Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turbo regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam pytanie czy da rade samemu uszczelnic turbine,np wymienic jakies oringi czy symeringi?bo to chyba ona przepuszcza olej bo mam go troche w układzie dolotowym.sa jakies zestawy naprawcze?czy trzeba oddac do regeneracji do zakładu jakiegos?:hi:

Opublikowano

sam ją rozbierzesz i poskłądasz ale nie zrobisz najwazniejszej rzeczy

nie wyrównoważysz wirnika, musisz wysłac do zakładu

polecam:

Ream-Poland | autoryzowany serwis, naprawy turbosprarek | turbosprarki - serwis, naprawa oddz. Lublin

Opublikowano
  • Autor

kurcze juz sie przewiozłem na regeneracji.oddałem moja turbine a oni mi dali podobno zregenerowana.a pewnie była tylko wyczyszczona.i to ona własnie puszcza olej.firma TURBO-MOT jak dobrze pamietam z Mielca.a to nie sa tanie rzeczy.:kwasny:

Opublikowano

no ale weź też pod uwagę to że do dolotu masz podłączoną odmę i stamtąd też bierze się olej w Turbo...

Opublikowano
  • Autor

to jak to sprawdzic czy to z odmy czy z turbiny

Opublikowano

Napisz wiele bierze tego oleju??

Opublikowano
  • Autor

nie wiem dokładnie ile ale w dolocie jest go sporo.jak miałem dziórke w rurze gumowej wychodzacej z ic to cały alternator mi spryskało olejem.

Opublikowano

A przed regeneracją też miałeś olej w dolocie ?? Ja mam też olej w dolocie i też turbo po regeneracji ale to raczej wina odmy , zdejmij wąż z turbiny , ten co idzie od filtra powietrza i zobacz czy w nim masz ślady oleju , jak tak to idzie odmą , jak nie to turbinka do poprawki jeśli sporo gubi oleju . Swoją drogą ciekawe czemu idzie ten olej z odmy i czy da sie to jakoś poprawić , wiem że niektóre silniki mają taką bańke na wężu od odmy i on wyłapuje olej

Opublikowano
  • Autor

mam tam olej w tej rurze.

Opublikowano

czyli idzie odmą i to nie wina turbulum , teraz pytanie czy da sie coś z tym zrobić . Ma ktoś jakiś pomysł ?? Ciekawe jak by zaślepić wąż od turbulum do filtra odmy na pokrywie zaworów i ciekawe po co odma jest połączona z turbina ?

Opublikowano
  • Autor

no własnie sie zastanawiam nad tym samym.

Opublikowano
  • Autor

ale jak to zamontowac?zamiast odmy?

Opublikowano

Odma zostaje , wyjście z odmy to które idzie potem do turbiny podłączamy do tego separatora a wyjście z separatora wpinamy w wąż od turbinki lub puszczamy w powietrze a otwór w wężu od turbo trzeba by zaślepić

---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:44 ----------

https://www.google.pl/search?q=jak+samemu+zrobi%C4%87+catch+oil+tank&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=jyVXUZ2mJY_24QTclIHQBg&sqi=2&ved=0CE4QsAQ&biw=1280&bih=709

Opublikowano

OIL CATCH TANK bardzo dobre wyjście z sytuacji

Opublikowano

albo zastosować filtr do układów pneumatycznych , one też służą do wyłapywania oleju i wody z układów pneumatycznych i mają bardzo dużą skuteczność

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

O czymś takim mówie Odwadniacz Filtr Powietrza do pistoletu 1/2'' RQS (3074864097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tylko innej firmy bo rectus troche sie ceni , wydaje mi sie że taki filtr działa tak samo jak OCT

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

o tu jest coś ciekawego i w dobrej cenie i gwint 3/4 ma sporą średnice więc nie będzie nic zamarzać Filtr powietrza, Separator, Odolejacz Odwadniacz A (3117401073) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano

o prosze ....bardzo ciekawe rozwiazanie ...bede obserwował ten watek , jestem ciekaw , czy nie ma zadnych efektów ubocznych ......

Opublikowano
albo zastosować filtr do układów pneumatycznych , one też służą do wyłapywania oleju i wody z układów pneumatycznych i mają bardzo dużą skuteczność

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

O czymś takim mówie Odwadniacz Filtr Powietrza do pistoletu 1/2'' RQS (3074864097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tylko innej firmy bo rectus troche sie ceni , wydaje mi sie że taki filtr działa tak samo jak OCT

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

o tu jest coś ciekawego i w dobrej cenie i gwint 3/4 ma sporą średnice więc nie będzie nic zamarzać Filtr powietrza, Separator, Odolejacz Odwadniacz A (3117401073) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Spójrz na coś w pierwszej aukcji a mianowicie:

[TABLE=class: tabela]

[TR=bgcolor: #EEEEEE]

Ciśnienie wejściowe :

[TD=colspan: 7]1,5-16 Bar[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

żeby on poprawnie działał musi być odpowiednie ciśnienie a w odmie nie będziesz miał minimum 1.5bar. Jest to związane z budową tych odolejaczy.

Opublikowano

No możliwe , po niedzieli pogadam ze znajomkiem od instalacji pneumatycznych i dopytam czy przy minimalnym ciśnieniu będzie wyłapywać olej , ale z tego co ja kojarzę z pneumatyki to powinno zdać egzamin , w zwykłym OCT wkładają zmywak i też daje rade

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.