Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wlaczenie swiatel awaryjnych podczas ostrego hamowania


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze was o rade jak za pomoca programu vcds wlaczyc taka funkcje zeby swiatla awaryjne mrygaly podczas ostrego hamowania i czy jest mozliwosc zwiekszyc sile hamowania

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 07:22 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2013 at 16:28 ----------

kto cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi jeszcze nie sprawdzałem bo mój kabelek ma problemy z łączeniem się z niektórymi sterownikami . W każdym razie w golfie V ustawia to się tak - Wchodzimy w 09.Centr.zesp.elektr. -> Wybieramy kodowanie -> Pomocnik kodowania.

Bajt-17 i zaznaczamy "ptaszka" w Bit-0, czyli Zainstalowane światło nagłego (awaryjnego) hamowania, sterownik musi być co najmniej 21-bajtowy. (niektóre źródła twierdza że dopiero przy 23 bajtowym sterowniku da się to włączyć . )

TEORETYCZNIE powinno być to bardzo podobne w audi ale tak jak mówię jeszcze nie zdążyłem sprawdzić

Co do hamulców - opis dotyczy golfa 5 ale w audi powinno być to samo

Wzmacnianie siły hamowania:

-> STG 03 - Elektronika hamulców

-> Funkcja 10 (Adaptacja)

-> Kanał 09

-> Wartość 0 (Standard / średnia) zmienić na 2 (duża)

UWAGA, z powodu większej siły hamowania musisz się wpierw przyzwyczaić nie na trasie!

Zmiany:

- większa siła hamowanie przy małym wciśnięciu pedału hamulca

- szybsza reakcja hamulców

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale czy aby żeby zwiększyć siłę hamowania nie wymagane jest servo (wspomaganie hamowania) a większość b6 chyba raczej go nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi awaryjnymi to nie przejdzie, bo w b6/b7 nie ma długiego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myślę (jeśli źle myślę to może mnie ktoś poprawi) ale mam wrażenie ze długie kodowanie to tylko funkcja samego programu . Program widzi jakiś tam sterownik i albo ma do niego "ułatwienia" w postaci długiego kodowania albo nie (w końcu sam VCDS nazywa to "long coding helper" ) i wtedy musimy dodawać cyferki itp Ja np spotkałem sie z przypadkiem ze VCDS w wersji 9.xxx nie miał długiego kodowania do jakiś tam modułów a w wersji 11.xxxx już było. Więc jesli jest tak jak myślę to wiele funkcji da sie włączyć/wyłączyć tylko trzeba znać kodowania .

mam nadzieje że uda mi się rozwiązać mój problem braku komunikacji z niektórymi sterownikami i wtedy ciut bardziej rozgryzę niektóre ukryte funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za pomoca kodowania ale sa moduly ktore przejmuja te funkcje. Nawet sa takie ktore powoduja pulsacje swiatel stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia :wink:

MCE 09 ---> Adaptacja 10 ---? kanal 12 ---zmiana z 0 na 1

Moze tez zalezeć od Modułu czy mamy LOW czy HIGH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i u mnie na kanale 12. jest autostradowe mruganie kierunkowskazem, czyli trzy mignięcia po trąceniu manetki. Czy w zależności od wersji modułu są inne funkcje na danym kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo na kanale 12, więc to chyba nie zależy od MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest F i jest to samo, czyli trzy mignięcia kierunkiem po muśnięciu manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest F i jest to samo, czyli trzy mignięcia kierunkiem po muśnięciu manetki.

po muśnięciu jakiej manetki, bo nie jestem w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda b6 ma 3 mrugniecia kierunkiem po dotknieciu kierunkowskazach, w nadwoziach b6/b7 nie ma opcji mrugajacych awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po muśnięciu jakiej manetki, bo nie jestem w temacie

manetka kierunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...