Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie dekorów w Audi folią 3M


Kamil8

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez oklejałem folią szczotkowane aluminium i przy czarnym środku naprawde ożywiło to wnętrze (ori miałem drewno łeee), jednak oklejenie ostrych krawędzi listew to jakiś koszmar nie wychodziło to tak jak chciałem a po miesiącu na rogach zaczeły pojawiąć się bąble może to wina foli może moje umiejętności jednak nie dało mi to spokoju więc sciągłem listwy i zaniosłem je do lakiernika koszt po znajomości 100zł plus 70 zł lakier a efekt ehhh.....biała perła mieniąca się w słońcu w złoto efekt na żywo super i nic się nie odkleja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo mam tez granatowe wnetrze i sie zastanawiam nad oklejeniem dekorow zeby jakos ozywic troszke to wnętrze szczotkowane amelinium napewno odpada zostaje carbon i teraz pytanie czy czarny czy moze tez granat bo widziałem na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo mam tez granatowe wnetrze i sie zastanawiam nad oklejeniem dekorow zeby jakos ozywic troszke to wnętrze szczotkowane amelinium napewno odpada zostaje carbon i teraz pytanie czy czarny czy moze tez granat bo widziałem na allegro

Ciężki temat z granatowym wnętrzem. Ja zostałem przy ori dekorach. Może czarny carbon? Masz gdzieś linka do granatowego carbonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupic wzornik, w ktorym masz carbon, połysk, mat czy nawet zamsz. Koszt nie duży a masz dobry podgląd wszystkich opcji na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalzłem cos takiego granat carbon chyba sie skusze i zobacze jak to wyjdzie http://allegro.pl/folia-carbon-3d-152x250-rakla-i-wzornik-gratis-i4661121307.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zamówić z rolki szerokiej na 60 cm. W związku z tym pytanie, czy wystarczy mi 60x100, czy wziąć 60x150 na oklejenie dekorów drzwiowych i dekorów przy konsoli środkowej?

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź 60x150 pewnie trochę Ci zostanie ale lepiej miec więcej jakby jakis element nie wyszedł i trzeba będzie poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź 60x150 pewnie trochę Ci zostanie ale lepiej miec więcej jakby jakis element nie wyszedł i trzeba będzie poprawiać.

Dokładnie...u mnie był ten problem. Starczyło na styk i jak córa mi zarysowała jeden dekor to musiałem zamawiać ponownie. Zresztą lepiej przycinać trochę większe kawałki do oklejania bo jest za co złapać jak trzeba gdzies naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy po tych foliach te listwy da się doprowadzić do takiego stanu jak przed oklejeniem? Pytam się bo mam te listwy w bdb stanie kolor soul ale chce trochę rozjasnić wnętrze, myślę też o szczotkowanym aluminium podeslijcie jakiś link do godnej polecenia foli dzięki wielkie z góry pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy po tych foliach te listwy da się doprowadzić do takiego stanu jak przed oklejeniem? Pytam się bo mam te listwy w bdb stanie kolor soul ale chce trochę rozjasnić wnętrze, myślę też o szczotkowanym aluminium podeslijcie jakiś link do godnej polecenia foli dzięki wielkie z góry pozdr

Ja zrywałem u siebie zniszczoną folie i śladu nie było..dekor jak w oryginale...folię brałem z allegro 3M...niestety nie pamiętam od kogo...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oklejania ogrzewacie całą folię, czy tylko kawałki które naciągacie? Potrzebna do ogrzewania jest opalarka czy dobra suszarka do włosów starczy? Jak bardzo da się naciągnąć folię chodzi o oklejenie uchwytów drzwi tak żeby folia zakryła wgłębienia od przełączników otwierania szyb - uda się czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak bardzo da się naciągnąć folię chodzi o oklejenie uchwytów drzwi tak żeby folia zakryła wgłębienia od przełączników otwierania szyb - uda się czy nie?

Duzo zależy od folii. Moja ostatnia folia średnio się rozciągała.Za to jak jakiś rok temu kupowałem na lusterka w poprzednim aucie to była mega elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oklejania ogrzewacie całą folię, czy tylko kawałki które naciągacie? Potrzebna do ogrzewania jest opalarka czy dobra suszarka do włosów starczy? Jak bardzo da się naciągnąć folię chodzi o oklejenie uchwytów drzwi tak żeby folia zakryła wgłębienia od przełączników otwierania szyb - uda się czy nie?

Oj żeby okleić aż wgłębienia od przełączników to potrzebna jest bardzo dobra folia. Najlepiej jak kupisz coś z oferty oracala ja pracuję tylko na tych foliach więc mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informacje i porady - czas ruszyć do roboty, zobaczymy co z tego wyjdzie

Pochwal się efektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oklejania ogrzewacie całą folię, czy tylko kawałki które naciągacie? Potrzebna do ogrzewania jest opalarka czy dobra suszarka do włosów starczy? Jak bardzo da się naciągnąć folię chodzi o oklejenie uchwytów drzwi tak żeby folia zakryła wgłębienia od przełączników otwierania szyb - uda się czy nie?

Suszarka wystarczy. Musisz dobrze rozgrzać i sama sie ładnie układa. Trzeba tylko uważać z naciąganiem żeby wzór się nie "rozjechał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...