Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Chromowane obramówki szyb - sedan - (już wykonane...)


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Po dosc intensywnym ogarnieciu tematu pod tytułem "chromowane obwódki szyb" i przestudiowaniu forum - decyzja zapadła... w planach jest wykonanie takich obramowek za pomoca chromowanej taśmy kupywanej na metry. Pewnie ma to tylu zwolenników ile przeciwników ale zakup czesci ORI odpada ze wzgledu na cene.

moje pytanie jest następujące... Jakiej szerokości są takie obwódki wykonane oryginalnie ?? Chodzi o szerokośc listwy dolnej (przy dole szyb) i szerokosci obwódki czesci górnej (tego pałąka) Bardzo zależy mi na tej informacji gdyż chcę aby bylo to jak najbardziej zblizone wygladem do oryginału.

Mam dostęp do takiej taśmy w różnych szerokościach dlatego zalezy mi na tej informacji... :)

Z tego co widziałem to nawet ładnie sie prezentuje takie cos jesli jest dobrze wykonane a przy granatowym kolorze nadwozia będzie to znacząca róznica... [br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 00:33 _________________________________________________Koszt 60 zł + 1,5 h własnej pracy :)

zdjęcia nienajlepszej jakości i nie oddaja kolorów no ale robione telefonem

qrst1848568463h.JPG

vxdj1816223317m.JPG

hjln1106811762u.JPG

abcd1689139013d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakladac nowy temat..? :)

wczesniej pytałem o wymiary które byly mi potrzebne... nikt nic nie napisał.. wykonałem sam i edytowałem temat wiec teraz faktycznie wyglada na to ze moglem kontynuowac ktorys z wczesniejszych :]

Ale wczesniej pytałem o cos czego w innych tematach nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac namiar na te listwy.fajnie ci to wyszlo i jak je przycinales :na samochodzie podczas przyklejania?czy najpierw przygotowales odpowiednio podocinales i dopiero przyklejales?cieles nozykiem do tapet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac namiar na te listwy.fajnie ci to wyszlo i jak je przycinales :na samochodzie podczas przyklejania?czy najpierw przygotowales odpowiednio podocinales i dopiero przyklejales?cieles nozykiem do tapet??

namiar... hmm kupywałem u siebie w Głogowie w jednym ze sklepów moto.

Wszystko ciełem nozyczkami i poprawiałem nożykiem do tapet (wyrównywałem). Najpierw ciąłem odcinek powiedzmy dłuzszy o 4 cm od potrzebnego (np na drzwi) i docinałem pożniej po przyklejeniu. Najwiecej zabawy było przy tylnych narożnikach. Tam było docinane wczesniej metoda prób i błędów :) az uzyskałem taki kształt jaki chciałem - nastepnie przykleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od oryginału i 10-12 razy tańsze . Gratuluję :)

Starałem sie jak mogłem :> hehe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok , ale ja wolałbym zainwestować w ORI :wink4:

zobaczymy jak będą wyglądać po zimie i spotkaniu z solą , byłeś na myjni z tymi chromami już? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok , ale ja wolałbym zainwestować w ORI :wink4:

zobaczymy jak będą wyglądać po zimie i spotkaniu z solą , byłeś na myjni z tymi chromami już? :naughty:

ORI około 800 zł. :kwasny: tu mam za 60 zł. Mam na co wydawac pieniadze a nie zarabiam tyle zeby były mi one zbędne... nie dałbym za ramke tyle kasy po to aby ładniej wyglądała.. te auto ma 13 lat... wiec nie przesadzajmy :rolleyes:

Na myjce jeszcze nie byłem... zrobione wczoraj wiec nie miały okazji byc na karcherze (ulewe juz przezyly :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym mial zakladac nie ori, to bym w ogole nie zakladal.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auto ma 18 lat... wiec nie przesadzajmy :rolleyes:

Masz A4 rocznik 1990 ??? :shocked:

Skoro ORI sa po 800zł,a te masz za 60zł to choćbyś musiał co roku je wymieniać (a napewno nie będzie takiej konieczności) masz zaoszczędzone na 13 wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej zamiast audi kupić skode , 13 razy wymienisz w tej cenie :wink4:

Nie rozumiem co wymienię 13 razy ?? 13 Skód na jedno A4 ?? To chyba takich wersji 105 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz A4 rocznik 1990 ???

Sqiuzmi :> mała pomyłka :P hehe 13 lat :)

Skoro ORI sa po 800zł,a te masz za 60zł to choćbyś musiał co roku je wymieniać (a napewno nie będzie takiej konieczności) masz zaoszczędzone na 13 wymian.

dokładnie... :cool1:

Głównie chodzi o to ze ORI zdecydowanie za drogo... a z opinii wynika ze takie rozwiazanie tez sie sprawdza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej zamiast audi kupić skode , 13 razy wymienisz w tej cenie :wink4:

Nie rozumiem co wymienię 13 razy ?? 13 Skód na jedno A4 ?? To chyba takich wersji 105 :tongue4:

widzę że załapałeś przesłanie Kolego :wink4:

z mojej strony EOT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomcio1600 będziesz na 100% zadowolony z tych obramówek. Ja założyłem je ponad rok temu i wyglądaja extra pomimo tego,że w zimie moja A4 stoi sobie cały czas na mrozie.

Jak to mówią w reklamie Dosi - " po co przepłacać skoro nie widać żadnej różnicy" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio1600 prosiłbym o dokładne wymiary tej listwy bo przymierzam sie też do założenia jej :>

- listwa rantowa (nakładana w srodku z klejem wiążącym) szerokośc: 7 mm. długośc: potrzebujesz 5 m.

- listwa dolna przyklejana (z taśma 3M) szerokośc: 10 mm. długośc: wystarczy 4,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...