Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi

Griffe, wybacz za offtop ale mógłbyś rzucić okiem na PW? Wysłałem małe zapytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakas wizje jak bezinwazyjnie zamontować radio CB w samochodzie. W schowkach mi się nigdzie w Mondeo nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakas wizje jak bezinwazyjnie zamontować radio CB w samochodzie. W schowkach mi się nigdzie w Mondeo nie mieści.

Kwestia radia... są różne ... mi Uniden 510 mieści się między siedzeniem kierowcy a hamulcem ręcznym owszem jak wysiadasz wpada głębiej ale nie zznalazłem w tym aucie inengo dobrego miejsca... w poprzednich samochodach jak i obecnej skodzie ( Mondeo jest ojca ) mieści sie bez problemu miedzy prawym siedzeniem a konsolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe, kope lat ;) Powiedz mi dobry czlowieku gdzie ja znajde zdjecia najpiekniejszej RS6 C5 co? ;) Kolega sobie kupil w NO, ma troche rzeczy do roboty i szuka inspiracji..

Pomyslalem wiec o Twojej ;)

Btw, robota i relacje jak zwykle na najwyzszym poziomie :naughty::thumbup1:

Era woskow minela i w Norwegii niestety.. Tylko prawdziwi entuzjasci i detailerzy jeszcze cos tam smalcuja :doh:

Osobiscie jak zwykle probuje sie troche wyrozniac ;) wiec od pewnego czasu lece na tym..

12573960_10153267497711402_5968077942145

Pzdr serdecznie i prosze o jakis link do Twojej RS6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_ faktycznie kopę lat.

Co do auta:

https://www.facebook.com/Hokus-Pokus-485887931584494/?fref=ts

teraz tu jest najwięcej.

Opisz coś na temat tej powłoki.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, masz może jakieś porady jak dbać o zapach wewnątrz auta? Co i gdzie stosować?

A teraz z innej beczki - miałem kiedys w audi przebitą oponę i zawiozlem do wulkanizatora i jak odebrałem felgę świeciła się niesamowicie. No i trwało to przez wiele myć i woda szybko spływała, macie może pomysł co oni zrobili bo chciałbym takie coś na swoje felgi zrobić. Mega długi efekt i mega lśniący


http://allegro.pl/fresh-new-car-zapach-nowego-auta-hit-roku-salony-i5653278515.htmlciekawe czy to jest dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapachów czasem używamy CHEMICAL GUYS STRIPPER SCENT, który daje intensywny i zmysłowy zapach lecz na krótki okres czasu - kilka dni.

U siebie używam CALIFORNIA SCENTS ich zapachy wytrzymują 2-3 miesiące.

Co do felg od wulkanizatora nie pomogę - najlepiej pogadaj z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapachów czasem używamy CHEMICAL GUYS STRIPPER SCENT, który daje intensywny i zmysłowy zapach lecz na krótki okres czasu - kilka dni.

U siebie używam CALIFORNIA SCENTS ich zapachy wytrzymują 2-3 miesiące.

Co do felg od wulkanizatora nie pomogę - najlepiej pogadaj z nim.

Z tym zapachem trzeba bardzo uważać kiedyś popsikałem tylne dywaniki dosłownie dwa piki na dywanik... nie zagłębiając sie w szczegóły miało nas jechać 3 osoby jechało 5 i wszyscy po 40 km mieli szczerze dość tego zapachu przez pierwsze 5 min tak jest ciekawy ale potem zachowuje się jak ciężkie damskie perfumy, z tym kilka dni też bym polemizował nie wiem czy wynikało to z urazu zapachowego czy co ale jak auto sie nagrzało na słońcu jeszcze po m-c było czuć tą nutę zapachową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci psikałem codziennie - po jednym strzale na dywanik i tak przez miesiąc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, aby był efekt trzeba nieustannie psikać. Nie jest to zawsze wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe mam pytanko. Mam a4 b5 Avanta nagaro blue i niestety strasznie zapuszczony ma lakier :facepalm: taka spuścizna po poprzednim właścicielu. Poczytałem trochę i polecacie zestawik Menzerna 3x250 + do tego jakieś pady ABW i powinno podołać? nie jestem wirtuozem, jak narazie się edukuje w takich sprawach bo jestem zielony konkretnie więc prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne auto w tym roku, tym razem ''domowe'' rodzinne kombi, auto zaczęło już 5ty rok życia przejechało ponad 85tyś i mieszka pod chmurką. Od momentu wyjechania z salonu jest zabezpieczoną powłoką kwarcową, większość powłok wytrzymuje średnio ok 2 lata więc przyszedł czas na 3-ci raz.

Zimy nie ma ale syfu na ulicach nie brakuje jak widać

DSC_7769_zpsyhnzg9w2.jpg

DSC_7770_zpsqa2lbdnn.jpg

DSC_7771_zpsqnwn8gxb.jpg

DSC_7772_zps0dp3xgjb.jpg

Piana....

DSC_7773_zps9ialduxk.jpg

DSC_7774_zpsnyypuapy.jpg

W ''klinice światła'' widać... że warto inwestować w zabezpieczenie samochodu, poza lekkimi hologramami stan lakieru jest bardzo dobry

DSC_7775_zpsy4kfwvmj.jpg

Jakieś delikatne ryski ale znalezienie ich nie było łatwe :)

DSC_7776_zpslwgynusc.jpg

Ponieważ nie wiadomo gdzie ile powłoki zostało profilaktyka nie zaszkodzi

DSC_7777_zpsyhtbg98x.jpg

Coś tam jeszcze na drzwiach wyszło ...

DSC_7778_zps49v0c0iv.jpg

DSC_7781_zpsbprvgqyx.jpg

DSC_7782_zpstlsmzpdi.jpg

typowy bałagan po polerce maszynami DA :)

DSC_7783_zpshi0ut2g7.jpg

DSC_7787_zpslpo7y5re.jpg

Po 4 latach znalazło sie kilka ubytków powłoki lakierniczej, trzeba było dobrać "3 krople"

DSC_7785_zpslfcvwdcf.jpg

Jeszcze nie skończone a już są odbicia :)

DSC_7788_zpsvnhsmmzf.jpg

wspomniane wcześniej defekty

DSC_7790_zpszxhfdlx6.jpg

DSC_7791_zpscou4xsby.jpg

DSC_7793_zps8ctqji9o.jpg

Lakier po korekcie gotowy na położenie powłoki

DSC_7795_zps27a03f3e.jpg

DSC_7799_zpsmqxwsynr.jpg

Element którego nawet powłoka nie chroni :(

DSC_7800_zps7zjjikmo.jpg

DSC_7801_zpsdhullgsj.jpg

po kilku minutach pracy

DSC_7803_zpshqiytjzr.jpg

DSC_7804_zpskn4zbpbm.jpg

Czas na powłokę :)

DSC_7806_zps14pnvh5y.jpg

Fajna oleista konsystencja i praktycznie brak zapachu :)

DSC_7805_zpsctmzc1mr.jpg

Niestety wady jasnego środka

DSC_7808_zpsx85r6jzq.jpg

DSC_7809_zps1ugkua4a.jpg

Ale i z tym sobie radzimy :)

DSC_7812_zpst8rvpo7i.jpg

Odbicia po wykrystalizowaniu powłoki

DSC_7815_zpsvliuqdfv.jpg

DSC_7816_zpsbw20snfm.jpg

DSC_7817_zpskde6kshx.jpg

DSC_7820_zpsampvs7zt.jpg

DSC_7823_zpsonfou8a2.jpg

DSC_7837_zpsh0ovfpg9.jpg

I kilka ujęć z pleneru... pogoda dopisała

DSC_7838_zpsofubunq7.jpg

DSC_7839_zpsuls5vbnm.jpg

DSC_7840_1_zpsd6gzxcic.jpg

DSC_7841_zpsxdvgcsc2.jpg

DSC_7843_zps7ynajq8g.jpg

DSC_7844_zpsponyugz9.jpg

DSC_7845_zpszqtkxmqf.jpg

i ujęcie okiem kolegi Griffe,

DSC04290_zpspvpcxbtv.jpg

DSC04291_zpsgylemn75.jpg

A tak prezentowało sie auto po m-c, przed i po myciu

DSC_7899_zpsbyef7ukc.jpg

DSC_7900_zpssjqwyxlj.jpg

DSC_7901_zps8rpg3onx.jpg

DSC_7902_zpspey6shbh.jpg

DSC_7903_zpshd2phbgc.jpg

DSC_7904_zpsd0p4plfb.jpg

DSC_7905_zps6aokvtps.jpg

DSC_7906_zps4vvnu0vm.jpg

DSC_7907_zps4m0hm8g0.jpg

Edytowane przez gusiak11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale zadbany ten Mundek :shock3: A już po Waszych zabiegach Panowie... bajka :drool3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek super auto :)

Jaki jest koszt tego kwarcu?

to jest auto mojego ojca... miało być pod koniec roku moje ale się plany pozmieniały :( więc wycena jak by nie patrzeć jest trudna do określenia.Duży wpływ ma stan lakieru, często gęsto gorzej wyglądają auta prosto z salonu :( jak sie Franek z Józkiem za odkonserwowanie zabiorą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac chyba nie muszę komentować już :)

Mam więc kilka pytań co do fabrycznie nowych samochodów. Jakie macie doświadczenia z nówkami prosto z salonu? Wymagają jakiejś mini korekty żeby pozbyć się swirli przed zabezpieczeniem? Czym to zabezpieczyć? Czy samemu się bawić (teoretyczne pojęcie o detailingu mam dosyć dobre, praktyczne lekko ograniczone). Jakie powłoki zabezpieczające polecacie do fabrycznie nowego auta?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze nowego auta, które nie wymaga korekty - normalny stan rzeczy wynikły z wielu powodów.

Co do zabezpieczenia oczywiście powłoka kwarcowa - jaka? Im lepsza tym lepiej.
Czy masz robić to sam mając pojęcie o detailingu? - sam wiesz jakie pojęcie masz i jakie są Twoje umiejętności oraz doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uzywacie do wetsandingu calego auta?

Robilem wczoraj dach w swojej B5, Mocarna 300 z futrem nawet sobie nie poradzila z usunieciem rys do konca. A ostatnio Wzialem sie za usuniecie rys po obtarciach, papier 2000 na mokro pozniej mala gabka 3m i Menzerna FG500 i sladu po nich nie ma, a wygladaly tragicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarna 300 z futrem nawet sobie nie poradzila z usunieciem rys do konca

Czasem tak bywa... lakier jest taki że futrem nie idzie go wypolerować do końca a potem paradoksalnie rysuje się od przecierania fibrą

A ostatnio Wzialem sie za usuniecie rys po obtarciach, papier 2000 na mokro pozniej mala gabka 3m i Menzerna FG500 i sladu po nich nie ma, a wygladaly tragicznie

Pytanie czy je wypolerowałeś czy zapolerowałeś bo akurat menzera bardzo ciężko sie wymywa i może być że twój efekt WOW to nic innego jak wypracowana do połysku pasta :(

Co uzywacie do wetsandingu calego auta?

Specjalnego papieru Rupes do maszyn DA tej samej firmy, ale uważaj bo papierem idzie jak burza ale potem trzeba jeszcze to wyprowadzić :) a lakier nie ma 1cm grubości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...