Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana całego granatowego wnętrza w Avancie


Wafel1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu, dlatego założyłem nowy. Jeśli gdzieś mi umknął to prosze o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Do rzeczy. W mojej A4 posiadam granatowe wnętrze, co w dzień irytuje mnie niesamowicie, więc zastanawiam się nad ewentualną wymianą całego środka. Jeśli chodzi o fotele i boczki to chciałbym skóre, więc nawet jak bym miał zwykłe, szare fotele materiałowe to by poszły na wymiane. Pytanie co robić z resztą rzeczy, szukać po kolei każdego elementu z osobna, czy może liczyć na to, że znajdę całe wnętrze na allegro, ewentualnie szukać na szrocie? Orientuję się ktoś jakie to mniej więcej koszta i czy ogarną bym wymiane sam? (czas i chęci są, gorzej z funduszami ;) Czy może próbować się do tego przyzwyczaić i olać sprawę, chyba że macie inne pomysły jak rozwiązać mój problem.

Patrząc z grubsza wychodzi mi coś takiego:

-wykładzina

-tunel środkowy

-deska rozdzielcza

-osłony słupków

-pasy bezpieczeństwa

-plastiki progów

-boczki bagażnika

-wykładzina bagażnika

-obicie klapy bagażnika

-roleta bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić rozbitka i przełożyć środek.Poszukać na szrocie choć dziś to trochę sztuka bo przekładają angliki i może być problem np. z deską rozdzielczą.

Ogarniesz sam.

Ewentualnie opchnij furę do żyda,może ktoś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja z szarego na czarny przechodziłem, najlepiej uzbroi sie w cierpliwość i czekaj aż ktoś na forum będzie miał na sprzedanie na części auto ze środkiem które Cie interesuje, kupujesz od niego wiekszość części i masz taniej i szybciej niż kupowanie z osobna cześci, bo jednak to są duże części i wysyłka każdej cześci z osobna drogawa. Ja na 2 rzuty wszystko ogarnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szary/siwy środek cię interesuje?

jeśli miał bym już przechodzić, to myśle że poszedł bym w czarny. Ale jak możesz wklei zdjęcia jak to wygląda w aucie.

Kolego ja z szarego na czarny przechodziłem, najlepiej uzbroi sie w cierpliwość i czekaj aż ktoś na forum będzie miał na sprzedanie na części auto ze środkiem które Cie interesuje, kupujesz od niego wiekszość części i masz taniej i szybciej niż kupowanie z osobna cześci, bo jednak to są duże części i wysyłka każdej cześci z osobna drogawa. Ja na 2 rzuty wszystko ogarnąłem

możesz powiedzieć jak mniej więcej kosztowo to wychodzi? zmieniałeś wszystko sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałeś wszystko sam?

Pytasz już drugi raz.

Widzę że nie wierzysz w swoje umiejętności.

Wiesz,niektórzy do zmiany koła wzywają serwis bo nie potrafią sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem osobę, która to rzeczywiście wykonała i może podzieliła by się jakimiś dodatkowymi informacjami, czy nic mnie nie zaskoczy, od czego zacząć, ile czasu na to poświęciła, jak przedstawia się to finansowo, czy przygotować sobie jakieś specjalne narzędzia (typu coś takiego ŚCIĄGACZ ŚCIAGACZE DO TAPICERKI 5 CZĘŚCI YATO 0836 (3107801006) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ), a wcześniej czy nie kupić jakiś dodatkowych spinek itp.

Dobrze, że wieszysz we mnie, ale skoro mam możliwość zapytać, to wole być na wszystkie ewentualności przygotowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu ktory wrzuciles to mi sie swietnie pracuje tymi sciagaczami, chociaz niektore spinki dalej latwiej jest mi plaskim srubokretem sciagnac ;).

U siebie w aucie sciagalem cala tapicerke (nie liczac demontazu deski rozdzielczej wiec tu Ci akurat nie pomoge), ale co do reszty elementow to bez problemu sobie poradzisz sam. Jest opisane na forum jak sciagnac wiekszosc elementow tapicerki, trzeba tylko troche przekopac forum no i pozniej duzo cierpliwosci i ostroznosci zeby odpowiednio pociagnac/szarpnac. Kwestia wyczucia.

Musisz sie tez liczyc z tym ze jakis zatrzask moze sie urwac. Kilkunastoletni plastik ma prawo byc juz wysluzony tym bardziej jezli wczesniej bywal juz sciagany i zakladany kilkukrotnie. Wedlug mnie najlepsza metoda na urwane zaczepy to zaopatrzenie sie w spoiwo do plastiku i opalarke (lub lutownice hot air). Jesli cos sie urwie to oczyszczasz i szlifujesz powierzchnie no i na goraco spawasz urwane elementy. Klejenie nic nie da bo za kazdym razem przy sciaganiu danego elementu ten zatrzask bedzie sie prawdopodobnie urywal. Poza tym plastiki ktore kupisz tez moga miec wylamane niektore zaczepy (zazwyczaj tak bywa przy zakupie uzywanych)

Rozumiem ze elementy niebieskiego wnetrza bedziesz mial na handel ?:D Masz material czy skore ? Konsola 1 czy 2 DIN ?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze elementy niebieskiego wnetrza bedziesz mial na handel ?:D Masz material czy skore ? Konsola 1 czy 2 DIN ?:>

dzięki wielkie za informacje! na pewno się przydadzą.

Jeśli bym się podjął i znalazł wnętrze, to oczywiście wszystko było by na handel, ale to bliżej lipca/sierpnia. Fotele materiał, konsola 1din ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...