Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odblysnika


koziol1006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy da rade jakos zdemontowac lampe na czesci pierwsze zeby dostac sie do odblysnika i niczego nie popsuc. Chce wyczyscic tam w srodku moze ktos z was juz czyscil odblysniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewkę z odbłyśnikiem wyjmiesz bez problemu, ale ja też nie polecam czyszczenia odbłyśnika na własną rękę bo rysuje się nawet od patrzenia na niego, lepiej oddać do regeneracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawic prawidlowo po takiej operacji tez nie jest latwo - chodzi mi ustawienie swiatel drogowych wzgledem mijania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to. Soczewke wyciagniesz od środka. 3 małe śruby na dole i troche gimnastyki przy jej wyciagnieciu.

Odblysnika nie ruszaj. Jak wyżej pisano zetrze sie farba dająca lustro.

Albo regeneracja albo ja zrobiłem tak ze obrocilem je do góry nogami bo tylko ta strona ktora odbija wiecej światła na drogę była zmatowiona. Pamiętaj zeby wtedy dac tak samo jak było te blachę w środku bo zrobisz Anglika.

Ja po wyczyszczeniu i obroceniu duzo poprawialem moc świateł.

Co do ustawienia to na stacji diagnostycznej zrobią Ci to za free Max 10zl. A masz pewność wtedy ze świeca jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą koledzy ja bym osobiście nie ryzykował z czyszczeniem odbłyśnika, lepiej oddaj do regeneracji. Sam rozważam taka opcję tylko jeszcze nie wiem gdzie w pobliżu mogą mi to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to. Soczewke wyciagniesz od środka. 3 małe śruby na dole i troche gimnastyki przy jej wyciagnieciu.

Odblysnika nie ruszaj. Jak wyżej pisano zetrze sie farba dająca lustro.

Albo regeneracja albo ja zrobiłem tak ze obrocilem je do góry nogami bo tylko ta strona ktora odbija wiecej światła na drogę była zmatowiona. Pamiętaj zeby wtedy dac tak samo jak było te blachę w środku bo zrobisz Anglika.

Ja po wyczyszczeniu i obroceniu duzo poprawialem moc świateł.

Co do ustawienia to na stacji diagnostycznej zrobią Ci to za free Max 10zl. A masz pewność wtedy ze świeca jak powinny.

Czy po wyjęciu soczewki jest dość dużo miejsca żeby wyczyścić szybkę z kurzu od wewnętrznej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dość łatwo rozbiera. Tam są takie 4 klipsy, które rozłączają soczewkę od odbłyśnika. Bez tego w sumie to da radę wyczyścić, ale nie ma zbyt dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz idę zobaczyć. Mam nadzieję , że będzie dobry dostęp do szybki i że nic nie uszkodzę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...