Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przekładka z automata na zwykłą skrzynię


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytalem kilkanascie tematow o przekladce i co mnie zastanowilo?

Prawie nikt juz nie ma auta w , ktorym przerabial automata na manual

Szymon w profilu tez juz niemasz audi - co Toba kierowalo by jednak sprzedac auto w niecaly rok po przerobce?

p.s opis przeprowadzonych prac swietny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiles...troszeczke :)

Tak czy inaczej ,wczoraj zakonczylem prace przy przekladce - tez silnik 2.4 ale w a6 .

Silnika nie wyciagalem - wyciagnalem natomiast siedzenie kierowcy (by pozniej go nie prac:) )

Prawie wszystko zgadzalo sie z opisem przeprowadzanych prac Szymona

Co mnie zaskoczylo?

Bardzo zly dostep do 2 gornych srob mocujacych skrzynie multi do silnika - przy manualu juz tego problemu nie ma(skrzynia o polowe mniejsza i lzejsza)

Rury wydechowe inaczej wyprofilowane na odcinku kolektory - katalizatory - nie pasuja ani uchwyty z skrzyni manual ani z multi ,ktore mocuja rury wydechowe do skrzyni - dorobilem i odpowiednio wyprofilowalem plaskowniki

W a6 mialem do zmostkowania przekaznik z gniazda 4-tego a nie 13-tego jak podane w instrukcji Szymona i wielu innych postach

Do przeprogramowania sterownik silnika i abs

Calosc zajela mi jedna sobote i cztery popoludnia, w sumie okolo 30 godzin

Za dawce czesci posluzylo mi rozbite jezdzace a6c5 2.4 165km z 97r , ktore kupilem specjalnie na ta okazje za jedyne 700euro (silnik i jeszcze pare drobiazgow juz sprzedane wiec i kasa odzyskana)

Zostalo mi mase czesci do sprzedania no i moja skrzynia multi - wpelnisprawna z przebiegiem 162tkm i po 3 wymianie oleju przy przebiegu 158tkm - jestem osoba ,ktora dmucha na zimne wiec po przeczytaniu niezliczonej ilosci postow ,postanowilem ja wymienic na manuala

Najpierw nosilem sie z zamiarem sprzedazy auta ale pieniadze jakie mi oferowano byly nie do przyjecia(glowny argumet - o.. skrzynia multi - przynajmniej 1500euro z ceny nalezy urwac) - no to teraz mam manuala

Czy bede zadowolony czas pokaze - napewno sie odezwe

p.s moja zona juz nie jest zadowolona...... :)

Przejechalem oklolo 300km - w spalaniu nie widze roznicy

Gdzies czytalem ze auto po przekladce podnosi sie o 1cm - u mnie podnioslo sie o ponad 2 cm - wiec juz wymontowalem z dawcy amory z sprezynami i bede jutro zakladal

Gdybym to mial robic jeszcze raz to zalozylbym skrzynie z diesla - bardzo mocno odczuwalna jest teraz roznica szybkosci przy tej samej liczbie obrotow jaka byla w multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...