Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Bremslicht uberprufen - jak się tego pozbyć ?


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolka która zwie sie "Bremslicht uberprufen" a wygląda tak:

---> http://www.otofotki.pl/pokaz.php?id=bzfb1596990857m.JPG

teoretycznie oznacza błąd oświetlenia (światła stopu). Jednak wszytskie stopy są sprawne !!

Gdzies przeczytałem zeby przed jazdą sprawdzic hamulce tj. nacisnac hamulec roboczy przed rozpoczeciem jazdy a kontrolka zniknie...

Mógłby dokładnie ktoś mi to wytłumaczyc w jaki sposób to zrobic bo nie moge sie pozbyc tego...

Dodam ze jesli chodzi o układ hamulcowy: oświetlenie sprawne, poziom płynu hamulcowego - OK, klocki tez OK, hamuje i działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to oznacza sprawdzenie światła stopu, no to jak naciśniesz pedał hamulca i puścisz to kontrolka nie gaśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal kolega krzyniek jest to inspekcja swiatel stopu (wg. instrukcji "hamowania").

po pojawieniu sie wciskamy hamulec i powinno pokazac "OK" Wystepuje rowniez jako napis "BREMSLICHT".

Instrukcja podaje:

Po zapaleniu sie sprawdzic i ewentualnie naprawic:

-zarowki swiatel hamulcowych

-bezpieczniki

-polaczenia przewodow elektrycznych

-przelacznik swiatel hamowania (tylko po sprawdzeniu i stwierdzeniu uszkodzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to oznacza sprawdzenie światła stopu, no to jak naciśniesz pedał hamulca i puścisz to kontrolka nie gaśnie ?

wielokrotnie naciskałem hamulec i na wyłaczonym silniku i na samym zapłonie i podczas pracy na postoju, wszelkimi sposobami... kontrolka cały czas świeci :/ a stopy sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówki masz orginalne, czy może jakieś zamienniki słabsze, bądź ledy? Choć szczerze mówiąc nie pamiętam ile powinna mieć orginalna żarówka STOPu watów. być może dołożony trzeci stop jest moc za duża i też się będzie to zapalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówki masz orginalne, czy może jakieś zamienniki słabsze, bądź ledy? Choć szczerze mówiąc nie pamiętam ile powinna mieć orginalna żarówka STOPu watów. być może dołożony trzeci stop jest moc za duża i też się będzie to zapalać.

hmm musiałbym zobaczyc na te żaróweczki... jedna była z tyłu podmieniana ale watowo niby to samo...

a jeśli byłaby miedzy nimi roznica dajmy na to sytuacja taka:

ze jedna powiedzmy jest oryginalna druga nie (z tad jakas roznica i wykrywa jako bład) i wymienie ta oryginalna na taka sama jak ta co wczesniej byla podmieniana to problem zniknie ? (chodzi o to ze druga mam identyczna w zestawie zarowek naprawczych z kad ta wymieniona pochodzi) nie wiem czy jasno napisałem ale chyba wiecie o co chodzi.. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze uszkodzona instalcja elektryczna :mysli: po naprawianej stluczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze uszkodzona instalcja elektryczna :mysli: po naprawianej stluczce

co ?? nie rozumiem ?? jaka naprawiana instalacja i po jakiej stłuczce ?? o co Ci chodzi bo wyskoczyłes z niewiadomo czym... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze uszkodzona instalcja elektryczna :mysli: po naprawianej stluczce

co ?? nie rozumiem ?? jaka naprawiana instalacja i po jakiej stłuczce ?? o co Ci chodzi bo wyskoczyłes z niewiadomo czym... :mysli:

koledze chodzilo o to ze moze auto po dzwonku jest :)

ale jesli ci sie to zapalilo podczas uzytkowania to raczej to wykluczamy, no chyba ze faktycznie miales gdzies , kiedys naprawiana instalacje i cos nawalilo po dluzszym czase, ale ja bym obstawial ze to ktora z zarowek, moze ktoras sie z czepala na naszych pieknych drogach jak byla lipna i cos nie laczy, posprawdzaj zaroweczki czy sa wszystkie takiej samej mocy mozesz je wypiac i wpiac, poruszac, czasami wystarczy taka prosta czynnosc wykonac :) a pozniej bedziesz sie martwil czy to jakas wieksza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal kolega krzyniek jest to inspekcja swiatel stopu (wg. instrukcji "hamowania").

po pojawieniu sie wciskamy hamulec i powinno pokazac "OK" Wystepuje rowniez jako napis "BREMSLICHT".

Instrukcja podaje:

Po zapaleniu sie sprawdzic i ewentualnie naprawic:

-zarowki swiatel hamulcowych

-bezpieczniki

-polaczenia przewodow elektrycznych

-przelacznik swiatel hamowania (tylko po sprawdzeniu i stwierdzeniu uszkodzenia).

A mogłbys mi podesłać link do tej instrukcji? Bo u mnie jest właśnie tak, że po załączeniu stacyjki pojawia się BREMSLICHT i gdy nacisnę hamulec pojawia się OK. Ale drażni mnie to, że jazdę samochodem musze zaczynać od naciśnięcia hamulca. :confused4: Czy tak powinno być? Np. ten sam układ testuje światła drogowe i jakoś nie wyświetla, że są spalone żarówki do momentu gdy ich nie zapale tylko robi test dopiero gdy je włączam i gdy któraś nie świeci pokazuje mi to odpowiednią ikonką. Czy w przypadku świateł STOP nie powinno być tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku swiatel stop wlasnie tak musi byc ze po wlaczeniu zaplonu wlacza sie inspekcja. A to dlatego ze wciskajac hamulec wlasnie je zapalasz :evil: sprawdza to przy kazdym zaplonie bo nawet przy wylaczonych swiatlach STOP musi dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku swiatel stop wlasnie tak musi byc ze po wlaczeniu zaplonu wlacza sie inspekcja. A to dlatego ze wciskajac hamulec wlasnie je zapalasz :evil: sprawdza to przy kazdym zaplonie bo nawet przy wylaczonych swiatlach STOP musi dzialac.

Dennie strasznie. Żal, że nie sprawdza oporu gdy naciskam dopiero hamulec. A czy można jakoś przekodować sterownik, żeby w ogole nie sprawdzało świateł STOPu i od razu pokazywało OK? Wiem, ze da sie tak przekodowac sterownik, zeby nie sprawdzało poziomu plynu do spryskiwaczy ale tutaj to nie wiem czy sie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to Ci juz ne potrafie potwierdzic :mysli: i dlatego z czystej ciekawosci (bo ja lubie przed jazda wiedziec ze stop ok) przylaczam sie do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce do tematu gdyż jeszcze nie jest on rozwiązany... dzisiaj zagladalem do żarówek wszystkie wypinałem i wpinałem jeszcze raz i nic sie nie zmieniło :mysli: po oby dwóch stronach żarówki tej samej mocy więc nie wiem skąd ten błąd

Jedyne co zauważyłem to brak żarówki w jednej z lamp (prawa żarówka na samej górze) - z lewej strony jest to światło przeciwmgłowe z prawej natomiast oznaczenie żarówki jest takie same jednak kształt budowy lampy nie pozwala na założenie takiej samej żarówki (kwadratowe okienko w które nie zmieści sie żarówka taka sama jak ta z lewej strony)

co z tym dalej zrobic i czy ma ktos jakis pomysł na znaleznienie rozwiązania. :mysli: ??

Żarówki świecą normlanie a kontrolka na desce jest nadal... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie masz przypadkiem automatycznej skrzyni? (skoro przy rozruchu musisz wciskac hamulec)

Moze czujnik pedalu hamulca nie laczy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manual. Oświetlenie sprawne, STOPy świecą jak należy a kontrolka nadal świeci

http://www.otofotki.pl/pokaz.php?id=bzfb1596990857m.JPG[br]Dopisany: 09 Sierpień 2008, 23:21_________________________________________________Znowu odświeżam temat gdyż dalej kontrolka świeci, wszystko jest sprawne i jeżdże z tym dalej... :/

Pytałem w serwisie BOSCH'a o ta kontrolke to powiedzieli ze moze miec to cos wspolnego z czujnikiem świateł hamowania... wspominali cos o czujniku "zestykowym" i jakims pływającym czy jakos tak...

Panowie co o tym myslicie ? Dodam ze nie bardzo im wierze... a z tego co mowili to taki czujnik okolo 50zł (niby nie duzo) ale zanim go zrobia musza podpiac sie pod kompa - tyle ze za ten zabieg chca skasowac 120 zł :wallbash: przeciez to jest smiech na sali... :shocked:

Cholerne BREMSLICHT ... :kwasny: moze ma ktos jakis pomysł co z tym zrobic ? Pare osob wczesniej pisało o zaróweczkach itd... no ale to nic nie dało ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też ostatnio miałem taki problem i też ze światłami było wszystko oki (sprawdzałem kilkakrotnie)okazało się że żarówka tylna od pozycyjnych była na wykończeniu bo po dwóch dniach się spaliła.Wymieniłem i wszystko gra,więc kontroluj żarówki codziennie być może że to ten sam objaw jakaś mała zwara sie robi może z powodu wilgoci i zaraz żaróweczka jakas padnie.Nie wiem ale u mnie pomogło .Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manual. Oświetlenie sprawne, STOPy świecą jak należy a kontrolka nadal świeci

http://www.otofotki.pl/pokaz.php?id=bzfb1596990857m.JPG[br]Dopisany: 09 Sierpień 2008, 23:21_________________________________________________Znowu odświeżam temat gdyż dalej kontrolka świeci, wszystko jest sprawne i jeżdże z tym dalej... :/

Pytałem w serwisie BOSCH'a o ta kontrolke to powiedzieli ze moze miec to cos wspolnego z czujnikiem świateł hamowania... wspominali cos o czujniku "zestykowym" i jakims pływającym czy jakos tak...

Panowie co o tym myslicie ? Dodam ze nie bardzo im wierze... a z tego co mowili to taki czujnik okolo 50zł (niby nie duzo) ale zanim go zrobia musza podpiac sie pod kompa - tyle ze za ten zabieg chca skasowac 120 zł :wallbash: przeciez to jest smiech na sali... :shocked:

Cholerne BREMSLICHT ... :kwasny: moze ma ktos jakis pomysł co z tym zrobic ? Pare osob wczesniej pisało o zaróweczkach itd... no ale to nic nie dało ;(

A nie lepiej te 120 zł wydać na VAG-a i samemu sprawdzić? Ew. wymień czujnik bez sprawdzania na kompie w Boschu, skoro swiatla dzialaja poprawnie to na 99% jest to czujnik. Ew. coś nie tak z wiązką, ale to już większe koszta.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

A moze poprostu do licznika nie dochodzi sygnał? I dlatego cały czas wyświetla się ten komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. wymień czujnik bez sprawdzania na kompie w Boschu, skoro swiatla dzialaja poprawnie to na 99% jest to czujnik.

Nie ma takiej opcji... prace z elektryka zaczynaja od podlaczenia pod kompa... także troche droga impreza :/ chyba bedzie trzeba poszukac jakiegos elektryka w Głogowie który rzuci okiem na temat i nie bedzie wolal jak za zboże...

Jak znam życie to pewnie 5 minut roboty a zdarli by na każdym kto tylko podjedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...