Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3 sygnały i migająca kontrolka oleju


łysy90

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie ma ktoś może pomysł co to może być, jak narazie autko stoi pod domem wolałem nie jeździć. Niedawno wymieniałem uszczelkę pod chłodniczka oleju, filtr oleju no i olej do tej pory było wszystko ok. Ma ktoś pomysł co to może być? Czy holować do mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kontrolka oleju miga to możliwe że ci po prostu czujnik poszedł :) podłącz VAG i zobaczysz co się będzie działo bo jak miga ten wykrzyknik to mówi że aku słaby chyba :P:) najpierw podłącz VAG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy podejrzanych warto dopisać również smog.

Dobrze, że "wolałeś nie jeździć":wink:

Koniecznie do spr ciśnienie oleju i czujnik. Później już chyba tylko miska na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kontrolka oleju miga to możliwe że ci po prostu czujnik poszedł :) podłącz VAG i zobaczysz co się będzie działo bo jak miga ten wykrzyknik to mówi że aku słaby chyba :P:) najpierw podłącz VAG :)

Wykrzyknik ro hamulce a nie olej :P

VAG chyba tez w tej sprawie zbyt wiele nie powie.

---------- Post dopisany at 09:12 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

Tak dla pewności, to która z tych kontrolek ci się świeci?

audicoupe_sonderausstattung_page24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej kończy sie pompa olejowa....też to przerabiałem wymiana i po strachu:)3 pyknięcia i kontrolka olejowa się paliła. Działo się to przy ok 220 tys po wymianie pompy wraz ze smokiem problem ustąpił :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od oleju się miga nie ta z wykrzyknikiem. No ja też mam właśnie prawie 220 ie do kumpla zapytam czy ma czas to podepnie laptopa. A i jeszcze jedno gdyby to była pompa to odległość 6km do mechanika nie jest problemem czy lepiej nie ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepiej nie ryzykować.

Zapnij linkę i na hol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyliłem się z tą kontrolka ta druga się miga od poziomu płynu chłodniczego a nie olej człowiek się czasem zamyśli ehh W zbiorniczku wyrównawczym jest olej. Przepraszam za wprowadzenie w błąd

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 12:23 ----------

Zbiorniczek wyczyszczony jak narazie oleju niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.koledzy mam ten sam problem z tym 3krotnym sygnalem i wczoraj u kolegi bidzio1 zakladalem ramki na licznik i okazalo sie ze mam zaslonieta kontrolke od oleju,dlaczego???ma ktos jakis pomysl???:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz auto,od dawna pika?Może poprzedni właściciel zakleil specjalnie żeby auto sprzedać i nie naprawiać problemu...Koniecznie sprawdź ciśnienie oleju i tak nie jezdzij bo zatrzesz silnik,o ile już nie jest zatarty.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz auto,od dawna pika?Może poprzedni właściciel zakleil specjalnie żeby auto sprzedać i nie naprawiać problemu...Koniecznie sprawdź ciśnienie oleju i tak nie jezdzij bo zatrzesz silnik,o ile już nie jest zatarty.

wysłane za pomocą tapki

w polowie grudnia kupilem.jest dzien ze piknie a jest dzien ze nie .kolego jak sie okaze ze cisnienie to wina pompki czy jest jeszcze cos ma wplyw na to???:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie ciśnienia to ewidentna wina pompy.Poza tym smok może być zapchany syfem.Lepiej się modl żeby tylko na tym się skończyło,ale to się okaże jak zmierzysz ciśnienie i zrzucisz michę.

Jakieś dźwięki metaliczne dochodzą z silnika?

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pod maska cisza.poza tym piknieciem nic nie slychac.jutro pojade do mechaniora na pomiar cisnienia i zobczymy co dalej.co do pompy i smoka to duzo roboty jest przy tym majac kanal???

:sorry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...