Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Audi (1.6 adp ) Chodzi o to ze audi chodzi nierówno Jak dodam gazu i puszcze to przez 2,3 sekundy silnik zawarkocze po czym chodzi w miarę normalnie dodam ze auto jest zamulone może to nie jest demon prędkości ale swoje potrafił jak było ok :) wymieniłem świece filtry kopułkę palec rozdzielacza i nic zero poprawy Co do silnika to silnik jest cacy malina nie bierze oleju ciśnienie na tłokach 15 bar Jeżeli ktoś spotkał sie z podobnym problemem to pisać :) z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz pół samochodu sprawdz jakie błędy komputer pokazuje. Przyczyn może być naprawdę dużo: padająca cewka, sonda lambda, przepływomierz, przepustnica (podejrzewam że przydało by się czyszczenie i adaptacja), czujnik hala, rozrząd - jak przeskoczył by o ząbek, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznik od podłączenia pod komputer i wyczyszczenia przepustnicy wraz z adaptacją wyczyścić to sam będziesz w stanie nie musisz warsztatom dawać zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba kompa niby są na to sposoby bez kompa ale nie są tak dobre jak przez kompa najpierw sobie wyczyść i pojedź na kompa jak nie masz i niech zrobią adaptacje i sprawdzą błędy czy są jakieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem problem z obrotami...wymieniłem i sprawdziłem wszystko co koledzy wymienili tutaj badz w innym temacie zwiazanym z nierówna praca silnika:facepalm:

przy wymianie swiec zauwazyłem troche oleju przy swiecach wiec stwierdziłem...wymiana uszczelki pod zaworami efekt...nigdy bym sie tego nie spodziewał:banan:

obroty idealne:banan:

moja uszczelka była w dwóch miejscach uwalona z przodu po lewej stronie oraz z tyłu okolice odmy oraz druga uszczelka ta na swieczkach...nigdy nie pomyslałem o tym ze tam moze dostawac sie lewe powietrze....takze jesli wszystko sprawdzałes to sprawdz to a uszczelka elringa koszt 60-80 zł a i tak przyjdzie czas by ja wymienic:)

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

oczywiscie podepnij vaga zobacz tez błedy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam takie pytanie ponieważ nie wiem czy obroty u mnie sa w dobrym zakresie czy mógł by ktoś z was zerknąć na filmik jest tam nagrane telefonem jak się zachowują obroty na vag-com.

WRZUTA - MOV 0227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po skazówce też widać te drgnia to czyli obroty są ok

---------- Post dopisany 10-09-2013 at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany 03-09-2013 at 23:16 ----------

witam to znowu ja mam ponowne pytanie odnośnie obrotów u mnie utrzymują się w granicy 832 a 864 ale czasami na vagu mignie 800 obrotów tak jak jest na filmiku czy to tak może być czy cos jest nie tak

WRZUTA - MOV 0234[1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...