Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęsne Allegro papier mam tylko co z tego...... Gość który mi to sprzedał twierdzi że 20 lat handluje i takiego przypadku nie miał :facepalm: Pieniądze ma oddać - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie oddawaj , poczekaj .........moga przyjśc pały i zabrac sterownik

U mnie tez tak kiedys było , miałem kwity itd. przyszli za 2 dni :police:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu trochę inna sytuacja bo sterownik jest wyczyszczony całkowicie więc tak de facto nie wiadomo skąd jest. Nie ma w nim VIN etc...

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu trochę inna sytuacja bo sterownik jest wyczyszczony całkowicie więc tak de facto nie wiadomo skąd jest. Nie ma w nim VIN etc...

jak był czysty bo diagnosta powinien odblkokowac go kodem SVM dla KOMFORTU ktory podany jest nawet w ETCE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu trochę inna sytuacja bo sterownik jest wyczyszczony całkowicie więc tak de facto nie wiadomo skąd jest. Nie ma w nim VIN etc...

jak był czysty bo diagnosta powinien odblkokowac go kodem SVM dla KOMFORTU ktory podany jest nawet w ETCE .

podobno nie poszło ;)

Dziś drugie podejście :kox: Kolejny komfort tym razem z pewnego źródła i ...... znowu nie przeszedł CP :facepalm::wallbash: Okazało się że ma jakiś dziwny VIN 8k3 Jeszcze chwila i wyrzucę siłowniki i całą instalacje z auta .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.............. ja tez miałe 2 proby :) trzeci kupiłem NOWY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.............. ja tez miałe 2 proby :) trzeci kupiłem NOWY ;)

A z ciekawości ile nowy ??

A może zmienić ASO?

Co ma ASO do zablokowanego sterownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o zdjęcie CP.

Expertem nie jestem, ale komfort teoretycznie jest trudniejszy ze względu na immo. Jak wymieniałem mój, to udało się za drugim razem. Mam na myśli drugi warsztat, nie drugi komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny już sterownik pomyślnie przeszedł CP oczywiście nie obyło się bez pewnych komplikacji :facepalm: .... ale w końcu mod skończony :banan: Klapa otwiera się i zamyka. Niestety przez to mechaniczne zamykanie na siłę coś się podziało z siłownikami i przy zamykaniu przy samym końcu w jednym miejscu tak jakby na chwilę klapa spowalniała. No chyba że to tak ma być choć wcześniej przy testach tego nie zauważyłem. Kolejna sprawa żeby zobaczyć jak są mocowane silniki podjechałem do znajomego przy okazji mieliśmy zobaczyć co się dzieje w jego aucie że klapa się otwiera ale nie do końca. Sprawa okazała się banalna. Wystarczyło przyuczyć sterowniki nowej pozycji końcowej. Udało mi się też zrobić zamykanie z kluczyka klapy bez modułu kufateca :kox: Pytanie do osób mających taki moduł czy po zamknięciu klapy z kluczyka (dwukrotne naciśnięcie przycisku pilota) nie zostaje przypadkiem wyłączona funkcja SAFE w zamku??

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak jakbyś u siebie wcisnął zamykanie dwa razy. Pochwal się jak to zrobiłeś bez modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli jak myślałem za drugim razem jak zamykasz wyłącza się funkcja safe :kwasny: i można otworzyć auto klamką z środka. U mnie wygląda to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wcisnąć trzy razy i wtedy jest taki efekt, jakbyś wcisnął raz. Nie otworzysz od środka.

-------

Czyli zamyka Ci po jednym przyciśnięciu? Zawsze?

To wolę tak jak mam. Czasami zamykam auto raz naciskając pilota, chowam kluczyki a po ogarnięciu zakupów zamykam klapę przyciskiem, wtedy auto się rygluje całe. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wcisnąć trzy razy i wtedy jest taki efekt, jakbyś wcisnął raz. Nie otworzysz od środka.

-------

Czyli zamyka Ci po jednym przyciśnięciu? Zawsze?

To wolę tak jak mam. Czasami zamykam auto raz naciskając pilota, chowam kluczyki a po ogarnięciu zakupów zamykam klapę przyciskiem, wtedy auto się rygluje całe. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Klapa zamyka się po naciśnięciu zamykania ale oczywiście tylko wtedy gdy jest otwarta;) no i też zawsze można zamknąć ją przyciskiem na klapie. Jak dla mnie bez sensu montować zamykanie z kluczyka a potem zamykać z przycisku :wink: No i kolejna kwestia jak zamknę z kluczyka to wiem że auto jest zaryglowane + zawsze włączona funkcja safe zamka. Ogólnie faktycznie kwestia przyzwyczajenia i preferencji użytkownika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając fabryczną elektryczną klape mogę także zamykać klapę z kluczyka :)?

auto mam od niedawna i uczę się go cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś wie czy sterownik do polifta z oznaczeniami FE obsłuży elektryczną klape,bo z tego co wiem EE tak ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś wie czy sterownik do polifta z oznaczeniami FE obsłuży elektryczną klape,bo z tego co wiem EE tak ??? :)

Miałes takie auto ? jak tak to dopiszemy do 1 posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś wie czy sterownik do polifta z oznaczeniami FE obsłuży elektryczną klape,bo z tego co wiem EE tak ??? :)

Miałes takie auto ? jak tak to dopiszemy do 1 posta :)

tak EE to będzie obsługiwać tylna klape do polift :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem różne sterowniki z końcówką EE i nie wszystkie mają gniazda pod wtykę 32PIN, więc trzeba zwracać na to uwagę

http://allegro.pl/audi-q5-a4-a5-sterownik-komfortu-8k0907064ee-i5264472953.html

http://allegro.pl/audi-a4-8k0-modul-komfortu-8k0907064ee-i5118496919.html

Edytowane przez adameksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...