Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawór N75 - Gdzie najlepiej kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W moim 1.9TDI ALH najprawdopodobniej nie domaga zawór N75...

Gdzie najlepiej kupić ?

Ile może kosztować nowy oryginał ?

Z tego co się orientuję to dla Audi robiła firma PIERBURG.

Myślę, że samemu można wymienić zawór ?

Stosować opaski uciskowe na wężyki ?

Opublikowano

Nowy, oryginał z ASO kosztuje tyle, że po tej informacji nie staje przez tydzień.

Inter cars też ma drogo

W dobrym sklepie kupisz za połowę ceny - mi tak znajomy poszukał po hurtowniach. Zaworek Pierburg Made in Germany.

Jak masz dobre wężyki to nie są potrzebne żadne opaski zaciskowe. Sam dasz radę to wymienić, przydać się może grzechotka z nasadką 10.

Opublikowano
  • Autor

Okej... czyli kierować zapytanie do naszych sklepików na forum z zawór Pierbunga Made in Germany ?

Nie trzeba VAG podpinać później ?

Opublikowano

Jedyne o czym trzeba pamiętać to prawidłowe podpięcie i unikać chińczyków.

Opublikowano

Zapytaj chłopaków z forum co sprzedają części, powinni coś mieć w przystępnej cenie:wink:

Opublikowano
  • Autor

Gdzie można złożyć takie zapytanie?

Czy po prostu mówimy o sklepach które działają na forum?

Opublikowano

Jeśli masz średnie zdolności manualne to można zregenerować ten zaworek i go wyczyścić. A koledze chodziło chyba o części używane które są sprzedawane na forum.

Opublikowano

Regeneracja takiego zaworka to druciarstwo pomagające tylko na chwilę. Płacisz te 260 zł i masz spokój. U mnie od razu turbo odżyło i zaczęło wcześniej pompować. Nie zmienia to faktu że i tak je zmieniałem. Wymiana n75 obnażyła jego zużycie.

Opublikowano

regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.

Opublikowano
  • Autor

Dosyłam zdjęcie zaworka :

8395401600_1366139026.jpg

Kolega z oil-landu zaproponował mi nowy :

"A pierburg to 7.02184.01.0 - 135 zł"

Opublikowano

Po co to zdjęcie ? nikt oprócz Ciebie nie pyta jak wygląda zawór.

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

regeneracja mojego zaworka przyniosła podobny efekt, turbo wcześniej wstaje, tylko że ja się przyłożyłem do regeneracji wraz z polerowaniem wnętrza elektromagnesu i polerowaniem tłoczka.

Jak dobrałeś odpowiednią spreżynę tylko nie napisz, że z długopisu...

Opublikowano
  • Autor

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Opublikowano
Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano

Ciesz się, że przy Twoim ALH jest już wiązka z półokrągłymi wtyczkami na elektrozawory bo w przeciwnym razie koszt tego starszego typu N75 na kwadratową wtyczkę jest prawie dwukrotnie większy. W przypadku instalacji z kwadratowymi wtyczkami lepiej jest zatem przerobić ją na półokrągłe niż kupować starsze elektrozawory.

Opublikowano

andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Opublikowano
andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Kup nowy zaworek bo stary juz swoje przelatał, taka regeneracja to odpychanie problemu na nie wiadomo jaki czas. Jedziesz i myslisz ile jeszcze da rade...

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kupowalem u allegrowicza danielloss jest ok.

Opublikowano
andrzej22 sprężynka została oryginalna bo jest zaprasowana wewnątrz tłoczka, ja mam ten nowszy typ zaworka, regeneracja polegała na wyczyszczeniu zaworka wewnętrznego i polerowaniu połączenia tłoczek - korpus cewki. U mnie korpus zostawiał drobne rysy na tłoczku po tej operacji tłoczek chodzi płynnie i nie jest już rysowany.

Kup nowy zaworek bo stary juz swoje przelatał, taka regeneracja to odpychanie problemu na nie wiadomo jaki czas. Jedziesz i myslisz ile jeszcze da rade...

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

Zdjęcie zamieściłem aby podać numer części.

Nie wiem czy cię zainteresuje oferta bo grymasiłeś ostatnio na sprzedawców z allegro ale tu masz oryginał Zawór regulacji TURBO N75 PIERBURG VW AUDI TDI (3145893250) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kupowalem u allegrowicza danielloss jest ok.

Również polecam tego allegrowicza bezproblemowo i w dobrej cenie.

Opublikowano
  • Autor

Ale on ma oryginalne nowe czy używane?

Opublikowano
Ale on ma oryginalne nowe czy używane?

cabanmat kpisz czy taki masz sposób bycia ? ktoś poważny pchał by Cie do gościa po jakieś badziewie w niewiadomym stanie ? Ma nówki nie śmigane możesz sobie emaila posłac do niego z zapytaniem.

Opublikowano
  • Autor

No dobra ale drożej chodzą w sklepie zamienniki ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.