Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Wezmę 3 litry na pewno się nie zepsuje jak kiełbasa z Violi :polew: dzięki na pewno sprawdzę

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

Jakie realne przebiegi między zmianami tego oleju ja bym się nawet pokusił o 35-40 kkm

Opublikowano

nigdzie nie znajdziesz jakie przebiegi,wszędzie jest że oleju się nie wymienia tylko dolewka w razie ubytków,skrzyni na pewno się nie zaszkodzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Olej wymieniony, co prawda był dość ładny ale teraz jestem spokojniejszy

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

Weszło 2,5 litra

Opublikowano
Wezmę 3 litry na pewno się nie zepsuje jak kiełbasa z Violi :polew: dzięki na pewno sprawdzę

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

Jakie realne przebiegi między zmianami tego oleju ja bym się nawet pokusił o 35-40 kkm

Ostatnio w necie był artykuł na temat wymiany oleju w skrzyni w którym autor obalił magiczny zapis o cudownym oleju w skrzyni a okres eksploatacji oleju w skrzyni manualnej był określony na 100 tkm.

Opublikowano
  • Autor
Olej wymieniony, co prawda był dość ładny ale teraz jestem spokojniejszy

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

Weszło 2,5 litra

Tak mnie naszło, że moja była dziewczyna też była ładna i się do niczego nie nadawała więc ją zmieniłem :polew::polew::polew:

Opublikowano

A ja mam prośbę żeby ktoś zrobił zdjęcie która śrubę odkręcić żeby spuścić ten olej i która żeby go nalać. Byłbym wdzięczny.

Opublikowano
A ja mam prośbę żeby ktoś zrobił zdjęcie która śrubę odkręcić żeby spuścić ten olej i która żeby go nalać. Byłbym wdzięczny.

Tam nie ma co fotografować w dolnej części skrzy biegów nasz okrągły kolek spustowy z kołkiem w środku dlatego klucz musisz mieć z otworkiem rozmiaru nie pamiętam. Natomiast przy lewej flanszy półośki wychodzącej ze skrzyni biegów masz korek wlewowy na klucz imbus w rozmiarze chyba 14. Nowy olej zalewasz do poziomu korka wlewowego, który zakręcasz po przelaniu się oleju.

Opublikowano

klucz do korka spustowego to splin 16 z otworem, klucz do korka wlewowego to imbus 17

Opublikowano
  • Autor

U mnie spust i wlew był na klucz splin M16

Opublikowano

Poniżej link gdzie szukać oznaczenia skrzyni.

Skrzynie biegów AUDI - informacje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.