Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odpalanie a4 98r 1,9 TDI


djarek18

Rekomendowane odpowiedzi

witam od wczoraj mam problem i nie jestem pewny czego to moga byc objawy.Prubuje odpalic moje a4 i akumulator ledwo kreci.proba druga juz lepiej.gasze zapłon i ponownie przekrecam zapłon czekam az kontrolki zgasna i odpala ale bardzo słabo.czy to moze byc za słaby akumulator nie ładuje sie juz albo alternator nie ładuje moze szczotki sam nie wiem??macie jakies pomysły podobne przypadki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź ładowanie,jeżeli ok,podładuj aku,może coś wyssało ci prąd przez noc. jeżeli to nie pomoże to podmień aku na pewny,będziesz wiedział czy aku czy rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapchany jest filtr paliwa? Też tak u siebie miałem, bez różnicy czy na ciepłym czy zimnym ciężko odpalał. Wyjmij filtr, spuść z niego całe paliwo i zalej nowym, świerzym i zobacz czy jak będzie odpalał. To, że słabo odpala to niekoniecznie musi być wina aku. Daj znać czy pomogło :)

---------- Post dopisany at 16:47 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

Aaa, jeśli okaże się, że po zalaniu filtra świeżym paliwem będzie dobrze odpalał to wymień filtr na nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr w tym wypadku to chyba odpada bo kolega pisze,że ledwo kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech sprawdzi ładowanie jakie ma, tzn jaki prąd jest na aku na odpalonym silniku i jaki prąd jest na zgaszonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co da zalanie starego filtra nowym paliwem.Tylko odpali,ale i tak będzie układ zapowietrzony,więc nie od razu zapali.Odpal auto i sprawdź ładowanie miernikiem.Możesz podjechać do warsztatu i sprawdzą Ci w jakim stanie masz akumulator,jakie masz ładowanie itd.To na początek.Od tego bym zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...