Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 USA problem z komputerem(program)


Dawyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy wiec na wstepie witam wszystkich. Moja historia rozpoczyna sie 14kwietnia. Kupiłem audi a4b6 1.8t quattro na turbinie KKK04-15

-Wtryskiwacze Siemens 380cc

-Intercooler(2 po bokach ) z najmocniejszej wersji silnikowej 1.8T kod. BEX

-zestrojone programem ok 230ps . seria 170ps

Tylko ze problem tkwi w tym ze na takim setupie kupiłem to auto i jest poprostu wgrany jakis masakryczny amerykanski program. Pliki sa poblokowane, przy wgrywaniu chipa kiedys w 2009r podobno auto pojezdzilo chwile i wyskakiwały checksumy i auto gasło i znowu wracali do starego amerykanskiego programu. Najgorsze jest to ze na tym programie ma spalanie zwrotne az o 10stopni i juz wyklepało głowice i jest załozona nowa. Potrzebuje waaszej pomocy jak najszybciej i chodziłoby mi o oryginalny pliczek z programem właśnie z takiej wersji USA 170ps. Posiada ktoś?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj numer sterownika to sie poszuka. acz kolwiek jak bylo zmieniane to pasowalo by na soft jechac na nowo bo seri atez za bardzo nie pomoze bo moga wtedy lac paliwo. ale daj nr stera to moze Cie poratuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagłem wszystkie trzy i bede próbował. Jak cos sie uda to sie odezwe ;)

---------- Post dopisany 29-04-2013 at 02:08 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 14:36 ----------

Niestety dalej nie udało mi sie nic poradzic w tym temacie.

Teraz dużo czytałem i mam pare pytań do was, bo coś zrobić trzeba.

Wyczytałem że,

BFB w B6 -163KM

1x SMIC (intercooler w nadkolu po stronie kierowcy)

wtryski 0280156065 252 cc/min przy 3bar 12.0 ohm w A4 B6 z racji 4 barowego regualtora wychodzi ok 280cc

turbo k03-005 lub k03-029

AMB (wersja tylko na USA) podniesiona moc softem względem BFB do 170KM

1x SMIC (intercooler w nadkolu po stronie kierowcy)

wtryski 0280156065 252 cc/min przy 3bar 12.0 ohm w A4 B6 z racji 4 barowego regualtora wychodzi ok 280cc

turbo k03-029 (baaardzo rzadko k03-073)

czyli rozumiem ze 163 konna wersja a 170konna to praktycznie jedno i to samo.

I teraz myśle nad tym, skoro komp leży juz na stole, ori sterownika o tych samych numerach nie moge znaleść, to czy ktoś poratuje mnie ori sterownikiem ze swojej 170 konnej lub 163 konnej wersji? Bo rozumiem ze jesli gość przez wlutowanie mi to wgra to z kompa o innym numerze sterownika i tak powinno to chodzic tak? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z czechowic więc masz GTO pod nosem. Myśle, że sobie poradzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo mi kupa forsy lezy i nie mam z nia co robic ;) co innego jakbym chcial porzadnego chipa to moglbym juz dac ponak 1k i by zrobil ale skoro wiem ze bd zmienial turbo na td05 i fmic to dałbys czy starałbys sie to ogarnac jak najtaniej na ta chwile. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zadzwon do niego i zapytaj się ile wezmie za wgranie serii. Mi musiał wyjmować kompa na stół bo przez kabel nie szło. Już Ci chyba o tym pisałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrasz ori plik to tez nie będzie idealnie że względu na wieksze wtryski które masz. Masz pin do immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem dalej:( sprawa wyglada tak ze od "superdziki" wgrałem ten oryginał i lekko go zmodyfikowali, auto pojezdziło ponad tydzien i wywalilo tyle checksumów i "niekompletne algorytmy" ze auto juz nie odpala:( podczas wgrywania tez byly problemy przy tym wylucie nawet sama kostka pamieci nie chciala sie zaprogramowac za 1 razem ale w koncu sie udalo. Teraz po wtyczce probowałem wgrac to raz 7% i brak polaczenia z ecu raz 9% itd. Mysle ze nic tu nie da kombinowanie skoro chyba z samym kompem bd cos nie tak. I tu moje pytanie bo jestem zielony w tym temacie. Sterownik to 8E0 909 518F Bosch 0 261 206 878 ale nie ma nigdzie takiego. O jakich numerach moge kupic badz prosiłbym o podesłanie linkow odrazu. Z tego co czytałem to te 163 konne wersje to to samo tylko roznica programu z moim 170 konnym. Pomocy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...