Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Vacum pompa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mam takie, także chyba dam radę. A czyściliście czymś powierzchnię przylegania uszczelki?

dobrze wytarłem szmatką

Opublikowano

Witam ponownie. Jestem właśnie po wymianie pompy. Teraz mam suchutko, hamulec pracuje płynniej i lepiej i turbina też gładko się załącza. A co do wymiany nie miałem jakichś większych problemów. Ja miałem jeszcze do wymiany ten wąż odpowietrzający układ chłodzenia co idzie pod nią, gdyż był cały rozlazły od ropy. Do poluzowania tej dolnej śruby trzymającej pompę użyłem obciętego imbusa a potem śrubę wykręciłem normalnym imbusem z kulką na końcu. Tak jak pisał DUCH był mały problem z założeniem dolnego węża paliwowego (bo ze zdjęciem nie tak źle). Ale ja założyłem zwykłą opaskę zaciskową i wygodniej było go dokręcić długim wkrętakiem z góry niż zakładać tą oryginalną sprężynową. I chyba tyle. Całość mi zajęła jakieś 2 godziny. Ale naprawdę się nie spieszyłem i starałem się robić bez jakiegoś paprania. Tylko przy uruchamianiu samochodu padł mi aku, ale to z tego względu, że stał 3 dni bez zapalania a mam podłączonych dużo odbiorników prądu i był trochę rozładowany. Jakby ktoś chciał jakieś szczegóły to pisać.

Zakupiłem oryginalną pompę BOSCH w serwisie skody o nr 038145209Q za niecałe 1200zł.

Opublikowano

no to się nieźle szarpnąłeś :-) ja kupiłem używkę za 350 zł

Opublikowano

Jakbym miał sprzedawać za rok, dwa, to bym się nie spuszczał. Ale że lubię mieć wszystko na cacy, to i poświęciłem trochę grosza :-)

Opublikowano

co prawda to prawda ale te pompy boscha można powiedzieć że są bezawaryjne wiec jak dla mnie różnica 900 zł to dużo a używka pochodzi tyle co nówka :-)

Opublikowano

Ja już taki jestem. Że jak coś robię to jak najlepiej się da. Wiem, że to czasami kosztuje więcej, ale mam spokojną głowę, hehe :-) :-)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
no to się nieźle szarpnąłeś :-) ja kupiłem używkę za 350 zł

Ja kupilem uzywke Bosha z allegro za 200zl-sam wymienilem i hamul zaczal od kopa lepiej pracowac - stara pompa LUKa bardzo slabo pompowala juz.

Opublikowano

Płukaliście używane pompy przed montażem?

Opublikowano

Koledzy, jest jakaś możliwość sprawdzenia pompy vacum na vagu? bo wymieniłem na boscha "c" i mam co do niej wątpliwości ;/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.