Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki preparat do mycia silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
A od kiedy silnik myje się wysokim ciśnieniem?

Ech... no nie koniecznie, ale wydaje mi się, że lepiej schodzi :wink:

Po dzisiejszy myciu u mnie:

dcdb8f633c8d4324med.jpg

Opublikowano

APC 1:10, pędzel, 2 szmatki, oprysk ręczny i na koniec valetpro yellow bumper:

mlzg.jpg

ckjl.jpg

1kga.jpg

:wink:

Opublikowano
A od kiedy silnik myje się wysokim ciśnieniem?

Ech... no nie koniecznie, ale wydaje mi się, że lepiej schodzi :wink:

Po dzisiejszy myciu u mnie:

http://images64.fotosik.pl/38/dcdb8f633c8d4324med.jpg

od tego jest pędzel. waląc ciśnieniem możesz uszkodzić osprzęt/elektrykę.

Opublikowano

Elektryke sie oslania tak czy inaczej a reszte mozna spokojnie kercherem leciec.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja jeszcze bym uważał w naszych autach na napinacze pasków,szczególnie w 1.9 starszych też nie za bardzo lubią wodę

Opublikowano
  • Autor
Elektryke sie oslania tak czy inaczej a reszte mozna spokojnie kercherem leciec.

macie jakieś zdjęcia, które elementy elektryczne zabezpieczyć przed karcherem?

Opublikowano

Można to nazwać środkiem konserwującym dającym nam efekt końcowy, np matowy albo błyszczący :wink:

PLAK można "nazwać" dresingiem :kox:

Opublikowano
  • Autor
Można to nazwać środkiem konserwującym dającym nam efekt końcowy, np matowy albo błyszczący :wink:

PLAK można "nazwać" dresingiem :kox:

dzięki, jakim środkiem potraktować silnik, plastiki itp.? Czy może być Plak, czy szukać czegoś specjalnie do silnika

Opublikowano

Możesz użyc np zamiast Plak-a

NIELSEN CHOICE

VALETPRO TALOS PROTECTANT

AUTOGLYM VINYL & RUBBER CARE

303 AEROSPACE PROTECTANT

Opublikowano

Polecam ten ostatni :wink:

Tapnięte z SGS III

Opublikowano
  • Autor

dostępne w sklepach motoryzacyjnych, czy szukać na allegro?

Opublikowano

Ciężko Ci będzie znaleźć te środki w zwykłych sklepach motoryzacyjnych. Na allegro może być łatwiej, ale też może być problem.

Możesz poszukać np na:

Profesjonalne kosmetyki samochodowe - Meguiars sklep, detailing

POLISHANGEL

Auto kosmetyki samochodowe auto detailing kosmetyka aut - MrCleaner.pl

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jakich proporcji tenziego uzyłeś ? ile płynu na ile wody ? pilne , jutro chciałbym sie pobawić:naughty:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

:hi:

Żadnej rewelacji nie odkryje ale podzielę sie jak ja myłem silnik, może komuś się przyda :wink:

Moje 1,9 TDi chyba mycia jeszcze nie widziało wiec chciałem ogarnąć komorę, żeby jakoś wyglądało.

1. Dzień przed myciem ściągnąłem wszystkie plastiki żeby umyć je dokładnie w domu, myłem rozcieńczonym 1:5 APC Out od Tenzi Truck ( spisał sie). Wszystko pomyte, podszybie wszystkie plastiki co można było wymontować żeby silnik normalnie pracował. Po umyciu zabezpieczyłem środkiem Meguiars Natural Shine. Zostawiłem wszystko w domu żeby sobie spokojnie wyschło itd.

2. Następnego dnia po pracy wziąłem się za mycie (200ml +800 ml wody ) wlałem do Glorii ( pianownica ręczna) + zostało mi w butelce jeszcze z dnia poprzedniego rozcieńczone APC 1;5 to też zabrałem. Cała procedura mycia odbywała się na myjni bezdotykowej jako że nie miałem gdzie. Na początku oczywiście, trzeba było odczekać aż silnik ostygnie ( wydaje mi sie ze i tak był za ciepły jak myłem, no ale musi być ZIMNY, dla bezpieczeństwa zabezpieczyłem alternator i aku (woreczki foliowe ale i tak pod ciśnieniem spadły :facepalm: )spryskałem dokładnie wszystkie zakamarki (łącznie z wygłuszeniem maski) pianownicą z APC no i w ruch pędzel i szczotka ( od tego jak się wypędzelkuje, wyszczotkuje zależny efekt końcowy). No i płukanie jak to na myjni bezdotykowej, dosyć spore ciśnienie więc starałem się z daleka płukać. Nowa myjka bezdotykowa miała takie urządzono co suszy wiec użyłem to jako żeby wydmuchać wodę z zakamarków, wytarłem zalegająca wodę. Wypchnąłem auto na parking wytarłem porządnie i po około 15 min odpaliłem bez problemu :banan: po montowałem plastiki i wszystko hula silnik w miarę czysty choć, ale robiłem to pierwszy raz wiem, że może być lepiej :wink:

Fotke dodam popołudniu i sami ocenicie efekt.

Mam nadzieję ze takim nowicjuszą jak ja pomoże opis

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie tenzi tez pokazał klase:banan:

1378397657228.jpg

1378397712173.jpg

1378397720635.jpg

1378397731153.jpg

1378397753599.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

APC Nielsen w mocnym rozcieńczeniu ,pendzelek i jazda:thumbup1:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

red devil shiny garage :)

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Jak czasem myje znajomym silniki stosuje preparat BM-32. W pracy stosuje go do czyszczenia posadzki po smarach, olejach itd.

Stosunek 1:10 z wodą w zupełności wystarczy. Kilka minut po spryskaniu silnika i innych części robote kończy myjka parowa.

Nie stosować tego na szyby bo ciężko pozbyć sie "nalotu"

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.