Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić filtr powietrza w Golf V 1.4 benzyna 06 r.


tito76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio sąsiad zauważył jak zrobiłem serwis mojego audi A4 B6 i poprosił, żebym zrobił to samo z jego Golf V 1.4 z 2006 roku. Klocki poszły sprawnie i bez problemu, olej i filtr również. Ale gdy doszedłem do wymiany filtra powietrza, zgłupiałem. Nie mam zielonego pojęcia jak się do niego dostać a znajduje on się pod plastikowa pokrywa silnika. Czy wie ktoś z forowiczow jak zdjąć takowa? Próbowałem w necie, lecz pustką wieje na ten temat.

Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć i wsadzić nowy

nic prostszego :decayed:

tito76 wysil się trochę i poszukaj miałem golfa i wymieniałem min ten filtr, wszystko w necie jest :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dr google nie za bardzo mi pomógł. Samo rozkręcenie filtra to nic prostszego;). Problem polegał na wyciągnięciu pokrywy znad silnika w której jest filtr powietrza. Ja golfa nigdy nie miałem i nie wiedziałem jak się do tego zabrać:( I oczywiście "tępych tekstów" zamiast prostej odpowiedzi można było się na forum spodziewać. A wystarczyło napisać : Ten element jest na wcisk i należny go wyszarpnąć!

Można zamknąć.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach takiego serwisu może jeszcze przydałoby się wymienić filtr kabinowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito76 to prawda forum jest dobre ale często spotykamy tu odpowiedzi typu :" wujek google" albo "szukaj już było" a nawet spotkałem się z odpowiedzią "nikt ci tego nie powie bo to jest kasa".

A nie było łatwiej wejść na forum" golfa" jako gość i poczytać we właściwym wątku.

Zrobię małe OT. próbowałem zdobyć kilka podstawowych informacji na temat diagnostyki VAG .Owszem były pomocne podpowiedzi. Ale z czystej ciekawości zajrzałem na forum passata i tam znalazłem taki temat. ABC diagnostyki VAG krok po kroku.Co by nie mówić zawsze warto szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito76 to prawda forum jest dobre ale często spotykamy tu odpowiedzi typu :" wujek google" albo "szukaj już było" a nawet spotkałem się z odpowiedzią "nikt ci tego nie powie bo to jest kasa".

A nie było łatwiej wejść na forum" golfa" jako gość i poczytać we właściwym wątku.

Zrobię małe OT. próbowałem zdobyć kilka podstawowych informacji na temat diagnostyki VAG .Owszem były pomocne podpowiedzi. Ale z czystej ciekawości zajrzałem na forum passata i tam znalazłem taki temat. ABC diagnostyki VAG krok po kroku.Co by nie mówić zawsze warto szukać.

Na naszym forum mało jest ?? Diagnostyka VAG

Wystarczy poszukać a nie marudzić.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest nie wystarczająco :D Ale trudno, żeby było:) janusz_stg, masz racje ale okazało się, że mam kolegę na forum VW i czekając na wskazówki od niego poruszyłem temat tutaj. Często jest, że tak na prawdę wypowiada się masa ludzi na temat na który nie maja nic do przekazania. W/w wypowiedzi (nie wszystkie) tylko o tym świadczą. I jest to plaga niestety większości forów. Nie chce dalej brnąć w nie związane z pytaniem wątki. Wnoszę o zamknięcie wątku.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam forowiczów (w szczególności tych, którzy chcą pomóc dobra radą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...