Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Przy jakim przebiegu wymiana paska rozrządu


perlacco

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze wam ciekawostke,Toyota Corolla 2,0D mojego taty,producent podaje wymiane rozrzadu(pasek+rolka) co 100tys.wymienilismy i nowy pasek pekł po 40tu paru tysiacach!(głowica zrujnowana) wiec jak ktos z was chce walic przebiegi po 120 tys na pasku to gratuluje optymizmu.ja zmieniam po max.60 tys.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawialem z inzynierami w Holandii odnosnie A4-rek...

To jezeli nic sie nie dzieje w rozrzadzie to...120.000 jest rozsadnie....

Ja mam zrobione oryginalnie teraz ...111.600.. i wymiana wg. serwisu ASO Audi by Holland patrzac po przywieszcze na silniku to pasek,rozrzad po 122.000...oooo

P.S. Moja byla general service grudzien 2006...

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 28-04-2007, 09:06 ]

proszę zajrzyj do działu Newbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie dzieje w rozrzadzie to...120.000 jest rozsadnie

głupie stwierdzenie, nikt nie będzie czekał jak coś się zacznie dziać bo wtedy będzie już za późno :twisted:

mi raz w życiu pękł pasek w służbowym VW T4 2.5 TDI, a objaw prawie żaden nagle zrobił sie mułowaty i zgasiłem i już odpalić nie chciał, odchylam pokrywkę a tam pasek urwany i to grubo przed czasem niż serwis przewidywał wymianę :rotfl: , więc nie ma co czekać na te serwisowe kiliometry tylko brać poprawkę conajmniej 20-30 tyś km i wymieniać wcześniej, bo jak pęknie to pozmiatane z portfela jak jest co :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie ma znaczenia czy to diesel czy benzyna ponieważ w każdym z tych silników jest jakiś parametr który sprawia że ten pasek szybko się zużywa w benzyniakach sa to wysokie obroty a ropniakach wysoki moment obrotowy tak wiec ja uważam że wymiana całego rozrządu powinna odbywać się po przejechaniu max 60tys km (chociaż mój znajomy też mi wspominał że niby w audi wymienia się dużo "później" rozrząd a co do wymiany rolek itd to się zgodzę że to też należy wymieniać ale już z pompą wody to nie dokońca ponieważ nie każdy silnik ma pompe wody połączoną z paskiem rozrządu ja np w swojej audi pompe wody mam osobno napędzaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.6 ADP pierwsza wymiana odbywa się po 120 000 km następne co 60 000km. co do oleju lej 10 w40 jakis markowy castrol, mobil itd chyba ze masz silnik padniety zre olej lej minerala 15/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wie ktoś coś więcej o silniku 1,6 ADP czy jest kolizyjny??

Co do tego nie mam 100% pewności, że tak.

Ale powyżej to jakieś herezje.

hyba ze masz silnik padniety zre olej lej minerala 15/40

Nigdy! Hydraulika na zaworach tego nie zniesie.

ale już z pompą wody to nie dokońca ponieważ nie każdy silnik ma pompe wody połączoną z paskiem rozrządu ja np w swojej audi pompe wody mam osobno napędzaną

W ADP, o którym tu mowa, również nie, ale żeby wymienić pompę wody trzeba rozrząd rozbierać, więc lepiej dołożyć te parę złotówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już masz wymienić jeżeli nawet masz ten przebieg to auto ma 13 lat czyli guma skruszała może każdej chwili się skończyć pęknięciem paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADP pierwsza wymiana po 120 tys. km jak miales wymieniana po 77 to teraz wymien na 120 i pompe tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma takiej reguly juz w starszych autach na moje oko powinno sie ywmieniac rozrzad co 10.000 tys dla spokojnej glowy a pompe wody wymienia sie razem z paskiem rozrzadu i na moje oko powinienes juz to zrobic jak najszybicej :decayed::tongue4: dla wlasnego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad co 10.000 tys dla spokojnej glowy a pompe wody wymienia sie razem z paskiem rozrzadu

coś Ci się chyba pomyliło kolego-co 10 tys to olej możesz zmieniac ,a nie rozrząd z pompą ,serwisy mówią jedno,a rzeczywistość-co innego,tu się trzeba kierować doświadczeniem,a nie sztywnymi regółkami z książki serwisowej,bo każde auto jest w innych warunkach użytkowane i takowe inaczej wpływają na jego elementy,tak jak styl jazdy kierowcy-więc nie można się kierować tylko zaleceniami serwisów- zapobiegawczo to, co 80 tys i przy 160,ale nie więcej niż 180 tys rozrząd i pompa wody,łańcuch rozrządu i jego napinacz- około 200 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no faktycznie napisalem co 10 przepraszam za blad jedno 0 mni gdzies umknelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sądzę że to odpowiednie miejsce na moje zapytanie.

Po czym poznać że rozrząd się zużywa kończy??Wymieniany był jakieś 20tyś temu.

Mam dziwny odgłos w okolicach rozrządu(przód samego silnika) taka plastikowa osłona.

Ten odgłos to takie rzężenie jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...