Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o żarówkach H7 Osram Cool Blue Intense?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś doczynienia z tymi żarówkami? Chciałbym sobie zmienic bo te co mam to w nocy na mokrej drodze jakoś słabo świecą. Nawet któraś z kolei osoba mi to mówiła podczas jazdy ze mna samochodem. Obecnie mam jakieś zwykłe żarówki czy jak zmienię na Osram Cool Blue Intense to będzie róznica czy szkoda wydawać pieniądze? Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś doczynienia z tymi żarówkami? Chciałbym sobie zmienic bo te co mam to w nocy na mokrej drodze jakoś słabo świecą.

wszystkie blue będą jeszcze słabsze światło dawać, jak chcesz mocniejsze światło to:

Philips X-treme (BDB ale cena w okolicy 90PLN)

Osram Night breaker (cena 70PLN strumień prawie jak w Philips ale trwałość słabsza)

Tungsram ultra 90% (cena 40PLN ale minimalnie słabsze światło i trwałość na maksymalnie naście tys. km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica od zwyklych, mialem osramy I philipsy, ale itak zmienilem na bixenon u kolegi Gwerty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie polecacie żarówki aby świeciły lepiej niż standardowe (w nocy na suchej i mokrej drodze). Nie interesują mnie barwy, żeby były cos w stylu xenonów chodzi mi o przystępną cene i żeby w miare długa żywotnośc miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Night breaker - mam u siebie i świeci na biało nie na żółto jak inne. Te żarówki też wygrały albo były na drugim miejscu w teście autoświata. U mnie na kaczce latały 2lata nim się przepaliła jedna. Wymieniam zawsze komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Night breaker - mam u siebie i świeci na biało nie na żółto jak inne. Te żarówki też wygrały albo były na drugim miejscu w teście autoświata. U mnie na kaczce latały 2lata nim się przepaliła jedna. Wymieniam zawsze komplet

Jak sie sprawują te żarówki w nocy podczas deszczu oraz na suchej nawierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówka swoją drogą, ale moze czas na polerowanie lamp ??? to tez dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówka swoją drogą, ale moze czas na polerowanie lamp ??? to tez dużo daje.

rzecz w tym, że nie mam matowych reflektorów, powiedział bym nawet, że są w dobrym stanie ładne i przezroczyste. To musi być cos z żarówkami bo od momentu kiedy zmieniłem żarówki to któraś z kolei osoba mi mówi, że mi słabo światła w nocy oswietlają drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to problem z odblysnikiem ?

wydaje mi sie, ze wszystko jest z lampa w porządku. Po prostu zamontowalem jakieś dziadoskie żarówki gdyż tak mi sie stało, że niemal w jednym czasie mi sie spalily dwie na raz i kupilem jakies pierwsze lepsze i teraz swiatła gorzej swiecą. Tragedii nie ma ale chciałbym aby troszke jasniej swiecily. Co sądzicie o Osram Night breaker ktoś mial w modelu B6 jak sie w tych reflektorach te żaówki spisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane ludziska, jest jedno ale.

Stosowanie +90% czyli tych mocniejszych powoduje zwiększenie prądu pobieranego przez akumulator. Prąd ten musi przepłynąć przez kable. Stosowanie żarówek +90% powoduje zwiększenie emisji ciepła. Rezultat jest taki że jazda na takich żarówkach zmniejsza trwałość lamp i złączek.

Ja u siebie miałem już zmatowiały odbłyśnik i szkło więc przez rok stosowałem +90 bo na zwykłych już nic nie widziałem, po czym wymieniłem lampy. W środku odbłyśniki i złączki były już nadpalone po stosowaniu +90 zaledwie przez rok. Myślę że po 2-3 może 4 latach (w zależności od stanu obecnej lampy) taka lampa będzie nadawała się tylko na szrot. Wspomnę tylko że te żarówki "załatwiły" mi też przełącznik świateł, styki były przypalone, ale dało się je jeszcze oczyścić i jak narazie działa, ale powłoka styku miała w innych ok 2 mm a tutaj już ok 1mm (ten kołeczek który styka). Także ostrożnie z tymi żarówkami. Jak ktoś ma starą lampę i do wymiany to nie ma przeciwwskazań, ale jak ktoś ma ładną lampę to ja bym nie zakładał tych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Night breaker - mam u siebie i świeci na biało nie na żółto jak inne. Te żarówki też wygrały albo były na drugim miejscu w teście autoświata. U mnie na kaczce latały 2lata nim się przepaliła jedna. Wymieniam zawsze komplet

Jak sie sprawują te żarówki w nocy podczas deszczu oraz na suchej nawierzchni?

W całkowitej ciemności są super, w deszczu i na suchej też nie zauważyłem jakiś problemów.

Co do odbłyśników to w ka są słabe już i faktycznie jest zauważalna różnica w świeceniu. W audi pomimo starości efekt jest naprawdę dobry.

Co do żarówek +90 itp itd to jak są porządnej firmy a nie chiniole nie powinno się nic dziać. Jak w domu znajdę gazetę to wrzuce skan z testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy potwierdzam że jest różnica i to spora, jak ktoś założy na pół roku bo tyle czasu u mnie świeciły to się nic nie stanie ale na dłuższą metę bym ich nie stosował. Po wymianie reflektorów na zwykłych żarówkach mam taki sam efekt jak na starych reflektorach+night bracker plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pomysleć o wyrezaniu xenonu ??? pare stówek trzeba na to poświęcić ale efekt jest zabójczy. W B5 miałem zwykłe żarówki i myslałem ze ładnie świecą, w B6 mam samopoziomujący xenon i widzę każda tchórzofretkę czającą sie w krzakach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pomysleć o wyrezaniu xenonu ??? pare stówek trzeba na to poświęcić ale efekt jest zabójczy. W B5 miałem zwykłe żarówki i myslałem ze ładnie świecą, w B6 mam samopoziomujący xenon i widzę każda tchórzofretkę czającą sie w krzakach :kox:

Potwierdzam, mam w b5 bixenon I pali asfalt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon lub Bixy to zupełnie inne swiatło niz zwykła żarówka, dla mnie głupota jest ładować 180zł w żarówki jesli za ok 400-500zł mozna mieć xenon. Odpowiadając na twoje pytanie, w B5 przerabiałem cały temat z żarówkami tak jak ty. Miałem zwykłe, potem niebieskie philipsy za 40zł, na koniec zaszalałem i kupiłem najdroższe żarówki jakie mieli w sklepie (niestety nie pamietam nazwy, była strasznie skomplikowana) Dałem za nie 180zł i swieciły tak samo jak Philipsy jedyny + na przeglądzie sie nie czepiali bo miałem jakąś tam homologacje a na niebieskich Philipsach zawsze były długie dyskusje z diagnosta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolicie za przeproszeniem, miałem 4 lata philipsy xtrem i nic się nie działo z odbłyśnikiem.

Co innego jak się kupi jakieś czajna made w tesco +90 lub nie 55W a więcej niż zaleca producent lampy.

Co do Blue Vision od Phlipsa przerabiałem je i po pierwszej jeździe w deszczu je wywaliłem, dawały "białe" światło ale tragicznie słaby strumień.

I nie przesadzajcie z kwotą 180PLN za żarówki - za jedne jak i drugie w stówce się zmieścicie. A sam ksenon to pikuś: lampy 400PLN(minimum), palniki 300 nówki, samopoziom, spryski(i zbiornik) i dopiero bez obaw o utratę dowodu można jeździć.

A dla autora wątku powtórzę kup a będziesz Pan zadowolony:

Philips X-treme

lub

Osram Night breaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Xenon mozna spokojnie za 500 ogarnąć. Żarówka Osram Cool Blue Hyper H7, PX26d, 2 szt. (3134202640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jedyne 150zł pare lat temu taniej jak za 180 sie takich nie kupiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem własnie teraz Osramy Night Brekery i coś koło 70zł dałem. W sklepie z prawdziwym sprzedawcą :grin: bo na necie to wiadomo taniej sie znajdzie.

Też kiedys założyłem takie made in byleco... bo mi sie spaliły, miały coś w nazwie z xenonem i miały niebieski kondon na żarówce H7, ale świeciły u mnie kilka dni i leżą teraz w szufladzie bo w nocy nic nie było widać w deszczu tak jak kolego u ciebie.

Z tanich polecam tungsramy - świecą bardzo poprawnie. A z droższych wysilonych to nie ma nic lepszego jak Osram lub ten philips. Ale ponoć tungsram też ma silniejsze ale nie testowałem.

Co do wypalania lamp to pierwsze słysze choć nie zaprzeczam - musze sie temu przyjrzeć.

Xenon wiadomo najlepszy ale kolega teraz potrzebuje wymienić na prędkości bo w nocy nie widzi. A xenon to raczej dłuższe rezanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gwerty zajmuje sie lampami i z tego co pamiętam to za wsadzenie ori Xenonu bierze 350zł więc koszt jest naprawdę nie duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...