Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem czy chemicznie?


dawid.bary

Rekomendowane odpowiedzi

po prawej i lewej stronie obudowy parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wurth do odgrzybiania jest extra....ale żeby "zapachy" nie wróciły trzeba klimy dobrze używać!

Ja robię tak:

-przede wszystkim nie jeździć z klimą na krótkich dystansach!

-najlepiej używać klimy w suche dni (mimo, że dobrze odparowuje szyby gdy pada)

-wyłączyć sprężarkę na 5-10min przed zakończeniem jazdy - przepływające powietrze osuszy parownik i nie da rozwijać się bakteriom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO, do odgrzybiania i czyszczenia klimy używamy środka medycznego Viruslove+

virusolve - Szukaj w Google

Środek nanoszony jest z ubydwu stron na parownik,do kanałów wentylacyjnych oraz do obiegu. Do tego wymiana f. przeciwpyłkowego i efekt jest bardzo zadawalający.

Jak czytam Wasze niektóre kombinacje.... :decayed::wink: Ale Polak zawsze kombinował.... :decayed:

A jaki jest koszt takiego odgrzybiania w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO, do odgrzybiania i czyszczenia klimy używamy środka medycznego Viruslove+

virusolve - Szukaj w Google

Środek nanoszony jest z ubydwu stron na parownik,do kanałów wentylacyjnych oraz do obiegu. Do tego wymiana f. przeciwpyłkowego i efekt jest bardzo zadawalający.

Jak czytam Wasze niektóre kombinacje.... :decayed::wink: Ale Polak zawsze kombinował.... :decayed:

A jaki jest koszt takiego odgrzybiania w ASO?

300zł full serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostac sie do przedniej czesci parownika w ktorym miejscu trzeba nawiercic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowolnym miejscem pomiedzy wentylatorem a parownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przegląd klimatyzacji w marcu, kupiłem na grouponie, nie polecam, bo za wszystko musiałem dopłacać :)

Za środek do odgrzybienia klimy dopłaciłem 40 zł, koleś przez wyjęty filtr kabinowy psikał go na parownik, czy robił dobrze?

Ostatnio jak się zrobiło ciepło to po włączeniu klimy przez chwilę strasznie śmierdzi, muszę otwierać okna żeby wywietrzyć:/ Jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku po serwisie klimy też śmierdzi jak klima rusza w upalny dzień...mieszanina moczu i starych skarpet. Po poprawce (ponowne ozonowanie) pomogło, ale mam wrażenie że jeszcze troche mi zalatuje. poza tym klima chodzi bez zastrzeżeń, tylko ten smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej jedzie na klimie włączcie na kilka minut econ aby wysuszyć parownik, wtedy grzyby nie beda się szybko rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządne odgrzybianie, wykręć schowek. Następnie przez otwór za parownikiem wprowadź piankę, wywierć otwór przed parownikiem(kawałek za wentylatorem), również wprowadź środek. Poczekaj z 20 min. Potem włącz wentylator i przedmuchaj środek. Powtórz czynność kilka razy. Możesz też przed odgrzybianiem spryskać parownik płynem z rozpuszczonych tabletek do zmywarki( dobrze rozpuszczają zanieczyszczenia organiczne) Wszystkie syfy wypłyną odpływami. Ogólnie jak bardzo smierdzi z klimy to znaczy ze jest dużo syfów na parowniku. Więc im więcej cieczy, pianek itp przepuścisz przez parownik, tym więcej syfów wypłynie odpływem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...