Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Światła dzienne w reflektorach bi-xenon


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Podzieli się ktoś ze mną szybkim schematem podłączenia SD-2 do skrzynki bezpieczników z wykorzystaniem funkcji Auto? Tak żebym wiedział pod które kable się podpinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieli się ktoś ze mną szybkim schematem podłączenia SD-2 do skrzynki bezpieczników z wykorzystaniem funkcji Auto? Tak żebym wiedział pod które kable się podpinać.

Kolego podłącz dokładnie wg tego jak napisane jest tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=126510.0

tylko daruj sobie ten włącznik czasowy . Ja tak zrobiłem i działa pięknie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat oraz kilka innych

1.reasumując chciałbym taki moduł u siebie , zamawiać męczyć tego kolesia z allegro ? ? on w ogole to jeszcze robi ?

2..robić samemu według schematu ? ? i jakoś kombinować we własnym zakresie?

3.dalej wam działa ? nic sie nie pali ?

4.z potencjometrem robić/zamawiać czy ten 100k 20% mocy ?

5.bezpiecznik 5A/ 7,5A / 10A ? ( bo o wszystkich jest mowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat oraz kilka innych

1.reasumując chciałbym taki moduł u siebie , zamawiać męczyć tego kolesia z allegro ? ? on w ogole to jeszcze robi ?

robi KOGEL . kupowałem od niego dwa tygodnie temu i cacy wszystko pięknie

2..robić samemu według schematu ? ? i jakoś kombinować we własnym zakresie?

szkoda czasu . on to robie naprawde profesjonalnie i zna sie na temacie

3.dalej wam działa ? nic sie nie pali ?

nic sie nie pali i działa jak należy

4.z potencjometrem robić/zamawiać czy ten 100k 20% mocy ?

bez żadnych potencjometrów . ja zamówiłem ( prosze do audi A4 B6 100k) i przyszło idealne

5.bezpiecznik 5A/ 7,5A / 10A ? ( bo o wszystkich jest mowa )

ja założyłem 5A i wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on też robi te zabezpieczenie ze jak mam w pozycji 0 i świeca sie długie na 20% mocy, to jak będę chciał komuś "zaświecić długimi" to nie spali sie ten układ ? , nie będzie tego sprzężenia zwrotnego ?

cena dalej 50 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od 2,5 roku pomykam na SD-2 i ZERRRROOOO !!! problemów jakichkolwiek związanych z SD-2 jak i przeglądy w stacji diagnostycznej autko przechodziło bez problemowo (wnikliwie to sprawdzali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytalem ze w lampach z bixenonem po podlaczeniu tego modulu SD2 i wlaczeniu swiatel dziennych na 20-30% dzialaja (bzycza) elektropmagnesy w przeslanach soczewek,

pytanie mam takie czy w obecnie dostepnych "ulepszonych" modulach nadal dzialaja te przeslony??

jesli tak to czy one sie nie niszcza jesli pracuja na nie nominalnym napieciu, ewentualnie da sie podlaczyc tak zeby xenon,soczewka wogole nie pracowaly

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz bo przymierzam sie do zakupu tego modulu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytalem ze w lampach z bixenonem po podlaczeniu tego modulu SD2 i wlaczeniu swiatel dziennych na 20-30% dzialaja (bzycza) elektropmagnesy w przeslanach soczewek,

pytanie mam takie czy w obecnie dostepnych "ulepszonych" modulach nadal dzialaja te przeslony??

jesli tak to czy one sie nie niszcza jesli pracuja na nie nominalnym napieciu, ewentualnie da sie podlaczyc tak zeby xenon,soczewka wogole nie pracowaly

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz bo przymierzam sie do zakupu tego modulu :)

U mnie nic nie bzyczalo na ori soczewkach bi xenon a jesli nawet to na tyle cicho ze tego nie slyszalem.Od ok 2 miesiecy mam inne projektory bi xenon i w nich elektromagnes jest slabszy a co za tym idzie przeslona jest delikatnie uchylona kiedy jezdze na swiatlach dziennych.Nie ma to zadnego wplywu na uzwojenie elektromagnesu.Jesli maja sie swiecic slabo swiatla dlugie i jesli sa to lampy bi xenonowe to nie ma mozliwosci zeby podlaczyc to z pominieciem elektromagnesu poniewaz ma on wspolny + z zarowkami swiatel dlugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytalem ze w lampach z bixenonem po podlaczeniu tego modulu SD2 i wlaczeniu swiatel dziennych na 20-30% dzialaja (bzycza) elektropmagnesy w przeslanach soczewek,

pytanie mam takie czy w obecnie dostepnych "ulepszonych" modulach nadal dzialaja te przeslony??

jesli tak to czy one sie nie niszcza jesli pracuja na nie nominalnym napieciu, ewentualnie da sie podlaczyc tak zeby xenon,soczewka wogole nie pracowaly

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz bo przymierzam sie do zakupu tego modulu :)

Ja osobiście na to nie zwróciłem uwagi bo się nie wsłuchiwałem przy zapalonym silniku :disgust:. Ale nawet jakby elektromagnes pracował to i tak mu nic nie będzie.

Dla tych co mimo wszystko chcieli by podłączyć SD-2 do instalacji oryginalnej na 100% bezinwazyjnie to jest to możliwe tak:

Na kabelku w lampie idącym bezpośredni do żarówki świateł drogowych wpinamy Diodą "Schottky'ego" (zwrócić uwagę na kierunek diody) :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_Schottky%27ego

http://allegro.pl/7-sb560-dioda-schottky-ego-5a-60v-2-sztuki-i1709098445.html

A następni w lampie podpinamy się SD-2 do tego samego kabelka pomiędzy Diodą, a żarówką świateł drogowych (a najlepiej do kostki żarówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytalem ze w lampach z bixenonem po podlaczeniu tego modulu SD2 i wlaczeniu swiatel dziennych na 20-30% dzialaja (bzycza) elektropmagnesy w przeslanach soczewek,

pytanie mam takie czy w obecnie dostepnych "ulepszonych" modulach nadal dzialaja te przeslony??

jesli tak to czy one sie nie niszcza jesli pracuja na nie nominalnym napieciu, ewentualnie da sie podlaczyc tak zeby xenon,soczewka wogole nie pracowaly

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz bo przymierzam sie do zakupu tego modulu :)

Ja osobiście na to nie zwróciłem uwagi bo się nie wsłuchiwałem przy zapalonym silniku :disgust:. Ale nawet jakby elektromagnes pracował to i tak mu nic nie będzie.

Dla tych co mimo wszystko chcieli by podłączyć SD-2 do instalacji oryginalnej na 100% bezinwazyjnie to jest to możliwe tak:

Na kabelku w lampie idącym bezpośredni do żarówki świateł drogowych wpinamy Diodą "Schottky'ego" (zwrócić uwagę na kierunek diody) :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_Schottky%27ego

http://allegro.pl/7-sb560-dioda-schottky-ego-5a-60v-2-sztuki-i1709098445.html

A następni w lampie podpinamy się SD-2 do tego samego kabelka pomiędzy Diodą, a żarówką świateł drogowych (a najlepiej do kostki żarówki).

A jak bedzie dochodzic napiecie do elektromagnesu jak wepnie diode na jego zasilaniu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytalem ze w lampach z bixenonem po podlaczeniu tego modulu SD2 i wlaczeniu swiatel dziennych na 20-30% dzialaja (bzycza) elektropmagnesy w przeslanach soczewek,

pytanie mam takie czy w obecnie dostepnych "ulepszonych" modulach nadal dzialaja te przeslony??

jesli tak to czy one sie nie niszcza jesli pracuja na nie nominalnym napieciu, ewentualnie da sie podlaczyc tak zeby xenon,soczewka wogole nie pracowaly

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz bo przymierzam sie do zakupu tego modulu :)

Ja osobiście na to nie zwróciłem uwagi bo się nie wsłuchiwałem przy zapalonym silniku :disgust:. Ale nawet jakby elektromagnes pracował to i tak mu nic nie będzie.

Dla tych co mimo wszystko chcieli by podłączyć SD-2 do instalacji oryginalnej na 100% bezinwazyjnie to jest to możliwe tak:

Na kabelku w lampie idącym bezpośredni do żarówki świateł drogowych wpinamy Diodą "Schottky'ego" (zwrócić uwagę na kierunek diody) :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_Schottky%27ego

http://allegro.pl/7-sb560-dioda-schottky-ego-5a-60v-2-sztuki-i1709098445.html

A następni w lampie podpinamy się SD-2 do tego samego kabelka pomiędzy Diodą, a żarówką świateł drogowych (a najlepiej do kostki żarówki).

A jak bedzie dochodzic napiecie do elektromagnesu jak wepnie diode na jego zasilaniu :mysli:

Kurczę teraz już nie pamiętam jak tam jest instalacja podpięta w lampie.

Ale sugerujesz mi:

1.) że kabelek od głównej kostki lampy idzie najpierw do kostki żarówki od drogowych, a następnie do elektromagnesu?

A nie tak jak ja myślałem:

2.) że kabelek od głównej kostki lampy idzie najpierw do elektromagnesu, a następnie do kostki żarówki od drogowych.

Jeżeli tak by było jak w punkcie 1.) to trzeba zrobić taką instalację w lampie:

- Odłączyć kabelek sterujący elektromagnesem od kabelka włączającego światła drogowe.

- Wpiąć się w kabel w lampie od świateł drogowych w kolejność patrząc od strony kostki lampy

:

1.) Kabel elektromagnesu,

2.) Dioda "Schottky'ego",

3.) SD-2,

4.) Kostka żarówki świateł drogowych.

Muś działać :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest konieczne odłączenie akumulatora podczas montażu tego modułu ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamontowalem ten modul i na poczatku bylo ok

wlasnie skonczylem wszystko skladac odpalam auto (aha nie odlaczalem akumulatora)

i wyskoczyl blad ustawienia swiatel ( swiatla opadly i podczas wlaczania wogole nie ruszaja sie tak jak to zwykle bywalo) potem wyskoczyl mi blad spalona zarowka i faktycznie nie mam nagle lewej zarowki H1 ale dziwne jest to ze jak wlaczam dlugie to xenon z lewej strony tam gdzie nie dziala zarowka nie odslania przeslony,

modul podlaczylem tak jak to opisane bylo na forum, wszsytko podlaczylem (swiatla dlugie i jeden kabel do swiatel mijania) do modulu centralnego, a zasilanie do kabla od pompy paliwa

(nie wiem czy to wazne ale tuz przed podlaczeniem tego modulu odlaczylem wiazke kabli od lewego reflektora zeby upewnic sie ze dobre kable podlaczam, wyczytalem ze to moze powodowac bledy, skasuje je odlaczajac aku??)

jesli to nie to, to co moglo sie popsuc jak to naprawic i mam nadzieje ze ta usterka nie jest na stale :(

prosze o szybka odpowiedz bo jutro jade w trase wiec chce sprubowac naprawic swiatla jeszcze dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamontowalem ten modul i na poczatku bylo ok

wlasnie skonczylem wszystko skladac odpalam auto (aha nie odlaczalem akumulatora)

i wyskoczyl blad ustawienia swiatel ( swiatla opadly i podczas wlaczania wogole nie ruszaja sie tak jak to zwykle bywalo) potem wyskoczyl mi blad spalona zarowka i faktycznie nie mam nagle lewej zarowki H1 ale dziwne jest to ze jak wlaczam dlugie to xenon z lewej strony tam gdzie nie dziala zarowka nie odslania przeslony,

modul podlaczylem tak jak to opisane bylo na forum, wszsytko podlaczylem (swiatla dlugie i jeden kabel do swiatel mijania) do modulu centralnego, a zasilanie do kabla od pompy paliwa

(nie wiem czy to wazne ale tuz przed podlaczeniem tego modulu odlaczylem wiazke kabli od lewego reflektora zeby upewnic sie ze dobre kable podlaczam, wyczytalem ze to moze powodowac bledy, skasuje je odlaczajac aku??)

jesli to nie to, to co moglo sie popsuc jak to naprawic i mam nadzieje ze ta usterka nie jest na stale :(

prosze o szybka odpowiedz bo jutro jade w trase wiec chce sprubowac naprawic swiatla jeszcze dzisiaj

prawdopodbnie odpaliles samochod a ktoras lampa w tym momencie miala nie podlaczona badz zle osadzana wtyczke,przeslona nie kladzie sie poniewaz albo nie jest podlaczony elektromagnes lub co bardziej mozliwe-nie dochodzi prad do zarowki swiatel dlugich.

Z pierwszym problemem mozna sobie poradzic tylko przy uzyciu Vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie ale który bezpiecznik odpowiada za światła drogowe ( długie ) bo wyciągnięciem prawie wszystkie i świecą dalej :tongue4:....

no chyba ze pod kierownicą są jeszcze , nie rozbierałem jeszcze, dopiero w weekend zobaczę, ale wole już wiedzieć zaoszczędzi mi to czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...