Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Kontolka AIRBAG


mm_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam! Dzisiaj wjezdzajac do siebie w brame dokręcilem do oporu kierownica i zpalila mi sie kontrolka poduszki :shocked: Dodam ze auto stało kilka godzin na słoncu i po prostu w swrodku bylo chyba z 80 stopni! moze jest jakis bezpiecznik który nalezy sprawdzic lub jakas kostka? Jesli moze mi ktos pomóc to z gory dziekuje.

Używaj prefixów w tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardziej wygląda na przetartą taśme w kierownicy :mysli:.... Skoro zapaliła ci się przy kręcwniu :) :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura raczej nie powinna spowodowac tego.odkrec sobie poduszke i sprawdz czy wszystko jest dobrze podlaczone oczywiscie odlacz wczesniej aku.bezpieczniki sprawdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos poskutkuje ale pod pokrywa bezpiecznikow jest oznakowanie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w instrukcji obsługi lub w książce jakiejś od A4. Na pewno będzie, który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny. Sprawdź czy ten błąd się powtarza w takich samych sytuacjach. Ale jak na mój gust to też przetarta taśma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasma? hmmmm. Mozecie mi to troche wyjasnic? Nie bardzo wiem o co biega i ja sie do tego zabrac.[br]Dopisany: 13 Lipiec 2008, 12:14 _________________________________________________ Właśnie wyczytalem ze niektore auta maja poduszke zasilana bateria i stan rozladowania takiej baterii moze sie objawiac swieceniem kontrolki....Ale audi to chyba nie dotyczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali najprawdopodobniej taśma od poduszki się przerwała lub przetarła, tutaj masz linka jak taka taśma wyglada http://moto.allegro.pl/item392605131_audi_a4_kombi_1_6_97_tasma_poduszki.html#photo taśma ta przymocowana jest do koła kierowniczego i kręci sie razem z nim.

Tutaj na zdjęciu nr 12 widać jak jest przymocowana http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t2784.0.html;highlight=immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem,od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka AIR BAG!Na poczatku włączała sie na jakiś czas a potem ,po jakims czasie jazdy ,gasla.Obecnie świeci cały czas,znajomy z zakładu elektromechaniki(specjalizuje sie w AUDI)powiedział że to tylko złącze nie styka.Mam watpliwości i obawiam się ze tak jak koledzy wczesniej sie wypowiadali jest to przetarta taśma!Prosze o odpowiedz czym się taki defekt może skończyć jeżeli go nie usune?POZDRO! :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku kontrolka gasla rowno po 2 min . wykasowano blad i juz jest ok.nie byla to na szczescie tasma. wiec moze najpierw wykasuj blad i jesli sie nie bedzie powtarzal to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO, to troche nie bardzo :naughty:.... Nie dość że cie skasują, to jeszcze każą ci poduszke wymieniać :>....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w kabel (koszt ~ 90 - 140 PLN). Zwórci Ci sie przy 2 kasownaych błędach. Za skakowanie błędu 50 PLN to już ździerstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...