Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo przerywa w trasie, czy jechać dalej?


pukko

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem na święta i w połowie drogi do celu zauważyłem brak mocy. Tzn silnik działa normalnie, ale jakby turbo się nie włączało - najpierw rzadko, później częściej. Po dojechaniu do celu (250 km od domu), zgaszeniu i ponownym odpaleniu zapaliła się żółta kontrolka systemu kontroli spalin. Następnego dnia zrobiłem przejażdżkę i turbo czasami działa, czasami nie. Praca silnika, spaliny, odgłosy - raczej bez zmian. Jestem laikiem więc nie sprawdzę żadnych rurek, dziurek, w dolocie itp. Moje pytanie brzmi: czy mogę wrócić do domu autem czy na lawetę? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz dziwnych odglosow i nie naturalnych dzwiekow silnika to tak auto wpada w tryb awaryjny,trzeba kompa zapiac i zobaczyc co wypluje,moze dpf pada.nie wyprzedzaj raczej i mu nie deptaj bo masz de facto nie sprawny silnik spokolnie do celu i na kompa w domu pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć odpowiedzi się nie posypały:-) Dojechałem szczęśliwie, telefonicznie mechanik polecił mniej więcej to co radioo11, prawdopodobnie egr zawalony, ale jutro w warsztacie się okaże. Jazda delikatna, za wyprzedzanie się nie brałem, bo ledwo tico można było dogonić, czułem się jak rekin bez zębów he he, najważniejsze że rodzinę dowiozłem, jutro Wam zamelduję co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja się już nauczyłem że na dalsze trasy zawsze biorę kabelek i laptopa nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie egr posypał a dokladnie wytarły sie plastikowe zebatki kolego pukko ile masz nalatane tak z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...