Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Egr?


galka90

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio zaobserwowałem że mi szarpie na wolnych przy dodaniu gazu jakby nagle zawiechę złapał. Poprzedni właściciel mówił o czyszczeniu egr i moje pytanie gdzie on jest w tym silniku jak się dobrać?? Czy zaślepienie go to dobry pomysł jak tak to czy w kompie trzeba grzebać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio zaobserwowałem że mi szarpie na wolnych przy dodaniu gazu jakby nagle zawiechę złapał. Poprzedni właściciel mówił o czyszczeniu egr i moje pytanie gdzie on jest w tym silniku jak się dobrać?? Czy zaślepienie go to dobry pomysł jak tak to czy w kompie trzeba grzebać??

W silniku 3.0 MPI nie ma zaworu recyrkulacji spalin - trzeba szukać usterki w innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa egr i nie jest to żaden mpi masz od strony ściany grodzowej zaraz za czujnikami położenia wałków rozrządu a wygląda to tak

AUDI A4 3.0 V6 ZAWOR EGR 06C131102A 06C131101 (3598937254) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

AUDI A4 B6 A6 C5 3.0 ASN ZAWÓR EGR 063131101 (3577781163) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - wczoraj studiowałem dane techniczne ASN-a i w parametrach mam jak byk info "bez układu recyrkulacji spalin"... Dla pewności poszperałem jeszcze w katalogu części i też nic nie znalazłem. Po informacji uzyskanej od Ciebie poszperałem dalej i... jest = zawór kombinowany :decayed: Dzięki za wyprostowanie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem jest to zawór kombinowany ale nie jest to jako taki EGR... te zawory nie są w zaden sposob połaczone z wydechem, to są zawory które doprowadzają dodatkowe powietrze do kolektora ssącego z pompy SAI (pompy wtórnego powietrza) w parenascie sekund po odpaleniu silnika zeby szybciej rozgrzac katalizatory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem jest to zawór kombinowany ale nie jest to jako taki EGR... te zawory nie są w zaden sposob połaczone z wydechem, to są zawory które doprowadzają dodatkowe powietrze do kolektora ssącego z pompy SAI (pompy wtórnego powietrza) w parenascie sekund po odpaleniu silnika zeby szybciej rozgrzac katalizatory....

Konkretna odpowiedź - dziękuję (czyli moje wcześniejsze poszukiwania były trafne - brak systemu recyrkulacji spalin przy tej jednostce). Czekam jeszcze co na to sławek85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat czyli jak kolega pisal wczesniej jak tak zwane szarpniecie jest czyli lece sobie puszczony gaz dodaje gazu i czasami szarpnie to czyli trzeba te ,,zaworki przeczyscic"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASN nie ma układu EGR jak ktoś już wcześniej napisał , jest SAI i te dwa zawory są od niego , niestety jak są niesprawne potrafią namieszać , zaślepić można, ale trzeba wyłączyć programowo system SAI i dla katów nie zdrowe , szybciej się zapychają .

Przyczyn szarpań może być wiele od świec , cewek, nawet po te zaworki , więc diagnostyka porządna to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem zaworki a dokladniej czy to moze byc przyczyna tego szarpniecia. swiece cewki nie podejrzewam bo nie mam zadnych drgan nierownej pracy silniki czy tez truniejszego odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...