Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Program diagnostyczny ECU Analyzer


rymiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę program do diagnostyki komputerowej pojazdów grupy VAG. Obecnie jestem na etapie bety 1. Zapraszam chętnych do testowania aplikacji oraz dzielenia się konstruktywnymi opiniami na jej temat.

Program jest na etapie implementacji protokołów transmisyjnych, obecna wersja ma odblokowany protokół KWP1281, oraz opcję wyświetlania DTC bez opisów. Aplikacja jest pisana do użytku z popularnymi interfejsami K+CAN oraz K-KL.

Zainteresowanych programem proszę pisać na maila. To jest mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

bb438852d98a2a5dmed.jpg

8898f84555feaf89med.jpg

241f0d19e819bedcmed.jpg

Nie wysyłam aplikacji osobom z pocztą GMAIL, ponieważ google blokuje załączniki dodawane do poczty.

Aplikacja po kilku poprawkach, min. wyświetla opisy błędów, wyłapane kilka "baboli" graficznych, sprawdza czy jest otwarta więcej niż jedna kopia programu itd...

UWAGA !!! Szukam sterownika silnika lub poduszek w standardzie KWP2000. Może u kogoś się poniewiera niepotrzebny. Jeżeli ktoś ma takowy proszę o kontakt na PW. Za użyczenie do testów obiecuję pełną wersję programu ze wsparciem.

0a3c7488ae5c31bcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilne to w miarę? Mam nadzieję, że nie da się tym urżnąć ecu?

Możesz mi podesłać, zaraz napiszę pw (bo maila tu nie widzę) ale raczej poczekam aż kilka osób przetestuje :decayed:

A tak w ogóle to po co to? przecież programów do diagnostyki nie brakuje.. hobby czy planujesz za to później brać $$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilny oczywiście jest, ECU sie nie "urżnie". A po co? Po to że nie toleruję piractwa i "logów z VAG-COM-a 3.11 pobranego z........ ", nie piszę oczywiście tego zdania do ludzi używających legalnego oprogramowania, hobby to nie jest, bo zainwestowaliśmy w projekt sporo $. Owszem programów do diagnostyki nie brakuje, ale to nowa forma nie wzorowana na innych programach diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem programów do diagnostyki nie brakuje, ale to nowa forma nie wzorowana na innych programach diagnostycznych.

To chyba ciezko będzie...

Piszecie wersje x64 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja sprawdziłem program, niby się łączy tylko czemu na przykład w engine jest tylko opcja sprawdzania błędów, nie można wejść w bloki pomiarowe itd. po za tym jak wchodze w błędy to pojawia sie jakiś bład 65coś tam i program sie chyba zawiesza bo nic dalej nie czyta, na vagu nie mam błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpaliłem program wykrył mi kabelek wybieram model auta i daje analizuj i przy każdej pozycji wyświetla po angielsku nie znaleziono ECU , zrobię screana to wkleję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki interface ? K-KL czy K + CAN Commander ?. Bo szczerze powiedziawszy program celowany jest w interfejs K + CAN commander no i we własny który mamy już w fazie testów. Ale na początku jak sprawdzałem na K - KL też wszystko działało. Jakby coś to proszę o info na PW, ewentualnie zadzwonię do Pana, bo przez forum nie zawsze się wszystkiego można dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolego tego kabla nie przewidzieliśmy w pisaniu programu, ponieważ soft tego kabla jest objęty prawem autorskim. Generalnie tak jak wyżej napisałem progs jest pod K + CAN commander, tani sprawdzony kabel i z dużymi możliwościami. Bo ogarnia protokoły KWP, CAN, KWP po CAN i UDS po CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a Bluetooth elm327 dało by rade podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...