Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary, mandaty, pkt karne..


blazejv6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcialbym zasiegnac Waszej opinii poniewaz mam pewnien proble. Jadac przed wczoraj do wa-wy od strony bialegostoku (co zreszta jest nie istotne) nadzialem sie na fotoradar. Jechalem sobie ladnie na tempomacie 110km/h krajowa 8 i w miejscowosci Szumowo zaczalem wyprzedzac tira. Akurat pech chcial ze na jego wysokosci byl znak fotoradar, ktorego nie widzialem. Wyprzedzajac go okazalo sie ze jedzie przed nim jeszcze jeden tir i jest wysepka. No ale ze z przodu mialem czysto to postanowilem ze albo zdaze go wyprzedzic albo wyspeke wezme lewym pasem (juz zaczely sie linie podowjne ciagle) Udalo sie wyprzedzic drugiego tira, wjechac na swoj pas i akurat nadzialem sie na fotoradr. i Tu mam pytania: Predkosc przekroczylem o +/- 50 km/h czyli do 500zl i 10 pkt - ok. Ale co jesli na zdjeciu bedzie widac ze wyprzedzalem na ciaglych? Dodatkowo dostane 10pkt? Jak to jest.. i czy na ''warszawskiej'' przed warszawa - sam za dobrze nie wiem, w ktorym to miejscu czy jest juz pomiar predkosci? Ktory liczy srednia predkosc przejazdu z punktu A do punktu B..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak przyjdzie list od ITD, ale im głownie chodzi o kasę a nie o to żeby Ci punktów nawalić żebyś prawko stracił(o klienta trzeba dbać:decayed:) zdjęcia też tam nie bedzie tylko kilka opcji do wyboru i do wskazania kto jechał autem, a jedną z nich będzie większy mandat i brak pukntów, więc się nie martw na zapas:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia bo od stycznia już 4 liściki do mnie przyszły:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozmach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to policzą za prędkość, podwójną ciągłą i jeszcze za pasy jak nie będziesz miał zapiętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że będzie to widacć na zdjęciu oczywiście, ale najpierw trza poczekać na listonosza a nie się martić na zapas.

Masz rozmach .....

Daj spokój najebali tyle tego że się już wogle jeździć nie da, dwa dostałem na 70 raz miałem 99 km/h raz 97km/h i to w tym samym miejscu w dwa weekendy stycznia i prawie o tej samej godzinie:doh: Jedzie sobie człowiek spokojnie o 7 rano w sobotę na narty dwupasmówką zero ruchu i ani żywej duszy na drodzę a tu takie niespodzianki poźniej przychodzą. Co najlepsze to ani razu nie widziałem żeby mi coś błysnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, każde przewinienie jakie zobaczą to będzie liczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

om panowie czyli moze byc tak ze dowala mi i za linie i za predkosc tak? bo z tego co wiem to 500 stow moga mi dowalic nie wiecej. ale nie wiem jak z pkt to jak mi dowala 20 na raz, po 10 to ja dziekuje -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ,że mogą wybrać najdroższe przewinienie i z tego paragrafu ukarać.......chyba ,że o czymś nie wiem ......:whistling:......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widac, ze blyska bo lampy na podczerwien sa, i robia wyrazne zdjecie bez jakiegokolwiek widocznego flesha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo sumując mandaty nie można przekroczyć 1000zł czyli policzą za prędkość i linię ciągłą. Jak będzie powyżej 1000zł to mogą albo dać 1000zł albo skierować sprawę do sądu o ukaranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolego ja jak czytałem Twojego posta to wnioskuje, że cyknął Ci fotkę jak już byłeś na swoim pasie, więc nie bardzo jak mają Ci udowodnić, że przeciąłeś tą podwójną linię ciągłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup antyradar.

Czytałem gdzieś, że ich praktyki ze wskazywaniem, kto jechał w danym czasie pojazdem nie są zgodne z konstytucją.

Dodatkowo możesz poprosić o fotkę - większa grzywna za brak wskazania (to też nie jest zgodne z konstytucją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...