Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbina gwiżdże


easyone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno oddalem turbine do regeneracji, autko po tym zabiegu odzyskalo moc i niby wszystko ok. Martwia mnie jednak odglosy wydawane przez turbinke, lubi sobie ona pogwizdac przy przyspieszaniu, nie chce jechac na reklamacje bez powodu wiec pytam czy takie delikatne gwizdy wydawane najprawdopodobniej przez turbine tylko przy przyspieszaniu sa normalne ? czy to moze oznaka ze dzieje sie cos zlego ? :mysli:

pozdrawiam

easy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po regeneracji tez glosniej gwizdze. Po 10 tys km na razie jest ok, mysle ze to nie jest zly objaw, ale jak ktos ma wieksze doswiadczenie w materii niech co podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gwiżdze to znaczy ze zdrowa :good:

nie zawsze to jest prawdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak bardzo gwiżdże, kazda turbina wydaje specyficzny dzwiek, jezeli nie jest on aż uciażliwie głosny to wydaje mi sie że jest poprostu zdrowa, moja po regeneracjii tez gwiżdże takim milym dzwiekiem, wczesniej gdy padalo łożyskowanie dzwiek byl glosniejszy i o nizszym tonie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek jest delikatny i defacto podoba mi sie to, poprostu ostroznosci nigdy za wiele ;>

wierze ze jest zdrowa :>

dzieki wszystkim za podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wczoraj zaczeła gwizdać powyżej 2 tyś obrotów. grizd jest taki jakbyście nie domkneli okna w domu, na polu był silny wiatr i był przeciąg :P Dodam, że wcześniej tego objawu nie było. Pracowała cicho, przy zamkniętych szybach nawet nie było jej słychać przy butowaniu. Zrobiłem autem ponad 11 tyś od kupna. Z turbiną chyban icn nie było robione. Auto na mocy "chyba" nie straciło a przynajmniej nie odczuwam tego. Myślicie ze to może być koniec turbiny? Aha rano przy odpaleniu poszedł jasny dym z rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę przejśc z turbiną, dowiedziałem się że jeżeli gwizd jest przyjemny dla ucha, i delikatnie słyszalny w środku to ok, no i nie na całym zakresie obrotów. powinno być ją słychać do pewnego momentu i stop. Wzrost obrotów silnika nie przekłada sie bezpośrednio na wzrost obrotów turbiny(o zmiennym kacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja po regeneracji gwiżdże, ale cóż to jest za dźwięk... melodia. Myślę, że to normalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja po wtępnej diagnozie powiedziała "koniec" w dolocie pojawił się olej a OOOO straciło na mocy :(

no to wspolczujemy :thumbdown: u mnie turbina gwizdze dokladnie przy 1500rpm i ustaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jutro trafia w dobre ręce :) Regeneracja, czyszczenie dolotu, zmiana oleju i wio :) Powrót koników :D[br]Dopisany: 15-12-2008, 23:34:56_________________________________________________CZeść. Turbinka zregenerowana :) Warsztat "Turbo Diesel" Wieliczka ul Kopernika 59. Furka śmiga jak nowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizd wydawany z turbiny jest jak najbardziej prawidlowa oznaka w silnikach 1.9tid 110 jak w temacie turbina owiera lopatki przy 1800-1900obr. i od tego momentu powinno ja byc slychac dosyc przyjemny gwizd dla uchac.moznamiec obawy jesli dzwiek jest naprawde glosny i uciazliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychac dzwiek jak czajnik z gotującą wodą :kwasny: Tylko własnie do 1500 obr. pózniej zaczyna sie standardowy piękny swist turbawki .... Rano odpalam auto i nie ma czajnika kiedy dodaje gazu zaczyna gwizdac i to własnie kiedy wchodzi na 1000 obr...Miał ktos cos takiego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychac dzwiek jak czajnik z gotującą wodą :kwasny: Tylko własnie do 1500 obr. pózniej zaczyna sie standardowy piękny swist turbawki .... Rano odpalam auto i nie ma czajnika kiedy dodaje gazu zaczyna gwizdac i to własnie kiedy wchodzi na 1000 obr...Miał ktos cos takiego ????

jestem bez kata, u mnie też rano też nie ma czajnika :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...