Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca silnika


sasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :wink:

Borykam się od dłuższego czasu z głośną pracą silnika.

Silnik chodzi twardo i klekocze na wolnych, przy przyspieszaniu też go słychać tak od 2 do 3tys, przy pedale w podłodze jest strasznie w aucie. Po przekroczeniu 3 tys nie słychać go.

Jakie mogą być tego przyczyny ?

Błędów nie mam żadnych, turbo popmuje dobrze, korekcje max ~0.3, n75, n18 sprawne, kąt wtrysku 68(wiem że powinien być 51 ale czy to ma aż taki duży wpływ ? ).

Auto ogólnie jedzie dobrze, gniecie w fotel, żadnych szarpnieć, brak problemów z odpalaniem, tylko ta głośna praca...

Tlumiki ok, plecionka nie puszcza i wydaje się być elastyczna, kat wywalony...

Ktoś ma jakieś pomysły co może powodować taki hałas ? co drugi dzień jeżdzę paskiem też afn i tam silnika nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to kąt wtrysku - pierwsza moja myśl taka była zanim doczytałem że masz źle ustawiony więc zaczął bym od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla to kąt wtrysku - pierwsza moja myśl taka była zanim doczytałem że masz źle ustawiony więc zaczął bym od tego

No jak tylko się ociepli biorę się za to. Chce zebrać możliwe przyczyny i raz a porządnie podziałać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku do poprawki, 20-30 minut i po robocie.

Ale tak niewielka różnica może powodować aż tak uciążliwy hałas ?

I po drugie, poluzować śruby (ile? ) i regulować na odpalonym, czy przestawiać i co jakiś czas sprawdzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś kolego trzeba zacząć. Zły zapłon może powodować właśnie twardą pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie.

Ustaw to na początek, później sprawdź zarowek ciśnieniowy w pompie czy się nie wysypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek ciśnieniowy czyli n108 ?

Nie, to regulator dynamicznego kąta wtrysku.

Zaworek ciśnieniowy masz z przodu pompy (tam, gdzie rozrząd), po drugiej stronie co zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie.

Ustaw to na początek, później sprawdź zarowek ciśnieniowy w pompie czy się nie wysypał.

Miałem taki przypadek z tym zaworkiem,tylko że u mnie sam się nie wysypał [przesadziłem z podbiciem ciśnienia],motor ładnie się zbierał [rwał jak głupi]od 1000 obr,ale tak twardo pracował i był głośny że już z 0,5 km było słychać jak jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ten zaworek ciśnieniowy ? Ustawienie kata wtrysku nie przyniosło porządanego efekt, choć może ciut mięciej pracuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć go i zobacz, czy nie wyszła od spodu zaworka specjalna, czarna zawleczka/spinka.

A tak to musisz mierzyć ciśnienie w pompie i ustawiać zaworkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też silnik twardawo pracuje...poprawiłem kąty i zrobiło się minimalnie przyjemniej jednak wiele AFN-ów pracuje ciszej niż mój. Jestem ciekaw rozwiązania Twojego problemu...może i u mnie pomoże:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w zaworku ciśnieniowym i odpowiednim ciśnieniu w pompie. Tutaj nie ma żadnych cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde już nie wiem, ustawiłem kat na 51, pozkręcałem pompe zadowolony pojechalem na miasto wracam, podpinam vaga a tam spowrotem 65.. wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytujesz kąt wtrysku w BS?

Ustawiając kąt wtrysku zrobiłes to tak, jak trzeba czyli luzujesz na luźno 3 śruby, 4'tą delikatnie popuszczasz? Sprawdzałeś, czy przewody wysokiego ciśnienia nie sprężynują? Podokręcałeś odpowiednimi momentami śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w bassic settings. Robię tak jak mówisz. Dokręciłem tąjedną, było 51,dokręciłem resztę pojechalem w miasto, wróciłem i było 63-64-65. Sruby dokręcone solidnie. Widocznie przy dokręcaniu musiala się przestawić..

---------- Post dopisany at 11:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:20 ----------

Wydaje mi isę że sam motor pracuje cicho... tak jakby bardziej z tyłu coś klekotało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy ustawaniu konta nagrzałeś auto do 80 - 90 stopni ?

mój afn też głośniej pracuje od afn-a mojego ojca ale jakoś sie tym nie przejmuje

znajomy wyminił popychacze ustawił kont i ahu pracuje cicho prawie jak silnik na CR :)

popychacze naprawde dużo dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w bassic settings. Robię tak jak mówisz. Dokręciłem tąjedną, było 51,dokręciłem resztę pojechalem w miasto, wróciłem i było 63-64-65. Sruby dokręcone solidnie. Widocznie przy dokręcaniu musiala się przestawić..

---------- Post dopisany at 11:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:20 ----------

Wydaje mi isę że sam motor pracuje cicho... tak jakby bardziej z tyłu coś klekotało

Przy chwyceniu główną śrubą niezwłocznie zgaś silnik i popuść przewody ciśnieniowe.

a przy ustawaniu konta nagrzałeś auto do 80 - 90 stopni ?

A po co w banku nagrzewać silnik? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...