Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio wyładowuje akumulator A4 B5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Mam problem polegający na tym, że radio Cocncert wyładowuje akumulator. Jestem na 100% pewien że to wina radia, ponieważ na wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach typu lampki itd pobór prądu z akumulatora waha się od 0,2 do ok. 1,2 ampera (wskazania multimetru sugerują że wartość ta "faluje"). Po wyjęciu bezpiecznika radia prąd spada do 0.2 A i jego wartość nie zmienia się.

Zauważyłem również, że czasami podczas jazdy radio wyłącza się na ułamek sekundy i ponownie uruchamia.

Cała sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że po 2 - 3 dniach nieużywania auta akumulator jest martwy.

Czy ktoś miał już podobny przypadek? Co może być przyczyną?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odległość nikt nie zdjagnozuje napewno jest to usterka elektroniczna udaj sie do jakiegoś elektronika i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Mam problem polegający na tym, że radio Cocncert wyładowuje akumulator. Jestem na 100% pewien że to wina radia, ponieważ na wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach typu lampki itd pobór prądu z akumulatora waha się od 0,2 do ok. 1,2 ampera (wskazania multimetru sugerują że wartość ta "faluje"). Po wyjęciu bezpiecznika radia prąd spada do 0.2 A i jego wartość nie zmienia się.

Zauważyłem również, że czasami podczas jazdy radio wyłącza się na ułamek sekundy i ponownie uruchamia.

Cała sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że po 2 - 3 dniach nieużywania auta akumulator jest martwy.

Czy ktoś miał już podobny przypadek? Co może być przyczyną?

Pozdrawiam.

Nie podłączałeś niczego nie dokładałeś? kiedys w poprzednim aucie podlaczylem tube do radia , okazalo sie ze nie do tego zasilania co trzeba i radio nie wyłączało tuby tylko cały czas ciągnęła prąd po nocy akumulator martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...