Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o żarówkach H7 Osram Cool Blue Intense?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Gwerty zajmuje sie lampami i z tego co pamiętam to za wsadzenie ori Xenonu bierze 350zł więc koszt jest naprawdę nie duzy.

no dobra ale xenon to też samopoziom i spryski inaczej będą się czepiać diagności i policja

tania alternatywa to imitacja samopoziomu i imitacja sprysków :decayed: ale to jakieś +100zł

radziłbym sprawdzić odbłyśniki i prze polerować przód lampy bo kiedyś przerabiałem temat jak xenony świeciły gorzej od zwykłej żarówki w aucie u kumpla

co do wyboru w temacie to jak wyżej osram Night Breaker+ ewentualnie philips x-treme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyć ksenon fajna sprawa ale te spryski i samopoziom to jest problem, gwerty robi dobrą robotę za przyzwoitą cenę mi samemu to chodzi po głowie ale te spryski i poziomowanie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane ludziska, jest jedno ale.

Stosowanie +90% czyli tych mocniejszych powoduje zwiększenie prądu pobieranego przez akumulator. Prąd ten musi przepłynąć przez kable. Stosowanie żarówek +90% powoduje zwiększenie emisji ciepła. Rezultat jest taki że jazda na takich żarówkach zmniejsza trwałość lamp i złączek.

Ja u siebie miałem już zmatowiały odbłyśnik i szkło więc przez rok stosowałem +90 bo na zwykłych już nic nie widziałem, po czym wymieniłem lampy. W środku odbłyśniki i złączki były już nadpalone po stosowaniu +90 zaledwie przez rok. Myślę że po 2-3 może 4 latach (w zależności od stanu obecnej lampy) taka lampa będzie nadawała się tylko na szrot. Wspomnę tylko że te żarówki "załatwiły" mi też przełącznik świateł, styki były przypalone, ale dało się je jeszcze oczyścić i jak narazie działa, ale powłoka styku miała w innych ok 2 mm a tutaj już ok 1mm (ten kołeczek który styka). Także ostrożnie z tymi żarówkami. Jak ktoś ma starą lampę i do wymiany to nie ma przeciwwskazań, ale jak ktoś ma ładną lampę to ja bym nie zakładał tych żarówek.

Mocniejszy strumień światła w takich żarówkach nie jest wynikiem większej mocy pobieranej przez żarówkę (te markowe, sprzedawane jako +90 czy ileś tam, moc pobierają taką samą jak każda inna żarówka, 55w jeśli dobrze pamiętam). Dodatkowa "jasność" to skutek cieńszego żarnika. Dlatego właśnie żarówki tego typu mają krótszą trwałość. Oczywiście są na rynku żarówki o mocy większej niż te 55w ale montowanie ich po pierwsze może przynieść skutki jak kolega opisał a po drugie jest niezgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie że i cieńszy, nie zagłębiałem się aż tak, ale:

" Zastosowanie nowej technologii umożliwiło ogrzanie żarnika do dużo wyższej temperatury niż w standardowych produktach"

Ta temperatura niszczy nam nasze "plastikowe" odbłyśniki i klosze, one nie są przystosowane do "dużo wyższej temperatury". Jak wiem co miałem u siebie i jak wyglądała wtyczka.

Osram Night Breaker – pokonaj noc! - TUNING.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem żarówki na Osram Night breaker i musze przyznać, że jest różnica i to spora. Musiałem mieć bardzo kiepskie żarówki skoro tak słabiutko świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał taki ze jesli nie ma sie zapału i lekkie pier...ca, nie ma co pchać kasy w xenon. Ile kosztowały te żarówki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare ładnych lat temu gdy jeździłęm jeszcze maluchem za porządne żarówki wołali ok 200zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał taki ze jesli nie ma sie zapału i lekkie pier...ca, nie ma co pchać kasy w xenon. Ile kosztowały te żarówki ???

Nieprawda, moc zwykłej żarówki to 55W a układu xenon to ok 35W. Mniej niszczysz lampę. Oszczędność moim zdaniem tylko pozorna, mimo że sam nie mam xenon-u, ale też nie ładuję już żarówek o zwiększonej wydajności.

Nasze lampy nie nadają się do obciążania takim ciepłem, moment Wam się wypalą "szkła". Zrobicie jak chcecie. Po roku użytkowania w 10 letnim aucie lampy (które już są przypalone, bo gdyby były dobre to świeciłyby na normalnych żarówkach zadowalająco) będą do wymiany i już nie pomoże wam zmiana na żarówki +90%.

Dodam że jedna lampa depo kosztuje ok 300zł, a możecie założyć xenon za te pieniążki i lampa nie zostanie zniszczona, a widoczność będzie lepsza niż na night brackerach.

Takie jest moje zdanie nauczony doświadczeniem, każdy zrobi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku posta napisałem ze jesli nie masz zapału i pier..... to lepiej zaoszczędzić i jeździć na żarówkach, ale kto nie ma pier...ca :decayed: ja mam i to dużego, pakując juz prawie 10tysi w auto :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to podłączam się do tematu, co polecacie z H7? Do tej pory jeździłem na Philipsach +30% i nie było źle...Ale chciałbym zrobić lepiej;)Coś jeszcze podrzucice? Tylko bez Ledów poproszę i żadnych super krótkożywotnych (muszą świecić około roku conajmniej... Myślę o tych Osramach Nightbreaker i światłach dziennych zamiast halogenów..., np tych Światła dzienne LED HID 510HP

...co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz bardziej żywotne, a następnie piszesz o NightBreakerach - to jedno z drugim się wyklucza.

Jedną z najlepszych żarówek jakich używałem (obecnie w mojej B5) to Bosch Xenon Blue.

Jej światło wbrew nazwie nie jest niebieskie tylko białe - ale daje piękne oświetlenie przed samochodem.

Oprócz tego jest około 2-3 razy bardziej żywotna od Osram Nightbreaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam osram night breaker plus. Świeca dobrze w deszczu i dłużej niż poprzednie bez plusa.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, moc zwykłej żarówki to 55W a układu xenon to ok 35W. Mniej niszczysz lampę.

Nie do końca masz rację. Przy halogenie lampę niszczy ciepło, ale ksenon niszczy jeszcze skuteczniej ultrafioletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...