Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki preparat do mycia silnika?


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

A od kiedy silnik myje się wysokim ciśnieniem?

Ech... no nie koniecznie, ale wydaje mi się, że lepiej schodzi :wink:

Po dzisiejszy myciu u mnie:

dcdb8f633c8d4324med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC 1:10, pędzel, 2 szmatki, oprysk ręczny i na koniec valetpro yellow bumper:

mlzg.jpg

ckjl.jpg

1kga.jpg

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy silnik myje się wysokim ciśnieniem?

Ech... no nie koniecznie, ale wydaje mi się, że lepiej schodzi :wink:

Po dzisiejszy myciu u mnie:

http://images64.fotosik.pl/38/dcdb8f633c8d4324med.jpg

od tego jest pędzel. waląc ciśnieniem możesz uszkodzić osprzęt/elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryke sie oslania tak czy inaczej a reszte mozna spokojnie kercherem leciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze bym uważał w naszych autach na napinacze pasków,szczególnie w 1.9 starszych też nie za bardzo lubią wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryke sie oslania tak czy inaczej a reszte mozna spokojnie kercherem leciec.

macie jakieś zdjęcia, które elementy elektryczne zabezpieczyć przed karcherem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieramy suszymy i nakładamy dresing, a co to jest "dresing"?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać środkiem konserwującym dającym nam efekt końcowy, np matowy albo błyszczący :wink:

PLAK można "nazwać" dresingiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać środkiem konserwującym dającym nam efekt końcowy, np matowy albo błyszczący :wink:

PLAK można "nazwać" dresingiem :kox:

dzięki, jakim środkiem potraktować silnik, plastiki itp.? Czy może być Plak, czy szukać czegoś specjalnie do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci będzie znaleźć te środki w zwykłych sklepach motoryzacyjnych. Na allegro może być łatwiej, ale też może być problem.

Możesz poszukać np na:

Profesjonalne kosmetyki samochodowe - Meguiars sklep, detailing

POLISHANGEL

Auto kosmetyki samochodowe auto detailing kosmetyka aut - MrCleaner.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich proporcji tenziego uzyłeś ? ile płynu na ile wody ? pilne , jutro chciałbym sie pobawić:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Żadnej rewelacji nie odkryje ale podzielę sie jak ja myłem silnik, może komuś się przyda :wink:

Moje 1,9 TDi chyba mycia jeszcze nie widziało wiec chciałem ogarnąć komorę, żeby jakoś wyglądało.

1. Dzień przed myciem ściągnąłem wszystkie plastiki żeby umyć je dokładnie w domu, myłem rozcieńczonym 1:5 APC Out od Tenzi Truck ( spisał sie). Wszystko pomyte, podszybie wszystkie plastiki co można było wymontować żeby silnik normalnie pracował. Po umyciu zabezpieczyłem środkiem Meguiars Natural Shine. Zostawiłem wszystko w domu żeby sobie spokojnie wyschło itd.

2. Następnego dnia po pracy wziąłem się za mycie (200ml +800 ml wody ) wlałem do Glorii ( pianownica ręczna) + zostało mi w butelce jeszcze z dnia poprzedniego rozcieńczone APC 1;5 to też zabrałem. Cała procedura mycia odbywała się na myjni bezdotykowej jako że nie miałem gdzie. Na początku oczywiście, trzeba było odczekać aż silnik ostygnie ( wydaje mi sie ze i tak był za ciepły jak myłem, no ale musi być ZIMNY, dla bezpieczeństwa zabezpieczyłem alternator i aku (woreczki foliowe ale i tak pod ciśnieniem spadły :facepalm: )spryskałem dokładnie wszystkie zakamarki (łącznie z wygłuszeniem maski) pianownicą z APC no i w ruch pędzel i szczotka ( od tego jak się wypędzelkuje, wyszczotkuje zależny efekt końcowy). No i płukanie jak to na myjni bezdotykowej, dosyć spore ciśnienie więc starałem się z daleka płukać. Nowa myjka bezdotykowa miała takie urządzono co suszy wiec użyłem to jako żeby wydmuchać wodę z zakamarków, wytarłem zalegająca wodę. Wypchnąłem auto na parking wytarłem porządnie i po około 15 min odpaliłem bez problemu :banan: po montowałem plastiki i wszystko hula silnik w miarę czysty choć, ale robiłem to pierwszy raz wiem, że może być lepiej :wink:

Fotke dodam popołudniu i sami ocenicie efekt.

Mam nadzieję ze takim nowicjuszą jak ja pomoże opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasem myje znajomym silniki stosuje preparat BM-32. W pracy stosuje go do czyszczenia posadzki po smarach, olejach itd.

Stosunek 1:10 z wodą w zupełności wystarczy. Kilka minut po spryskaniu silnika i innych części robote kończy myjka parowa.

Nie stosować tego na szyby bo ciężko pozbyć sie "nalotu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...