Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak sprawdzić przepływomierz?


adasio13

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panów, pytanie brzmi jak w temacie. a dokładnie logi której grupy pokaża mi działanie przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje z przepływka, ze chcesz sprawdzic? mi jak latem padła przepływka to turbiny nie właczała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest słaby na starcie audik, jakby taka turbodziura potem powyżej 2300 zaczyna dopiero ciagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to jest odczuwalne na drugim biegu, zaczyna ciągnąc tak zamulascie i jak dochodzi do ok 2200-2300 wtedy czuć ewidentny wzrost. wyczytałem na innych forach że można zrobić mała dziurke w przepływce bosch która znacznie poprawia reakcje na gaz ale nie wiem czy w mojej też idzie taki zabieg przeprowadzic bo mam pierburga. wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob logi dynamiczne - 011,010,008 i 003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz zdrowy.

Katalizator jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to jest odczuwalne na drugim biegu, zaczyna ciągnąc tak zamulascie i jak dochodzi do ok 2200-2300 wtedy czuć ewidentny wzrost. wyczytałem na innych forach że można zrobić mała dziurke w przepływce bosch która znacznie poprawia reakcje na gaz ale nie wiem czy w mojej też idzie taki zabieg przeprowadzic bo mam pierburga. wie ktoś?

kolego możesz coś więcej o tym napisać bo pierwsze słyszę o robieniu dziurek w przepływce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie słabej dynamiki samochodu (bo jestem przekonany, że taki objaw masz) powoduje spadek rzeczywistego ciśnienia doładowania w logu 011 względem wartości zadanej w zakresie od 2000 do 2500 obrotów silnika - ciśnienie doładowania spada o prawie 100 mbar a przy tym przepływka nie ogranicza dawki paliwa. W sumie to jeszcze przydałyby się do całości obrazu logi grup 001, 004 i 013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel ale przed 2000 obrotow tez jest znacznie slabe przyspieszenie. Logi grup 001,004 i 013 tez dynamiczne? A co na podstawie tamtych logow jest nie tak ze tak slabo wstaje od dolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wklejonych logów widać, że turbo budzi się odpowiednio wcześnie więc nie widać przczyny przymulenia z dołu. I przepływka i turbo już od 1800 obrotów dają w logach to co jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem co mu dolega.. ewidentnie słabe przyspieszenie jest i dodatkowo takie syczenie słychać do ok 2300 obr. kolegi afn tyle ze 98r. i sedan to ciagnie w porównaniu do mojego jak burza. dodam że już chyba wszystko sprawdzałem (dolot cały, n75, kat wywalony, turbina nawet zmieniona, podciśnienie zmienione). pozostał przepływomierz ale skoro mówicie że wg logów jest ok to nie ma co zmieniać, jedynie bym na próbe podmienił ale znowu nie mam od kogo. rece opadaja.. :( a może coś ze sterownikiem nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...