluminium i różne elementy ocynkowane ? Jak ktoś miał do czynienia z większą ilością mytych silników to wie o co chodzi, silnik potraktowany ostrą chemią - a po jakimś czasie niemal że wszystko koroduje. Z mocną chemią trzeba ostrożnie, czasami lepiej oszczędzić mu takich zabiegów. pozdr

Podstawowa zasada przy myciu silnika - nie używać środków na bazie kwasów - stosowanie się do tej zasady uchroni nas przed przykrym wyglądem utlenionego aluminium i skorodowanego metalu pod maską silnika. Większość środków które tu opisaliście to aktywne piany (np Tenzi), które mają właściwości myjące i odtłuszczające i takie są najlepsze do mycia silników. Uważajcie na tańsze i niektóre droższe płyny do mycia silników - spora część z nich ma odczyn kwaśny i wtedy witaj korozjo! Preparaty APC jak najbardziej się nadają do mycia silników bop mają odczyn zasadowy ale są teraz "modne" i przez to droższe niż ich wartość użytkowa. W 99% aktywna piana w różnym stężeniu wystarcza w zupełności do praktycznie wszystkich zastosowań takich w jakich stosuje się APC a wyjdzie dużo taniej.

A co po myciu silnika stosujecie, jakiś nabłyszczacz do gum i plastików ?

Po co? Za kilka dni znowu się zakurzy, a silnika się nie myje co tydzień. To nie auta pucowane na handel na allegro, jak co niektórzy sprzedawcy robią :facepalm:

Jeśli tak bardzo chcesz, to dobrze sprawuje się 303 aerospace protectant lub chemical guys bare bones :)

Osobiście do mycia silnika używam K2 do mycia silników i później jedynie wycieram szmatką do sucha :decayed:

Nie ryzykuję, później szukaj co jest zalane :facepalm:

Wiele części - pozostałości po B6 ------> http://olx.pl/oferty/uzytkownik/uHC1/ :banan:

Po umyciu silnika warto przedmuchać go sprężonym powietrzem. Do zabezpieczania alternatorów, cewek, filtrów stożkowych itp stosuję folię spożywczą lub folię typu stretch do pakowania - sprawdza się idealnie.