Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ten blad jest ? a co w 46 i 6D ?

Mam tylko błąd w 6D

A nie blokuje ci sie on ( w sensie czy ciezko chodzi ) ? działa płynnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten blad jest ? a co w 46 i 6D ?

Mam tylko błąd w 6D

A nie blokuje ci sie on ( w sensie czy ciezko chodzi ) ? działa płynnie ?

Tak, klapa mi się blokuje i nie chodzi zawsze płynnie

---------- Post dopisany 23-06-2014 at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2014 at 06:54 ----------

Hej Grzegorzu, może poradzisz co mam z tym fantem zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ten kabel co idzie sygnał od przycisku do siłownika ( moze daj grubszy przewod )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy "różne" siłowniki mogą mieć z tym coś wspólnego, chodzi mi o producentów!

---------- Post dopisany 27-06-2014 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2014 at 20:40 ----------

Sprawdz ten kabel co idzie sygnał od przycisku do siłownika ( moze daj grubszy przewod )

Hej. Wymieniłem dziś w/w przewód na 0,5 mm. Przeszczep nie przyniósł pożądanego efektu!!! może jakieś sugestie...

P.S. Jaki jest numer siłowników do elektrycznej klapy, z tego co pamiętam to są o 100Nm słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad masz przycisku oraz okablowania do niego ,nie mam pomysła jak ci pomóc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad masz przycisku oraz okablowania do niego ,nie mam pomysła jak ci pomóc :kwasny:

Właśnie jestem po montażu nowego okablowania do przycisku! Z nadgorliwości wykonałem instalację w przekroju 0,5 CAŁĄ. Podpiąłem do kompa i nadal błąd... czy to możliwe ze mam walnięty nowy przycisk z ASO!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak temat :)

Stanął w miejscu :facepalm: nie mam pomysłu co mogło by być nie halo... co któryś raz jak chcę zamknąć klapę z przycisku opada o 2 do 5 cm i staje, coś cyknie w MC9. Co do reszty to działa gites :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sterownik DP wymienia się na DQ?? Jeżeli nie na DQ to na jaki? tak żeby miał możliwość obsługi wszystkiego :decayed: Mam już wszystkie graty oprócz nie obsługującego komfortu :/

Jest ktoś z okolic Krakowa kto montował klapę i mógłby trochę pomóc :whistling: ??

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ i ja przymierzam się do zamontowania el. klapy i powili zbieram graty to mam pytanie do bardziej obeznanych.

Czy siłowniki o nr 8K9 827 851 B oraz 8K9 827 852 B będą nadawały się do A4 (są to siłowniki od q5), siłowniki będę kupować bez zawiasów. Jakie śrubki powinny być przy siłownikach żeby nie było problemu z ich montażem?Oraz czy jest możliwość ich sprawdzenia bez montażu? (jeśli tak to jak?)

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ i ja przymierzam się do zamontowania el. klapy i powili zbieram graty to mam pytanie do bardziej obeznanych.

Czy siłowniki o nr 8K9 827 851 B oraz 8K9 827 852 B będą nadawały się do A4 (są to siłowniki od q5), siłowniki będę kupować bez zawiasów. Jakie śrubki powinny być przy siłownikach żeby nie było problemu z ich montażem?Oraz czy jest możliwość ich sprawdzenia bez montażu? (jeśli tak to jak?)

Dzięki za odpowiedź.

Tak pasują :)

Trzeba zawsze sprawdzac czy sa kompletne, wystarczy brak jakies srubki i nie zalozymy siłownika ( częsc niedostepna w ASO )

Nigdy nie sprawdzałem na stole silowników ( nie wiem jak sie zachowają pod podpieciu ZASILANIA I MASY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę pomęczę ;)

Ponieważ doszedłem do wniosku, że jak już klapę rozbebeszę to można by kamerę cofania zamontować :) na allegro znalazłem taki zestaw jest to do A6 C6 - prawie cały komplet aby brakuje przycisku wewnątrz samochodu do otwierania klapy, tylko czy się nada do A4? Da rade go zaprogramować do A4? (wiązka ma już kabel do kamery cofania)

Z góry dzięki za odpowiedź.

zapomniałem podać link :facepalm:

http://allegro.pl/audi-a6-c6-silowniki-klapy-elektrycznej-komplet-i4781604954.html

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, no to już wszystko jasne, zabieram się za dalsze kompletowanie i może w grudni jak będzie czas siądę i zacznę dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszła dziś do mnie paczka z klamotami do klapy (miały być kompletne :facepalm: ) i teraz mam pytanie:

1. Na pierwszy rzut oka, brakuje mi jednej śruby na siłowniku prawym oraz takiego trzpienia ruchomego z okrągłym otworem (rozumiem, że musi mi te elementy dosłać koleś) bo bez nich nie zamocuje siłowników

2. Czy u was ta dźwigienka ruchoma (w którą wchodzi ww. trzpień) też ma luzy? Czy tak powinno być? Czy świadczy to o tym, że jest sprzęt wyjechany. . .

3. Wydaje mi się że powinien być jeszcze taki element metalowy który łączy zawiasy kalpy i siłownik za pomocą właśnie tego trzpienia (czy może jest on w mojej klapie?)

Facet który mi sprzedał towar obiecał dosłać brakujące części, zobaczymy....

Towar mogę oddać bez problemu, mam na sprzęt gwarancję rozruchową, tylko że za zamek z dociąganiem + 2 siłowniki + włącznik z plastikową osłoną (cały ten plastik co mocuje się przycisk i wkładany jest trójkąt ostrzegawczy) zapłaciłem 250zł. . . Siłowniki sprawne. Brakuje mi jeszcze wiązki elektrycznej pod klapę , no i włącznik w drzwi kierowcy.

Legenda do zdjęcia:

a) śruba

B) trzpień ruchomy

c) dźwigienka

m99jzr5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz tego w ASO ( element jest jako całosc z silniczkiem )

dodatkowo element A jest ustawiony fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jeśli nawet facet dośle mi części to i tak nie będę w stanie ich zamontować do auta? bo element A mocowany jest fabrycznie i pewnie jakoś specjalnie ustawiany aby śmigało? czy wystarczy go normalnie wkręcić i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...