Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyleciał płyn chlodzacy


Excallibur

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry jak było, ale mam przygody z tym autem jadąc dzisiaj wyleciał cały płyn temp wzrosła zgasilem natychmiast na hol.

Woda ciekla gdzieś z tyłu silnika, ostatnio ze 2 dni śmierdziali olejem szalonym tam przy obudowie katalizatora, kapalo ale mało miałem tym zająć się po weekendzie.

Myślę że to coś z obiegiem oleju,

Proszę o jakieś wskazówki

Błędów nie sprawdzę bo nie ma wody, Doleje zaraz i zobaczę czy będzie leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy przypadkiem niesiadl ci krociec od czterowinowego czujnika temperatury, miesci sie on wlasnie na tylnej czesci silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zalałem ponowenie i dziwne trzyma wode i temperatre jechałem powoli bez szalenstw ze 25km i nic sie nie dzialo, ale kazda podpowiedz mile widziana. Poprostu płyn wyciekł w nocy na parkingu bo jest niezła plama.

mozesz cos powiedziec o tym czujniku ??

Zapinałem Vaga był bład czujnika, ale wydaje mi sie ze tu jest czujnik zintegrowany z termostatem który był jakis czas temu wymieniony na ori z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnej scianie bloku masz króciec w ktorym siedzi czujnik 4 pinowy zielony, ktory daje wskazania na zegary.... sprawdz czy przypadkiem spod tego ci nie cieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sciagnac gumowy trojnik od odmy i pare rurek aby spokojnie sie do niego dostac... troche roboty z tym Jest , z kanalu mozesz zobaczyc czy napewno tamtendy Ci plyn chlodzenia ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta

Cieknie mi z tego kroćca i teraz jest pyt; kupic nowy krociec, wymienic jakies oringi czy moze daje z pod czujnika?

juz namierzylem wyciek, puszcza rura wychodzaca w dol z kroćca a dokladniej jej zapiecie , jest delikatnie luzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podciekał delikatnie płyn z tyłu silnika, byłem u mechanika okazało się że cieknie z pod czujnika w króćcu ,zleciłem wymianę całego króćca i dobrze zrobiłem bo podczas demontażu króciec rozpadł się w ręku ,dosłownie się skruszył ,widać że to marnej jakości tworzywo ,ja bym zalecał wymianę bez kombinowania ,bo wiadomo czym grozi rozpadnięcie się tego króćca w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko u mnie wyglada na to ze krociec jest ok, a puscil oring w przewodzie gumowym idacym do nagrzewnicy, jutro to porozbieram i zobacze co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten krócic? Ile on kosztuje?

U mnie zauwazylem, ze płyn psika z tego miejsca...

opaska2_zpsdd7d5651.jpg

Winna jest chyba ta opaska sprężynująca... Czy je się wymienia co jakiś czas?

opaska1_zpsea768bfd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak

KRÓCIEC WODY AUDI A4 B6 1.8T '00- PROMOCJA ! (3953285646) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i jest z tylu silnika

Wymienilem wczoraj oring w wezu i jest gitara, stary byl sparcialy

U Ciebie sprawa bardzo prosta, zmien sobie caly waz z nowymi opaskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugi jest ten waz? :) gdzie on się zaczyna?

Wybacz, ze tak pytam, ale zlapalo mnie jakies lumbago i nie mogę się schylić ... tak bym sam podzedl do auta popatrzeć... jak stary dziadek normalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten krocic w aso ile kosztuje?

Króciec w ASO ok 70zł. Ja swoja opaske wymieniłem i trzyma idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...